Диван є головним предметом у вітальні. Саме на ньому господар проводить значну частину вільного часу: відпочиває після важкого робочого дня, насолоджується переглядом улюбленого фільму або приймає гостей. При цьому на обшивці дивана може з’явитися мокра пляма від розлитих напоїв.

Як позбутися від мокрої плями на дивані

Зміст статті

 • Як позбутися від мокрої плями на дивані
  • Видалити воду
  • Як прискорити сушку
 • Корисні поради

З подібною ситуацією стикався кожен власник меблів. При появі рідини на дивані не слід зволікати. Швидкі дії допоможуть уникнути глибокого вбирання вологи. Це означає, що на поверхні не залишиться плям і слідів. Крім цього, розлиті напої не залишать тільки слід, але і стануть джерелом неприємного запаху.

Метод сушіння і видалення плями рекомендується підбирати залежно від напою, який розлили на поверхню меблів.

Наприклад, для очищення від крові підійде холодна вода, іноді із застосуванням розчину аспірину, а для чаю чи кави — мильний розчин.

Видалити воду

Звичайна вода — найбільш популярна рідина, яку розливають на поверхню меблів. Впоратися з калюжкою дуже просто. Для того щоб прибрати надлишки вологи, підійдуть паперові рушники. Матеріал рекомендується скласти в декілька шарів, інакше розмокла папір швидко розповзеться по оббивці дивана.

В процесі збору води необхідно міняти серветки. Таку процедуру проробляємо до тих пір, поки з поверхні дивана не буде зібрана вся волога.

Таким чином, сидіння очищено від зайвої води. Рекомендується тільки його висушити.

Довідка. Замість паперових серветок також підійде щільне махровий рушник або спеціальні кульки, вбирають рідину (силікагель).

Як прискорити сушку

Питна вода не залишить брудних слідів на оббивці меблів, але посприяє сирої поверхні. Можна залишити диван сохнути самостійно, проте, це займе тривалий час. Прискорити сушку можна кількома способами.

Доступні методи:

 • фен;
 • пилосос;
 • праска.

Щоб висушити оббивку феном, слід направити гарячий потік повітря на сирі сліди. Не рекомендується притискати пристрій близько до меблів. Оптимальним буде відстань приблизно в 30 сантиметрів.

Сушка праскою також стане в нагоді. Тут буде достатнім пройтися кілька разів гарячою платформою за залишковим плямі. Через кілька хвилин сліди висохнуть.

Важливо! При використанні праски слід застосовувати марлю як захист обшивки меблів.

Корисні поради

Кілька додаткових рекомендацій допоможуть у видаленні рідини і плям з поверхні дивана.

 • Щоб забезпечити предмет меблів додатковим захистом, слід використовувати чохли. Більшість сучасних виробників кладуть такі вироби в комплект з диваном та кріслами. Якщо таких немає, можна придбати в будь-якому меблевому магазині.
 • При купівлі професійних засобів по догляду особливу увагу необхідно приділити складу. Наявність сильних хімічних речовин може стати причиною різкого запаху і спровокувати алергічний напад.
 • Якщо причиною появи плями стала розлита з акварельного стаканчика рідина, видалити можна за допомогою харчової солі. Столова ложка розчиняється в літрі води, отримана суміш наноситься на пляму. Залишити на годину, після чого змити.
 • Для виведення різкого запаху допоможе лимонний сік, розпорошується з пульверизатора прямо на обшивку. Залишки необхідно видалити холодною водою.

Диван — необхідний предмет меблів в будь-якому будинку. Він допомагає з комфортом провести вільний час. Ситуація, коли на меблі випадково пролита рідина, стане справжнім прикрістю для кожного власника. Кілька простих дій і дотримання необхідних рекомендацій допоможуть з легкістю позбутися від плям і повернути улюбленої меблів привабливий зовнішній вигляд.