Сьогодні вже складно уявити своє життя без сучасної побутової техніки, це стосується і чайників. Все більше людей віддає перевагу саме електричним моделям, і відмовлятися від вже застарілих моделей чайників, які гріються на вогні. Сьогодні розглянемо – який варіант такого домашнього помічника краще купувати, та на які параметри слід обов’язково звертати увагу при покупці.

Як вибрати електричний чайник для будинку

Зміст статті

 • Як вибрати електричний чайник для будинку
  • Метал корпусу
  • Підставка
  • Потужність
  • Обсяг
  • Нагрівальний елемент
  • Дизайн
 • На що ще варто звернути увагу при виборі електричного чайника

Вирушивши в магазин за новим придбанням, людина часто не може одразу зорієнтуватися у запропонованому товарі. Численні моделі мають масу найрізноманітніших функцій. Знову-таки отчается і колір і форма, об’єм і потужність. Для того щоб не розгубитися в момент вибору, варто розглянути основні параметри, на які необхідно спочатку звертати свою увагу.

Метал корпусу

Це перший параметр, на який слід звертати особливу увагу при виборі. Нижче розглянемо детальніше кожен матеріал і його якості:

 • Пластик. Даний матеріал найоптимальніший у плані «ціна — якість». Взагалі цей матеріал можна назвати самим популярним, який використовується для виготовлення електрочайників. Основна перевага – тривалий термін експлуатації, міцність і незначну вагу. А ось що стосується екологічної безпеки, то це слабка сторона виробу (пластик – токсичний при високих температурах).
 • В основному проблема токсичності простежується в дешевих моделях або ж не оригінальних виробах сучасних брендів. Справа в тому, що якісні виробники просто не стануть ризикувати своїм усталеною репутацією, тому застосовують для виготовлення матеріали виключно високої якості.

  Важливо! При купівлі чайника з пластику краще віддавати перевагу європейським фірмам, які відрізняються високою якістю. Таким чином, техніка прослужить без поломок як мінімум 3 роки.

 • Нержавіюча сталь. Такий варіант порівняно з іншими має особливу міцність, і він довговічний. Навіть при падінні такий варіант не розіб’ється, а максимум що з ним трапиться – з’явиться подряпина або тріщина на поверхні. Крім цього, нержавіюча сталь не буде «викидати» у воду шкідливі речовини. А ось з негативних рис можна відзначити – важка вага, сильне нагрівання в процесі роботи, висока ціна.
 • Скло. Варіанти з корпусом з скляного матеріалу чудовий варіант для тих, хто схиляється до здорового способу життя. Що стосується дизайну, то виконаний електричний чайник стильно і ціна невисока. Недоліки – сильний нагрів корпусу (так само як і у металевого) за рахунок чого є велика ймовірність отримати опіки. Крім цього, гартоване скло при виготовленні не застосовується (з-за його високої вартості) тому за найменшої необережності чайник може лопнути;
 • Кераміка. Часто за зовнішнім виглядом такі чайники нагадують всім звичні заварники. Колірна гамма і дизайнерські стилі в цьому напрямку просто вражають своєю різноманітністю. Таким чином, є шанс не просто купити предмет домашнього вжитку, але і гарну річ, яка, безсумнівно, доповнить інтер’єр. Саме кераміка може зберегти оригінальний смак чистої води, без усіляких домішок, так як на її стінках не збирається накип та іржа, за рахунок чого бактеріям просто немає середовища для розмноження. Що ж стосується недоліків, то це – значна маса, крихкість і вартість.
 • Підставка

  У сучасних електричних чайників є два варіанти підставок:

  • Звичайна. Має тверде закріплення з чотирикутним контактом, який розташований на краю;
  • Пірует. Є більш затребуваною, так як має округлий центральний контакт. Відрізняється хорошою міцністю і комфортна у використанні. Таким чином, підставку буде зручно використовувати і правшам і лівшам.

  Потужність

  Відразу ж варто відзначити, що чим вище потужність електричного приладу, тим швидше відбудеться нагрівання води. У моделей, які зараз представлені на ринку коливається від 1000 та 3000 Вт. Найкращим варіантом у всіх відношеннях є потужність 2200 Вт. Справа в тому, що така модель нагріє воду максимально швидко і не зламається, навіть у тому випадку, якщо в приміщенні спостерігаються перебої електроенергії.

  Увага! При виборі слід пам’ятати, що порівнювати потужність між різновидами можна тільки тоді, коли вони мають однаковий обсяг.

  Обсяг

  Що стосується обсягу, звертаючи увагу на цей параметр необхідно враховувати, на скільки в середньому потрібно буде кип’ятити води. Так як, наприклад, для сім’ї з 2 – 3 осіб не актуально набувати чайник на 6-7 літрів, так як він буде витрачати багато електричної енергії, довго гріти воду і займати зайве місце на кухні. Тому необхідно звернути увагу на варіанти місткістю 1,5 – 2 літри.

