Як вести себе під час Великого посту?

Як правильно провести Великий піст? Це найдовший і найсуворіший піст у році (у 2018-му він розпочнеться 19 лютого і закінчиться 7 квітня). Його мета – очищення духовне і тілесне, а також підготовка віруючих до світлого свята Великодня.

Як же треба вести себе під час Великого посту? Хоча духовна складова важливіше, зазвичай в першу чергу згадують про обмеження в раціоні.

Харчуватися потрібно просто. Протягом посту можна вживати продукти тваринного походження: м’ясо, рибу, яйця, молоко і всі продукти на його основі.

Від міцного алкоголю теж необхідно відмовитися. Можна дозволити собі лише трохи червоного вина, але тільки в певні дні, визначені церковним статутом.

Як правильно провести Великий піст?

Його головний зміст можна сформулювати так: «Ухилися від зла і сотвори благо» (1 Пет. 3, 11). Тільки тоді Бог прийме ваш пост і в достатку дарує плоди покаяння, як говорив Іоанн Златоуст.

Згадаємо інші його слова: «Помилку допускає той, хто думає, що піст – це просте утримання від їжі, так як пост є приборкання язика, видалення від зла, припинення брехні, клятвопорушення і наклепу, приборкання похотей, відкладення гніву».

Як потрібно вести себе у Великий піст 2018 року?

У цей період потрібно проявляти більше теплоти і турботи по відношенню до друзів і близьким, допомагати бідним, намагатися не лихословити, не засуджувати людей. В давнину навіть весілля в ці дні не грали, а зачаття дитини під час посту вважалося гріхом.

Віруючі утримуються в цей час від перегляду розважальних передач, відвідування театру, цирку, кіно. Краще відмовитися і від гучних вечірок, а в гості запрошувати тільки близьких людей. Все це повинно створювати особливий емоційний настрій і сприяти внутрішньому очищенню.

Говорячи про те, як провести Великий піст, важливо не забувати, що сенс посту полягає в покаянні і духовному оновленні віруючих, а стриманість в їжі лише сприяє цьому. І, як кажуть церковнослужителі, піст без молитви – це не піст.

Приділяйте більше уваги духовному розвитку, молитов і читання духовної літератури, исповедуйтесь і причастіться хоча б один раз. Додатково до ранкових і вечірніх молитов можна читати псалми царя Давида.

Що ж стосується великопісних молитов, то їх дві: Великий покаянний канон святителя Андрія Критського і молитва преподобного Єфрема Сирина. У дні посту більше моліться про інших, про своїх родичів, друзів і знайомих.

Під час Великого посту намагайтеся частіше відвідувати церковні богослужіння. Обов’язковим вважається відвідування літургії в кожну неділю Великого посту.

Бажано також відвідати служби в храмі, які проводяться в перший тиждень і на Страсній седмиці. І обов’язково побувайте на церковній службі, яка проводиться після закінчення посту, напередодні Великодня.