Існує цілий ряд цікавих прийомів, які допоможуть боржника легко піти від відповідальності за борг. Такі моменти боржник продумує зазвичай заздалегідь або на етапі отримання самого боргу.

Хитрощі

Часто можна побачити такі ситуації, коли у боржника є проблеми з поверненням коштів, а далі він намагається користуватися різними способами щоб залишити гроші у себе. Боржник, якщо він має достатньо хитрощі, знає ряд цікавих способів, як піти від оплати боргів. У кожного боржника є можливість без значних проблем як мінімум затягнути час погашення боргів. Боржнику щоб кинути займодавца слід заздалегідь продумати і передбачити використання різних хитрощів, як уникнути повернення боргу по розписці і піти від відповідальності в суді.

Головні реквізити

Боржник завдяки різним хитрощам може піти від відповідальності і залишити гроші собі. Самий реальний і простий спосіб уникнути обов’язку це зробити ряд певних помилок у борговому документі. Тут буде досить просто пропустити головні реквізити в договорі про позику або в розписці. Боржники кидали вже давно про це знали, так що ними цей спосіб використовується часто. Головні реквізити це ПІБ, дані паспорти і прописка, як Кредитора, так і Боржника. Далі йде сума самого боргу, факт і дата його отримання та повернення, а також навіщо дається сума та підпис боржника.

Реквізити, як можна обдурити займодавца

Реквізитів, які потрібно обов’язково вказати в загальному договорі, буде рівно сім, у пункті мета отримання грошей повинно бути зазначено Гроші в борг. А якщо буде зазначено в пункті інша інформація, то у боржника з’явиться можливість ухилитися від повернення самого боргу. Також важливим аспектом є підпис самого боржника, а вона повинна бути чіткою. Тут реальним і дуже важливою умовою буде якість такого підпису, вона повинна бути обов’язково своєї, а також зазначеної правильно і чітко. Боржник, вказавши інші підпису або зробивши її не в присутності самого займодавца, може навіть піти від повернення і це використовується часто.

Якщо були вказані інші паспортні дані, то боржник може сказати в суді, що брав гроші в іншого, а позикодавець є шахраєм. Щоб боржникові уникнути повернення боргу, йому достатньо вийти з кімнати і поставити інші підпису або попросити це зробити іншої людини. Тепер при різних проблемах з підписами можна буде забути про борг точно. Також можна ще обдурити, сказавши, що кредитор отримав розписку, однак грошей забув дати. Повинен бути вказаний у реквізитах сам факт отримання грошей і тут суд може бути тільки на стороні боржника.

Розписка без дати, гроші для бізнесу

Розписка без зазначення дати віддачі боргу та дати складання самого документа може стати ще однією причиною відходу від повернення боргів. Спритний боржник з шустрим хитрим адвокатом в суді оскаржити розписку з такими даними, особливо якщо розпис зроблена без присутності кредитора. Якщо експертиза доведе, що підпис чужа, то суд боржник точно виграє і може забути про віддачу боргу.

Ще один цікавий спосіб піти від віддачі боргу це записати в розписці, що гроші були дані тільки для бізнесу, а в суді можна сказати, що це був спільний бізнес з кредитором і вони обидва програли, тому що віддавати гроші не збираємося точно. Гроші, дані для бізнесу будуть відрізнятися від надання коштів в борг, тобто це було спільне з займодавцем ризикована справа, яке було програно через борги можна вже не віддавати точно.