Як усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Як усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усуненняНезважаючи на те, що ринок пропонує величезний вибір покриттів для підлоги, старий добрий паркет залишається досить затребуваним. Володіючи великою кількістю переваг, серед яких найважливішим вважається екологічність, він має один серйозний недолік. З часом планки розхитуються, і з’являється характерний дерев’яний скрип.

Крім того, що цей звук діє дуже дратівливо, він обов’язково повідомить усіх членів сім’ї про ваш переміщенні. Це іноді буває дуже недоречно, особливо в нічний час доби. Перед тим як задуматися про зміну покриття, можливо, варто спробувати усунути скрип самостійно. У деяких випадках це зовсім не складе праці.

Причини виникнення скрипу паркету

Зміст статті

 • Причини виникнення скрипу паркету
 • Як усунути скрип паркету
  • Закладення невеликих тріщин
  • Заміна планок
  • Приклеювання паркету до основи
  • Скріплення проблемних ділянок саморізами
  • Заливка цементу під фанеру
 • Що робити, щоб паркет не скрипів

Натуральна деревина, з якої виготовляють паркет, має властивість розсихатися з часом. Саме тому скрип вважається невід’ємним атрибутом старих дерев’яних підлог. Однак для його появи покриття необов’язково має прослужити довгий термін. Існує ще чимало причин його виникнення.

ДОВІДКА. Відсутність хімічних добавок, які могли б перешкоджати деформації планок, робить вирішальний вплив на появу неприємних звуків у старого паркетного статі.

До основних причин появи скрипу, крім рассохшихся планок, можна віднести:Як усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

 • злам паза кріплення деталей (гребеня);
 • ослаблення цвяхів і шурупів;
 • зміщення лаг (балок, до яких прибивають планки).

Неякісна установка підлоги часто стає причиною появи звуків при ходьбі. У разі відсутності або недостатньо великого зазору (потрібно не менше 10 мм) між стіною і паркетом, дерево при розширенні деформується.

Крім цього, матеріал дуже чутливий до умов експлуатації. Дуже висока вологість або невідповідна температура швидко призводять до неприємних наслідків.

Як усунути скрип паркетуЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Якщо паркет скрипить, можливо, стан покриття дуже погане. В такому випадку доведеться вдатися до радикального методу повної його заміни. Але це спричинить за собою значні фінансові витрати і не завжди є єдиним виходом.

Найчастіше скрип носить локальний характер. У такій ситуації досить просто відремонтувати проблемні ділянки, і паркет ще прослужить чималий термін.

Для початку потрібно визначити потребують відновлення місця. Після ретельного обходу всього підлоги необхідно відзначити ділянки крейдою. Перед проведенням ремонтних робіт слід визначити причину скрипу. Якщо деформованих або зміщених деталей не видно, значить, проблема не в них, а в нерівній підлозі або в зрушених балках.

Визначившись з причиною скрипу, можна приступати до реставрації підлоги одним з описаних нижче способів.

Закладення невеликих тріщинЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Якщо між деталей паркету утворилися тріщини, позбутися від них можна за допомогою шпаклівки по дереву. Колір потрібно підбирати відповідний.

Допоможе в цій ситуації і казеїновий клей з додаванням тирси. Завершальним кроком буде обробка цих місць наждачним папером і покриття поверхні лаком.

УВАГА! Забивання тріщин ненадовго вирішить проблему. Для якісного ремонту потрібно виявити і усунути причину їх появи.

Заміна планокЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Усунення скрипу через заміну плашки — це більш кардинальний метод, до якого слід вдаватися у випадку з більшими щілинами.

Робиться це в такому порядку.

 • Приберіть пошкоджену деталь, попередньо її розколів. Для цього скористайтесь стамескою і молотком.
 • Зачистите місце гострим інструментом і наждачним папером.
 • Підготуйте нову планку. Для цього доведеться позбутися від гребеня, рівне зрізавши його.
 • Залийте западину відповідним клеєм. Можна використовувати розігріту бітумну мастику.
 • Встановіть нову плашку, надавіть вантажем і дайте висохнути.
 • Зчистите надлишки клею і обробіть підлогу лаком.

