Здавалося б, тільки вчора ви насолоджувалися довгоочікуваним відпусткою, ніжилися на пляжі або з задоволенням смажили шашлики на дачі. Але ось вже скоро доведеться повернутися до робочих буднів. Багатьох така перспектива турбує і пригнічує. Як увійти в робочий ритм після відпустки з мінімальним нервовим напруженням, розповість ця стаття.

Повернення в реальний світ

Поверніться з відпустки на кілька днів раніше і проведіть ці дні в домашній обстановці. Це допоможе звикнутися з тим, що відпустка завершений і настав час приступати до роботи. Але не лежите просто так на дивані ці дні. Дайте організму навантаження хоча б мінімальну. Зробіть прибирання будинку або організуйте зустріч з друзями. Подібним чином ви зможете швидше адаптуватися до робочій обстановці.

Влаштуйте собі невеличке свято захоплення вами в перший день на роботі. Продемонструйте колегам свій приголомшливий засмага – для цього виберіть відповідний наряд. Поділіться своїми фотографіями з вашого відпочинку. Це не залишиться непоміченим, колеги оцінять ваш відпочинок, і настрій покращиться ваше.

Не кидайтеся відразу грудьми на амбразуру, хапаючись за найскладніші завдання. Занадто сильно навантажуючи звик відпочивати організм, ви не станете героєм, а просто отримаєте перенапруження. В результаті ви просто почнете робити помилки і промахи навіть там, де завжди впоралися на відмінно. Обговоріть з колегами останні новини, просто посплетничайте. Потім намітьте для себе необхідні справи – розберіть накопичилися папери, відповідайте на листи. Виконуйте справи по мірі їх важливості.

Не намагайтеся підбадьорити свій організм ударними порціями кави або енергетика. Краще випийте зелений чай. А для підняття настрою з’їжте шматочок чорного шоколаду, парочку сухофруктів або горіхів. Прогулянка після трудового дня теж сприяє входженню в робочу колію.

За перший робочий тиждень ви поступово увіллєтеся в робочий ритм, і думки про відпочинок не будуть пригнічувати вас. Займіть вільний час спілкуванням з приятелями або активним відпочинком. Це теж відверне думки про робочі будні.

Навіть якщо через пару тижнів думки про минуле відпустці все ще будуть пригнічувати вас, не варто зневірятися. Займіться роботою, а у вільний час плануйте свій наступний відпустку. Продумайте всі деталі і дрібниці, приділіть увагу кожному пункту. Тоді ви вже точно забудете про минулий відпочинок. А думки про майбутнє відпустці зроблять ваше життя трохи радісніше.