Практично в кожній сім’ї є автомобіль, який з часом став швидше показником статусу, ніж необхідністю. Але так чи вигідно його зміст, постійні дозаправки і регулярне проходження ТО? Поїздка в ліс на великогабаритних моделях іноді просто не можлива, в той час як невеликий мопед або скутер здатний пересуватися, в тому числі, і по пересіченій місцевості.

Витрата пального на 100 км разюче відрізняється від загальних витрат проходження того ж відстані, але вже на автомобілі. Для того що б в момент покупки не зробити помилок, краще заздалегідь підготуватися і дізнатися деякі особливості, які допоможуть зробити правильний вибір на користь тієї або іншої моделі скутера, мопеда або моторолера.

До однієї з найбільш поширених помилок можна віднести не цілком коректний вибір магазину-представника одного з численних брендів. Вибирайте той магазин, який існує на ринку більше чотирьох років і при цьому має позитивні відгуки. Але з цією помилкою можуть зіткнутися тільки ті люди, які не обмежені в коштах. Пропонуємо розглянути більш поширені випадки.

Не варто бігти в щойно відкритий магазин, дізнавшись про космічної знижку, іноді урізана вартість зовсім не передбачає наявність гарного товару, а швидше продаж бракованого або навіть підтриманого товару. Не дізнавшись попередньо ціни, завдяки 50% знижку можна суттєво переплатити, а не заощадити, як спочатку передбачалося.

У спеціалізованому магазині вам допоможуть зробити остаточний вибір кваліфіковані фахівці, які підберуть модель мопеда, мотоцикла або скутера виходячи з ваших побажань, переваг і фінансових можливостей. Продавці невеликого магазину або ринку можуть порадити тільки ту модель, яка є у них в наявності, але це буде «кращий вибір». Навіщо витрачати свій час і нерви в пошуках нової моделі, якщо можна придбати перевірений часом б/у мопед?

За якими критеріями необхідно визначитися до офіційної покупки б/в транспорту:

  • кількість осіб, які будуть пересуватися на скутері одночасно;
  • радіус його використання та вид покриття, за яким ви збираєтеся їздити;
  • ліміт коштів, який ви плануєте витратити на його покупку.

Для бездоріжжя (лісові дороги), найбільш прийнятним стане підбірка варіантів з маятниковою виделкою. При цьому переконайтесь, що повітряний фільтр буде знаходитися в добре захищеному місці, а не на днище мопеда. Для рівних або міських доріг підійде модель з посиленими гальмами і телескопічною вилкою. При цьому колесо не повинне перевищити показник 14 дюймів. Якщо водити мотоцикл планує жінка або дитина, то крім максимально допустимих 3-х кінських сил потужності, сам агрегат повинен бути легким і досить маневреним. Є багато одношвидкісних моделей з відцентровим зчепленням.

Що можна сказати щодо використання та подальшого догляду за технікою: краще відразу знайдіть людину, яка розбирається в певних моделях і нехай він вам напевно скаже, чи варто витрачених сил і часу та чи інша модель. Пам’ятайте, що навіть найменша подряпина на корпусі може сказати більше, ніж продавець або його колишній власник.

Ніхто не буде продавати дійсно хорошу річ даром, тому або з технікою щось не те (може і зовсім не підлягати ремонту), або документів на нього може і зовсім не бути. Деякі моделі коштують дорожче автомобіля, але це стосується брендових або лімітованих моделей. Підтриманих автомобілів стає все більше, тому завжди є шанс купити дійсно якісну річ за невеликі гроші.