У будівельних пилососів найпростіший принцип роботи. Електродвигун діє завдяки вентилятору. Саме він створює максимальне розрідження всередині, тому вважається рушійною силою. Вступник повітря разом з пилом рухається по шлангу пристрої і в результаті потрапляє в зону зниженого тиску.

Найбільші частинки потрапляють одразу в мішок, а дрібні захоплюють допоміжні фільтри. І тільки пройшовши цю систему, очищений повітря викидається через отвір, який знаходиться на виході агрегату.

Основними елементами пристрою є:

 • вентилятор і двигун;
 • фільтр, який очищає повітря;
 • ємність для збирання сміття і пилу.

Щоб гідно вибрати пилосос, необхідно розібратися зі специфікою та особливостями цього апарату, про що і буде йтися далі в статті.

Різновиди будівельних пилососів

Зміст статті

 • Різновиди будівельних пилососів
 • Критерії вибору
  • Основні критерії
  • Додаткові функції
 • Висновок

Умовно можна поділити на два види: професійні і напівпрофесійні і побутові. Також їх можна розрізнити за силою всмоктування, параметру, потенціалом та працездатності без пауз. Зупинимося на першій класифікації.

 • Побутові. Підходять для чищення невеликих приміщень і невеликих кількостей годин роботи (кілька разів на тиждень). Дані варіант найбільш доступний, так як набувається за невисоку ціну.
 • Напівпрофесійні відрізняються від першої модифікації тільки найбільшою потужністю у двигуна. До того ж вони швидко пристосовуються до будівельного сміття. ВАЖЛИВО! Не варто проводити вологе прибирання, тому що мішок може порватися з-за попадання великого матеріалу. Такий різновид пилососів також коштує недорого. Плюсом ще може бути можливість проведення як домашнього прибирання, так і прибирання в машині або гаражі.
 • Професійні. Підходить для прибирання великих приміщеннях, так як саме для них потрібні величезні часові витрати, і спеціальний апарат. Призначені для роботи на будівництві та у виробництві. За них можна віддати досить високу суму грошей, але ціна виправдана. У таких агрегатів потужний двигун з наявністю байпаса. Мішок для побутового сміття міцний, навіть є можливість використовувати для вологого прибирання. Охолоджується пристрій окремим потоком повітря. Такі пилососи можуть піддаватися різним випробуванням.

Критерії вибору

Звичайно, вибираючи будівельний пилосос, не варто орієнтуватися націлюватися на ціну. Доцільніше буде звертати увагу і на характеристику апарату. Тільки тоді майбутня робота буде проводитися ефективно.

Основні критерії

 • Потужність. Від її величини буде залежати те, з яким масштабом роботи агрегат буде справлятися. Найвищим показником є все, що вище двох кВт. Звичайні пилососи становлять 1 — 1,5 кВт (це забезпечує можливість випускати через себе 50 літрів повітря в секунду). Однак цей критерій надає великий вплив на продуктивність, до того ж інформацію про це не завжди вдається знайти.

Саме тому слід орієнтуватися не за нього, а за наступними пунктами:

 • Об’єм пилозбірника. Для початку необхідно визначитися, для якої роботи ви купуєте пилосос. Як правило, він становить від 20 до 50 літрів. Якщо очікується прибирання з невеликою кількістю сміття, то можна взяти оптимальний обсяг. Однак, якщо брати професійне прибирання на будівництві, то величина іноді досягає і до ста літрів;
 • Так як вага і оснащення досить великі, то звертайте увагу на спосіб переміщення. Він не повинен викликати труднощів;
 • Ємність контейнера. На цей критерій можна подивитися неоднозначно. З одного боку, вона впливає на розмір пристрою. Тому буде незручно працювати з великими габаритами, зате зі значною ємністю. А з іншого — чим її показник більший, тим меншу кількість раз доведеться змінювати мішок і чистити від сміття;
 • Тип пилозбірника. Існує два різновиди: багаторазовий матерчатий і паперовий з одноразовим застосуванням. Перший з них необхідно велику кількість разів змінювати, а також він часто пропускає через себе дрібне сміття і пил. Хоча вони і набагато міцніше паперових, але все ж при попаданні великих матеріалах можуть порватися.

Другі — одноразові, які набагато зручніше в експлуатації. Без особливих труднощів можна дістати бруд, яку, в принципі, можливо викинути разом з пилозбірником. Проте і у них є свої недоліки, мінуси. Окрім низької міцності, опір повітря може збільшуватися, що зазвичай призводить до нестачі потужності пристрою для роботи.

Якщо будівництво змушує на чималу кількість разів прибирань, то при використанні паперових мішків, можуть виникнути фінансові труднощі. Ціна за нього становить пристойну суму;

 • Умови експлуатації. Звичайно ж, потрібно враховувати той момент — для яких цілей ви збираєтеся використовувати пилосос. І свій вибір потрібно узгоджувати з рівнями забруднення. Їх буває декілька: L, M, H, Atex. Вони написані по мірі збільшення ступеня небезпеки забруднення.

Перша відбувається внаслідок відходів будівельного типу. Друга — середня. Для неї потрібно використовувати не один фільтр. При максимальній необхідно користуватися спеціальною системою, яка буде забезпечувати фільтрацію. А остання потребує вибухобезпечному апараті.

Додаткові функції

Це ті функції, які полегшують роботу як вам з пристроєм, так і з прибиранням.

 • Контролер потужності всмоктування;
 • Очищення фільтра на автоматичній основі. Клапан, за допомогою якого відбувається зміна напрямку будів повітря, тим самим забезпечується продування фільтра і усуваються засмічення. Такий додатковий елемент знаходиться над самим фільтром;
 • Щоб уберегти двигун від перевантажень, створена спеціальна оборона. У ній є особлива необхідність в крайніх і суворих випадках;
 • При максимальному наповненні пилозбірника або ж при забившемся фільтр, індикатор здатний відобразити таку інформацію;
 • Якщо вам потрібно буде з’єднати пристрій з разветвителями або зі шлангом, то для цього знадобляться перехідники, які дозволяють це зробити.

Висновок

Для дійсного доцільного вибору доведеться добре подумати над цілями покупки будівельного пилососа. І вже на цій основі розберіться з кожною характеристикою агрегату. Наприклад, для прибирання виробничих приміщень потрібен апарат з величезною потужністю і великим пилозбірником. Для прибирання гаражів або автомобіля підійде бюджетний варіант, який буде здатний прибрати лише пил і дрібне сміття. Однак завжди варто звертатися до інструкції, так як деякі пилососи бояться води і окремих різновидів сміття.