Як вибрати домашнього улюбленця для дитини?

Напевно, кожна дитина, досягнувши певного віку, просить батьків завести йому домашнього одного. Але батьки усвідомлюють, що після появи вихованця у них додасться проблем. Яке ж тварина взяти до себе додому, щоб дитина і сам міг справлятися з частиною обов’язків по догляду. Перед вибором живої істоти, потрібно усвідомлювати, що існують певні особливості у вихованні різних видів тварин, а також слід вивчити його манеру поведінки.

Прикро, коли люди приручають вихованця, а потім через низку проблем змушені позбуватися від нього. Будь-яка тварина звикає до своїх господарів і дуже страждає, коли його зраджують. Будьте впевнені, якщо ви поставитеся до змісту вихованця з усією відповідальністю і любов’ю, і воно відповість вам взаємністю.

Собака друг людини

Як вибрати домашнього улюбленця для дитини?

Самий вірний вихованець, безумовно, собака. Але спочатку потрібно вирішити, для чого ви її будете заводити. Якщо ви бажаєте виплеснути на чотириногого друга всю свою турботу і любов, то краще завести собаку з грайливим характером, дрібної породи. При необхідності охоронця в будинок, підійде службова порода. Але не варто забувати, що собаки великих порід потребують особливого догляду, дресирування і додатковому місці відпочинку в будинку. Так і з годуванням можуть виникнути проблеми.

З невеликими собачками справа йде трохи простіше. Але у всякому випадку, при виборі будь-якої породи, вам доведеться перебудувати свій спосіб життя. Вам належить хоча б пару разів на день виходити на прогулянку і переглянути свій графік роботи, якщо в ньому присутні довготривалі відрядження. Життя з собакою принесе вам багато веселих моментів у житті, так і деякі незручності.

Вибираємо кішку

Як вибрати домашнього улюбленця для дитини?

Деякі люди просто жити не можуть без кішок. Вони отримують від представників сімейства котячих ласку, увагу і тепло, приходячи додому з роботи. Але не треба бути занадто наївними. Тут також важливо уважно поставитися до вибору породи кішки. Породисті собаки зазвичай мають кепський, зверхній характер. Але вибір породи не єдина проблема, з якою ви зіткнетеся при закладі кішки.

Будьте готові, що у вашій квартирі можуть періодично з’являтися клаптики вовни. Тому ви будете змушені прибирати частіше або змиритися з цим фактом. Так само, особини чоловічої статі, можуть проявляти невдоволення і мітити територію. Але не все так погано, якщо ви все ж хочете завести кішку чи кота. Ці істоти готові проводити з вами багато часу, заспокоюючи і знімаючи стрес господарів. До того ж, в плані прогулянок – це оптимальний варіант. Ви можете привчити тварину до лотка і тільки міняти наповнювач.

Пернаті друзі

Як вибрати домашнього улюбленця для дитини?

Але вибір домашнього вихованця не зупиняється на собаці або кішці. Якщо у вас багато вільного часу і вам подобається слухати звонкоголосое спів, то вам варто завести пташку – канарку або папуги. Тут взагалі все просто.

Крилатим не потрібні щоденні прогулянки, а пташиний корм не зовсім дорогою.

Але приготуйтеся до літаючим по квартирі пір’ям. А також до того, що пташки люблять простір і їх треба випускати з клітки, щоб вони могли розім’яти крила. У цьому випадку, ваш улюбленець може попсувати меблі або шпалери.

Інші вихованці

Як вибрати домашнього улюбленця для дитини?

На сьогоднішній день зоомагазини також пропонують широкий вибір і домашніх гризунів: хом’ячки, морські свинки, щури, тхори, шиншили. Виховання гризунів має ряд гідності. Діти обожнюють возитися з цими маленькими істотами. Вони невибагливі в утриманні та їжі. Але також не варто забувати про нюанси догляду за такими вихованцями.

  • По-перше, це специфічний запах, якщо не ретельно доглядати за твариною. Але з цим легко впоратися, використовуючи особливі наповнювачі.
  • По-друге, невеликий термін життя. Хом’яки зазвичай не проживають і пари років. А для дитини втратити улюбленого друга — дуже серйозна психологічна травма. Ці істоти неможливо вилікувати, а ось підчепити захворювання вони можуть дуже легко.
  • В наш час щільно увійшло в моду мати вдома екзотичних тварин як домашніх вихованців. Одні заводять павуків, тарганів або равликів, а інші – змій і крокодилів. Найголовніше – це дуже небезпечна справа. Скоріше бажання завести екзота – це бажання покрасуватися. Якщо в будинку є дитина, то категорично не треба заводити таких тварин. З ними можна пограти, так і любові з ласкою від них не доб’єшся. Більш того, вони можуть переносити різні інфекції. До того ж, це дороге задоволення.

    Насамперед, домашній вихованець повинен бути безпечним. Не забувайте, що ви купуєте його для дитини, а значить, він повинен приносити радість маленькому члену сім’ї і навчити його турботі і відповідальності за ближнього.