Сушка фруктів є одним з найпоширеніших варіантів заготовок на зиму. По суті, відбувається тільки видалення вологи з продуктів, а більшість вітамінів і корисних речовин залишається. Ще одним плюсом є те, що в такому стані плоди зручніше зберігати і процес заготівлі зовсім не трудомісткий.

Фрукти сушать на свіжому повітрі, в духовці, але найбільш зручні для цього спеціальні електросушарки. Вони дозволяють рівномірно просушити фрукти, уникнувши гниття або потрапляння комах.

Підготовка до сушіння фруктів

Зміст статті

 • Підготовка до сушіння фруктів
 • Як правильно розкладати фрукти в сушарці
 • Як правильно сушити різні види фруктів в сушарці

В електричну сушарку можна закладати найрізноманітніші фрукти: яблука, груші, абрикоси, сливи, також господині сушать в ній гриби, ягоди і зелень. Тривалість процесу залежить від кількості вологи в продукті, товщини шматочків і вологості приміщення, в якому встановлена сушарка. Фрукти готують наступним чином:

 • Для початку відбираємо цілі плоди без ознак гниття і інших пошкоджень. Допускається використовувати фрукти з пошкодженими ділянками, попередньо видаливши такі місця.
 • Все гарненько миємо, при необхідності виймаємо кісточки і чистимо від шкірки і нарізаємо шматочками. Сушити яблука і груші допускається як зі шкіркою, так і без неї, залежно від смакових уподобань.
 • Як правильно розкладати фрукти в сушарці

  Перш ніж закладати часточки в сушарку бажано застелити кожен ярус тонкою тканиною, наприклад, марлею, яка не дозволить шматочках провалитися. Фрукти викладаємо в один шар на мінімальній відстані один від одного.

  УВАГА!

  Зберегти природний колір допоможе лимонний сік або водний розчин лимонної кислоти, яким збризкують часточки перед сушінням.

  Одночасно сушити різні продукти можливо, але необхідно враховувати, що час готовності у них буде неоднаковий за різного кількості вмісту рідини. Прозорі секції електросушарки дозволяють легко визначити ступінь готовності.

  УВАГА!

  Шматочки, розташовані в нижньому ярусі, швидше просушуються, так як теплі повітряні потоки йдуть знизу.

  Як правильно сушити різні види фруктів в сушарці

  Розглянемо кілька простих рецептів сушіння.

  • Яблука.

  Ріжемо плоди часточками або пластинами товщиною 5 мм, попередньо помивши і видаливши кісточки. Збризкуємо лимонним соком або водним розчином лимонної кислоти. Укладаємо на піддони, залишаючи відстань між шматочками. Сушимо приблизно 10 годин при температурі 60 °C.

  • Груші.

  Для сушіння використовують неперезрілі фрукти. Чисті нарізані шматочки укладаємо в електросушарки. Встановлюємо температуру 55-60 °С. Час приготування залежить від сорту і складає приблизно 10-18 годин.

  • Абрикос (курага).

  Повністю дозрілі плоди розрізаємо на дві половинки, витягаємо кісточку. Укладаємо на піддони сушарки попередньо вивернувши шкіркою всередину. Сушимо абрикоси не менше 12 годин при температурі 55 °C.

  Електричні сушарки дозволяють зберегти максимум корисних властивостей фруктів, тому вони вважаються найбільш придатними для сушіння.