День державного прапора РФ – один з самих молодих російських свят. Поряд з гербом і гімном країни, російський прапор став офіційним державним символом.

Коли відзначають День прапора Росії в 2017 році?

Дата святкування Дня Російського прапора припадає на 22 серпня.

Прапор Росії являє собою прямокутне полотнище, яке складається з однакових за розмірами горизонтальних смуг – білої, блакитною і червоною. ГОСТ Р 51130-98 визначає, яким кольорам повинні відповідати кольору кожної смуги. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Існують різні трактування символіки його квітів. Згідно з однією з них, білий колір символізує свободу, синій – Пресвяту Богородицю, яка є покровителькою і заступницею Росії, червоний – державність.

За іншою версією, ці кольори позначають властиві жителям країни якості: білий – благородство, синій – вірність, чесність і цнотливість, а червоний – мужність і сміливість.

Як проходить святкування Дня Російського прапора?

Програма заходів Дня державного прапора РФ включає вуличні ходи, авто – і мотопробеги, молодіжні флешмоби, виставки і концерти. У Владивостоці в 2013 році близько 30 тисяч чоловік з червоними, синіми і білими прапорцями в руках відтворили 707-метровий прапор Росії.

Історія і традиції Дня прапора Росії

Розповімо про історію та традиції Дня Російського прапора. Відомо, що триколірний прапор було піднято на першому російському військовому кораблі «Орел», – це сталося в період правління царя Олексія Михайловича.

Пізніше, під час походу російських військових кораблів в Білому морі, за вказівкою Петра I на яхті «Святий Петро» був піднятий «прапор царя Московського». Його полотнище мало три горизонтальні смуги білого, синього і червоного кольорів з двоголовим орлом посередині.

У 1705 році Петро наказав піднімати біло-синьо-червоний прапор на всіх російських торгових судах. Зразок нового державного символу був власноруч написаний імператором, який визначив порядок горизонтальних смуг.

Але тільки в 1896 році, напередодні коронації імператора Миколи II, російський прапор отримав офіційний статус.

У 1918 році триколор був замінений червоним прапором. Біло-синьо-червоний прапор Росії використовувався під час Громадянської війни Білим рухом, а в кінці 1980-х років – національно-патріотичними організаціями.

5 листопада 1990 року Рада Міністрів РРФСР прийняв постанову, яка визначила розробку нових державних прапора і герба РРФСР. У 1991 році опис нового державного прапора було включено в проект Конституції РФ.

Постановою Верховної Ради РРФСР від 22 серпня 1991 року національний прапор Росії був визнаний офіційним національним прапором РФ.

У сучасній Росії триколірний прапор був вперше офіційно піднятий 22 серпня 1991 року над Білим домом в Москві. Він замінив собою прапор СРСР – червоне полотнище з серпом і молотом. А в 1994 році указом Президента Російської Федерації був заснований День державного прапора Росії, який відзначається і понині.