Як скласти манеж: “Парасольку”, “Книжку”, ліжко

Манеж – справжній помічник для батьків в справі нагляду за малюком. Коли маленький непосида виросте з нього (або у цілях щоденної економії місця) цю меблі доведеться скласти. Важливо виконати завдання правильно, щоб не зламати конструкцію. Маніпуляції по збірці нескладні, а в процесі експлуатації навик буде доведений до автомата.

Як скласти манеж: основні правила

Зміст статті

 • Як скласти манеж: основні правила
  • Складаємо манеж «Парасолька»
  • Складаємо манеж «Книжку»
  • Як скласти ліжко-манеж

Послідовність дій відрізняється в залежності від того, яку модель ви придбали. На ринку зустрічаються різновиди: «Книжка», «Парасолька» і «Ліжко». Дізнатися, яка модифікація радує вашого малюка, можна з інформацією на упаковці або в інструкції.

Важливо: щоб не ламати голову будинку, як зібрати і розібрати покупку, з її конструкцією слід ознайомитися в магазині. Там же буде простіше вирішити, які габарити манежу вам більше підійдуть, і яку модель зручніше збирати.

Складаємо манеж «Парасолька»

Ця різновид – зручне придбання. Коли вона знаходиться в розібраному вигляді, дитина може гратися в повноцінній ліжечку з високими сітчастими бортиками. Таку модель зручно брати з собою в гості, де передбачається залишитися на ніч, на дачу і в тривалі поїздки. У складеному вигляді меблі займає дуже мало місця. Щоб цього домогтися, виконуємо наступні дії:

 • Виймаємо матрацик і скачуємо його в рулон.
 • З невеликим зусиллям тягнемо за петлю в центрі. Ця частина конструкції підніметься в середині зразок пагорба.
 • Тепер одночасно натискаємо на довгі бокові сторони, притискаючи їх до низу. Конструкція складеться у вигляді латинської літери V.
 • Механізм всередині посунув короткі спинки ближче один до одного. Тепер за них можна взятися обома руками і, натискаючи посередині перекладин, теж зігнути навпіл.
 • Беремося знову за довгі зігнуті боку посередині, і з зусиллям штовхаємо їх вниз. Внутрішній каркас складеться ще більше, збираючись навколо підстави.
 • Тягнемо за петлю вгору, одночасно підштовхуючи решта частини до центру. Вони складуться навколо однієї осі, як парасолька.
 • Залишиться тільки прибрати всю конструкцію в чохол а, якщо він не зберігся, обв’язати стрічкою або мотузкою. Можна прибирати манеж в комору або вантажити на машину.

  Складаємо манеж «Книжку»

  Назва говорить сама за себе. Така різновид збирається навпіл. Компактну тонку конструкцію зручно зберігати за шафою, так і притулена до стіни, вона не буде втручатися навіть в маленькій квартирі.

  Дно у моделі «Книжки» ділиться на дві частини. По цій лінії і буде відбуватися процес складання. Однією рукою злегка притримуємо і піднімаємо найближчу стіну, а інший одночасної піднімаємо дно за місцем згину. М’які бортики загинаються вниз, і лягають вздовж вийшла плоскої конструкції. Ручки, за які хапається малюк, щоб встати, складаються з боків і щільно притискаються до манежу. Стирчати і мішатися не будуть. Місія виконана!

  Важливо: ця різновид збирається простіше, ніж інші, але, незважаючи на компактність, похвалитися малими габаритами не може. Якщо є побоювання, що дитина випадково упустить на себе зібраний манеж, притулений до стіни (а прибрати його більше нікуди) – купіть іншу модель.

  Як скласти ліжко-манеж

  Цей вид теж не займе багато місця, як і парасольку. Збирається він схожим чином.

 • Виймаємо матрац.
 • Тягнемо за петлю на дні ліжечка. Спинки починають зміщуватися один до одного, а довгі бортики по обидва боки складаються посередині.
 • Залишається зрушити їх ближче, і манеж зібраний.
 • Компактний згорток забирається в жорсткий чохол, який утворює акуратний прямокутник. Тепер ліжечко можна зберігати на полиці в шафі.

  У батьків є вибір, яку модель придбати. І складність складання – самий останній критерій, за яким слід вирішувати: брати чи ні. Навчитися збирати можна будь-манеж, а ось його зручність для дитини, габарити і ціна – важливі нюанси.