Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушки

Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушкиБуває так, що мешканці багатоквартирних будинків скаржаться на непрацездатність сушарки, яка найчастіше підключена до центрального опалення. Це зовсім не означає, що конструкція зламалася і непридатна до подальшого використання. Існує безліч інших джерел виникнення дефекту. Донести до читача інформацію про те, з-за чого це з’являється, і як таке усунути — мета цієї статті.

Чому треба спускати повітря з рушникосушки

Зміст статті

 • Чому треба спускати повітря з рушникосушки
  • Наскільки часто потрібно стравлювати повітря з рушникосушки
 • Як випустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція
  • Традиційний спосіб
  • Спосіб з використанням крана Маєвського

Для початку необхідно розібратися з самим призначенням приладу. Навіщо його встановлюють у ванних кімнатах?

Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушкиТому що саме завдяки йому обстановка стає м’якшою за рахунок висушування, підтримується макроклимат в кімнаті. А виходячи з цього, запобігає появі різних грибків, цвілі на стінах, стелях і плінтусах. Однак після тривалої експлуатації циркуляція води може порушуватися, так як повітряна маса накопичується всередині агрегату (це називається пробкою). Іноді він навіть перестає гріти і втрачає свої переваги.

Найпоширеніші причини спуску води з рушникосушки:

 • Бувають випадки, коли гаряча вода в трубах випаровується досить повільно. Це відбувається внаслідок утворилися всередині бульбашок, які заважають пересуванню теплої рідини.
 • До таких же нестрашним причин можна віднести перезапуск водопостачання після невеликої перерви у використанні, неправильно підібрана форма сушарки або ж саме підключення, з-за яких також гарантовано освіта пробки.

Отже, щоб такі явища не позначалися з негативом на якість атмосфери в приміщенні, потрібно ліквідувати повітря з системи.

Наскільки часто потрібно стравлювати повітря з рушникосушки

Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушкиВідповіддю на таке питання користується попитом серед користувачів, тільки дізналися про насущну проблему. Безумовно, можна проробляти махінацію відразу ж після того, як помітили погіршення в подачі тепла через труби. Відкладати це і зволікати небажано, так як процес з часом посилюється. А в разі коли ви спустіть масу, конструкція продовжить свою діяльність у повній потужності. Таким чином, проводити процедуру слід по мірі появи проблеми.

Як випустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція

Для усунення недоліку в роботі пристрою слід спочатку враховувати деякі нюанси і особливості. Звичайно ж, зробити самостійно це просто і легко, не потрібно допомога фахівця. Розрізняють два способи ліквідації.

Традиційний спосіб

Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушкиХарактеризує себе як класичний, стандартний метод. Розраховує на усунення повітря за рахунок спуску води. Однак дії залежать від вашого місця розташування. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то необхідно вивчити схему, щоб знати, де можна відкривати кран. При знаходженні спуску в вашій квартирі, є можливість самим спустити рідина.

 • Першим кроком відкрутіть гайку, що сполучає трубу ГВП з сушаркою. Робити це потрібно за допомогою розвідного ключа.
 • Попередньо поставте напоготові ємність, яка знадобиться у разі зливу.
 • Далі треба дочекатися моменту, коли після ослаблення вироби, почнеться різного роду шипіння.
 • Заключним моментом стане спуск води.
 • ДОВІДКА!

  Коли повітря перестане виходити (його не виявиться більше всередині), гайку можна закручувати на вихідне місце.

  У разі якщо вищеописаний спосіб не допоможе виправити неполадку, існують інші варіанти:

  • Буває так, що в будинках старого типу потрібен індивідуальний підхід до ситуації. Тут же потрібно власнику звернутися до людини, що живе на останньому поверсі і стравити повітря саме з його квартири. Це пояснюється тим, що маршрут стояка ГВП проходить з нижнього до верхнього поверху, там робить петлю і веде назад вниз. Тому повітря накопичується у верхній точці. Так що дії потрібно проробляти ті ж самі, тільки з іншого місця.
  • У будинках з дев’ятьма поверхами труба і відведення ГВП знаходиться на горищі. Тому слід дістатися до нього і дотримуватися тієї ж інструкції: відкрити кран і злити в каналізацію. Однак ця зона може бути недоступною для сторонніх, в неї можуть потрапити виключно сантехніки. Тоді вам варто їх викликати.
  • Якщо ваше будова не підходить ні під одну характеристику будівель, то залишається тільки викликати спеціальну службу, яка неодмінно допоможе вам розібратися і усунути несправності.

  Спосіб з використанням крана Маєвського

  Як спустити повітря з рушникосушки: покрокова інструкція як стравити повітря з рушникосушкиНа відміну від попереднього способу, цей більш сучасний.

 • Для початку підготуйте досить велику чашу для зливання і поставте її рівно під кран.
 • Трохи відкрутіть гвинт.
 • Після шипіння повинна піти вода. Дочекайтеся, щоб вона йшла з відсутністю повітря. Це ознака остаточного стравлювання.
 • Можна назад закручувати виріб.
 • Як бачимо, дана проблема досить проста і цілком вирішувана. Впоратися з нею можна самостійно, більше того, різними способами.