У разі якщо потрібно замінити кілька деталей, краще це зробити, попередньо з’єднавши їх між собою. Встановлювати їх на місце потрібно переконавшись, що вони ідеально підходять за розміром.

Приклеювання паркету до основиЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Якщо причиною скрипу став відстав від підстави з якої-небудь причини ділянку, можна скористатися методом заливки клею під нього.

 • Для цього просвердлите в скрипящей плашці отвори на відстані близько 15 см.
 • Щоб уникнути сильного забруднення клеєм підлоги заклейте ці місця малярським скотчем.
 • Після за допомогою шприца введіть клейовий склад в отвори.
 • Притисніть ремонтується ділянка вагою і дайте засохнути.
 • Приберіть залишки клею і малярський скотч, отвори закладіть воском або шпаклівкою, покрийте ділянку лаком.

Скріплення проблемних ділянок саморізамиЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Іноді цвяхи, які часто застосовуються для з’єднання плашок паркету з лагами, можуть розхитуватися. У цьому випадку, щоб додатково зміцнити деталі і позбутися від скрипу, хорошим рішенням буде використовувати саморізи. Проблемою тут може стати складність визначення, де знаходиться балка.

Для скріплення необхідно просвердлити дрилем отвори в підлозі і бруску. З’єднати деталі саморізами. Зафіксовані таким чином планки будуть триматися набагато надійніше і залишатися беззвучними довше, ніж на цвяхах.

Заливка цементу під фанеруЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Іноді під час встановлення підлоги робочі нехтують правилами і не вирівнюють бетон за допомогою стяжки. Встановлена на нерівну поверхню фанера або ДВП з часом дає просідання і стає причиною скрипів.

Якщо неприємний шум виникає через отслоенной від бетонної підлоги підкладки, є варіант заливки рідкого цементного розчину. Це зафіксує деталь і позбавить від докучливого звуку.

Для цього потрібно виконати наступні дії.

 • Прибрати в місці ремонту кілька планок паркету.
 • Просвердлити отвір у фанері для заливки розчину. Діаметр 2 см буде достатньо.
 • Приготувати рідкий розчин. Співвідношення цементу на воді — 1:1.
 • Заливати в отвір, поки порожнина не буде заповнена.
 • Дати висохнути (не менше доби).
 • Встановити зняті планки на місце.

Видаляти частину паркету для заливки необов’язково. Можна замість цього просвердлити отвори прямо в плашках. Після завершення робіт їх доведеться замазати шпаклівкою і покрити лаком.

Що робити, щоб паркет не скрипівЯк усунути скрип паркету: причини скрипу, способи усунення

Щоб паркетна підлога довго прослужив, не видаючи неприємних шумів, в першу чергу потрібно подбати про якість матеріалів, з яких він буде зроблено. Не кожне дерево однаково довго прослужить в якості підлогового покриття. Кращими для цих цілей вважаються клен, бук, дуб, венге, бразильський горіх, ясен, тик. Не варто також забувати про якісний клеї та хороших саморізах для кріплення.

На етапі укладання підлоги необхідно дотримувати наступні правила.

 • Простежити за тим, щоб поверхня, на яку буде покладено паркет, була ідеально рівною.
 • Звернути увагу на наявність температурних зазорів між підлогою та стінами (не менше 1 см).
 • Не забути про вологість використовуваної деревини. Якщо вона буде занадто високою, паркет зсохнеться, і скрипи з’являться дуже скоро.

Якщо є можливість, слід довірити цю роботу професіоналам, які знають всі правила монтажу і простежать за їх дотриманням.

Під час експлуатації слідкуйте за температурним режимом і вологістю в приміщенні.

Це основні правила, дотримуючись яких можна значно продовжити термін служби покриття. Дерево не любить надто низьких або високих температур, а також підвищеної вологості. Можна також скористатися спеціальними засобами для догляду за паркетом, які збережуть покриття на довгі роки.