  Тобто потрібно просто порахувати, скільки в середньому необхідно гарячої води і вже відштовхуватися від цих показників.

  Нагрівальний елемент

  У сучасних моделях електричних чайників є два варіанти нагрівальних елементів, детальніше ми розглянемо нижче:

 • Відкрита спіраль. Такий нагрівальний елемент розташовується безпосередньо в резервуарі чайника і таким чином постійно знаходиться у воді. Саме таким чином нагрів відбувається швидко, але ось в плані догляду така модель складніше, так як на відкритої спіралі постійно збирається накип, яку потрібно правильно видаляти. Користуючись таким чайником потрібно постійно стежити за рівнем води, так як якщо спіраль не повністю у воді вона швидко перегорить, а якщо такий нагрівальний елемент встановлено в пластиковому чайнику – таке неправильне використання може спровокувати пожежу. Середній час нагріву води становить у середньому 8 хвилин. Що стосується рівня шуму, то він буде залежати безпосередньо від конкретної моделі (але варто відзначити, що рівень шуму значно нижче, ніж у варіантах з прихованою спіраллю);
 • Прихована спіраль. За рахунок того що основний елемент не стикається з водою, гарантійний термін техніки значно збільшується. Таким чином, можна розраховувати в середньому на 5 років стабільної і безперебійної роботи. Крім цього у цього варіанту високі гігієнічні якості, так як за ними просто доглядати, легко мити за рахунок рівної внутрішньої поверхні (порівняно з попереднім типом, де знаходиться спіраль складної форми). Саме тому після миття не залишається накипу. Тобто такий тип є більш сучасним рішенням, яким віддають перевагу багато покупців. У спеціальному догляді він також не потребує, звичайно, потрібно періодично кип’ятити його з лимонною кислотою і полоскати після цього. Такі електричні чайники відрізняються чудовим рівнем безпеки, їх неможливо включити в тому випадку, якщо всередині немає води. У старих моделях такого типу дана функція відсутня, але все одно він більш безпечний, ніж тип з відкритою спіраллю (адже такий чайник «не контролює рівень води). Таким чином, при купівлі даного варіанту людина просто убезпечить себе від нещасного випадку, що може статися через замикання або ж загоряння. Що стосується обсягу, то, як і в попередньому варіанті, він може бути самим різноманітним, від мінімального до максимального. Ну і куди ж без недоліків, вони теж є і основний – високий рівень шуму і висока ціна.
 • Дизайн

  Дизайн і форма корпусу так само дуже важливий аспект, який впливає на остаточний вибір покупця і ці параметри відображаються не тільки на красивому зовнішньому вигляді. Справа в тому, що в цілях безпеки має бути максимально комфортно тримати електричний чайник в руці. А для того щоб окріп випадково не пролився кришка повинна максимально міцно фіксуватися.

  А в тому випадку якщо цією технікою будуть користуватися діти або літні люди потрібно обов’язково звернути увагу на масу приладу. Але при цьому потрібно пам’ятати, що пластикові чайники (найбільш легкий тип) теж не самий вдалий варіант, якщо звертати увагу на інші критерії. Тому потрібно підібрати щось середнє. Може бути, це буде скляна модель з невеликим обсягом і таким чином з невеликою масою.

  На що ще варто звернути увагу при виборі електричного чайника

  Основні характеристики, на які потрібно звертати свою увагу — розглянуто, але справа в тому, що є й додаткові параметри, які також відіграють величезну роль при виборі приладу. Розглянемо додаткові параметри, які слід враховувати, перед тим як зробити покупку:

  • Звертаємо увагу на фірму виробника. Звичайно, точної відповіді на питання про кращому виробника дати, на жаль просто неможливо, адже у кожного своя особиста думка. Але не потрібно купувати товар, яким збираєтеся користуватися не один місяць невідомого виробника з метою економії. Адже таким чином можна отримати товар низької якості. В даний час навіть серед популярних брендів можна знайти доступні за ціною моделі, і вони будуть якісними;
  • Перевіряємо якість товару. Необхідно візуально оглянути обрану модель. У тому випадку якщо буде хоч найменший недогляд – чайник стане небезпечним. Перевірці підлягають навіть відомі бренди, так як це може бути підробка;
  • Не купувати техніку без гарантійного талону. Якщо такого немає, то це буде показник того, що товар не якісний або ж це просто підробка. Якщо це так, то краще відмовитися від такого товару.

  І взагалі, перед тим як відправитися в магазин можна почитати відгуки в інтернеті з приводу цікавить моделі і таким чином вивчити рейтинг найпопулярніших моделей.