Як стягнути аліменти з чоловіка, зразок заяви

Нерідко трапляється, що пара, яка не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі, заводить малюка. Права цієї дитини рівно такі ж, як якщо б він з’явився у шлюбі. Однак трапляється так, що батько дитини відмовляється нести відповідальність за нього. Що в цьому випадку робити матері? Звичайно ж, подавати на аліменти.

Що таке медична експертиза

Як стягнути аліменти з чоловіка, зразок заяви

Відомо, що поряд з позовом про стягнення з батька дитини аліментів, необхідно пройти процедуру встановлення батьківства. Такий закон. Батько, звичайно, має право не сумніватися в біологічному спорідненості з дитиною, але в наш час таке трапляється вкрай рідко. Тому як тільки ви вирішите подати позовну заяву про виплату аліментів, то вашому малюкові і його передбачуваного батька необхідно зробити судову медичну експертизу.

Медична експертиза — це наукове дослідження відповідності генетичної інформації батька або матері та дитини. Це беззаперечний доказ батьківства. Медична експертиза призначається у судовому порядку, якщо ви подаєте позов на стягнення аліментів. Але хтось з батьків (батько або мати — має право зробити це самостійно, поза межами судового процесу.

Медична експертиза абсолютно незалежна. Існує думка, що медексперта можливо підкупити. Це оману, оскільки судмедексперт підписується кримінальною відповідальністю за дачу завідомо неправдивої інформації. В іншому випадку його чекає тюремне ув’язнення терміном від 5 років позбавлення волі. Для того, хто спробує підкупити судмедексперта, теж нема нічого доброго: в кращому разі йому відразу ж відмовлять, а в гіршому — ще й заявлять в прокуратуру. Але якщо ви маєте серйозні сумніви щодо чистоти експерименту, попросіть фахівця при проведенні експертизи підписати документи, щоб потім не було сумнівів.

Процедура судової медичної експертизи для встановлення батьківства являє собою взяття біологічного матеріалу — крові і подальший аналіз цього матеріалу. Час для проведення експертизи становить не більше двох тижнів.

Хто оплачує експертизу

Як стягнути аліменти з чоловіка, зразок заяви

За законом оплачує судову медичну експертизу для встановлення батьківства той, хто клопоче про її проведення. Якщо заступається мати дитини, всі витрати лягають на її плечі, якщо батько — на його. Проте суд може закликати до виплат обох сторін: 50 % від суми заплатить мати, 50 % — батько.

У разі, якщо експертизу оплатила мати дитини, і в ході дослідження батьківство було встановлено, батько зобов’язаний відшкодувати витрати на проведення експертизи матері. Якщо батьківство доведено не було, а експертизу оплатив передбачуваний батько, мати виплачує йому вартість дослідження.

Нарахування та розмір аліментів

Як стягнути аліменти з чоловіка, зразок заяви

Отже, результати генетичної експертизи отримані, і якщо батьківство встановлено, то суд призначає розмір аліментів для відповідача. Аліменти — це грошова сума, яку виплачує хтось із батьків, якщо діти:

  • неповнолітні;
  • повнолітні, але непрацездатні.

Подати аліменти має право і вагітна дружина, яку залишив чоловік подав на розлучення, а також мати дитини, яка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною, теж має право стягнути зі свого благовірного аліментні виплати протягом трьох наступних років.

Аліменти нараховуються в частках від доходу батьків. У випадку, коли обоє батьків не можуть прийти до спільного консенсусу з питання аліментів або відповідач має нестабільний дохід, то суд встановлює аліментні виплати у твердій грошовій сумі.

На сьогодні розмір аліментів становить 25 % від доходу батьків на одну дитину. На двох — 33, 3 %, на трьох, чотирьох і більше дітей — 50 %. Але в залежності від матеріального становища сторін суд може змінити ці цифри.

Для стягнення аліментів існує 2 форми. Перша — угода про виплату аліментів. Подружжя або пари домовляються про виплати на добровільній основі, склавши угоду, яка має завірити нотаріус. Друга форма — судове звернення. Хтось із подружжя просить суд закликати бік до виплат, причому зробити це можна двома способами:

  • Клопотати про видачу судового наказу.
  • Подати позов на стягнення аліментів.

Розмір аліментів виходить з прожиткового мінімуму, необхідного для життя неповнолітньої дитини. Якщо виникає заборгованість з виплати аліментів, то на неї нараховується пеня в розмірі 0,5 % від суми боргу, яка зростає з кожним днем прострочення. Якщо в результаті цього набереться серйозна сума довго, то ви маєте право подати позов на стягнення з боржника майна.