Серед інструментів по догляду за волоссям особі місце займає фен. Він багатофункціональний, вирішує відразу кілька завдань. При правильному зверненні стане гарантом щоденної ідеальної зачіски.

Вибір фена для волосся: основні критерії

Зміст статті

 • Вибір фена для волосся: основні критерії
 • Різновиди фенів для волосся
 • Який вибрати фен для домашнього використання
  • Якими функціями повинен володіти фен для будинку
  • Матеріал для домашнього фена
  • Потрібні додаткові функції для домашнього фена
  • Орієнтуємося на ціновий показник
  • Фен якої фірми краще вибрати
 • Як правильно вибирати фен для волосся
  • Як вибрати фен залежно від типу волосся
 • Поради експерта, як вибрати хороший фен для сушки волосся

Потужність – ключовий показник. 2200 Вт для домашнього приладу – це вже занадто багато, якщо тільки немає навичок професійного стиліста. Фахівці даного профілю здатні за дуже короткий відрізок часу красиво укласти волосся, звичайна жінка зробити зачіску до висихання волосся просто не встигне. Найгірше йде справа з коротким волоссям, які в силу особливостей стрижки вимагають ретельної укладання. Їх дуже потужний фен висушить за лічені миті.

Важливо!

Сильний потік гарячого повітря від дуже потужного приладу висушить волосся швидше, ніж ви встигнете їх укласти.

Другий важливий критерій: наявність захисту від перегріву (без цієї функції пристрій швидше вийде з ладу). Третій: зручність використання. Корисні зауваження щодо:

 • річ не повинна бути важкою;
 • короткий шнур доставить чимало проблем, адже виробники забороняють використовувати з фенами подовжувачі;
 • купуйте прилади з максимально гнучкими проводами, інакше вони будуть постійно заламуватись;
 • якщо ручка зовсім коротка, а кнопки і регулюючі важелі розташовані на ній, то вони повинні бути захищені від необережного повторного натискання;
 • знімні сітки значно полегшать процес догляду за приладом і сприятимуть продовженню його «життя».

Також варто звернути увагу на додаткові захисні покриття. Хороший варіант в цьому випадку: Soft Touch або Soft Feel. Він надає візуальний лаковий ефект, але прилад стає оксамитовим на дотик (не буде вислизати з рук). Значно підвищує ударостійкість і звукоізолюючі властивості (фен у підсумку менше шумить). Володіє антикорозійними характеристиками (після укладання можна буде залишати прилад прямо у ванній кімнаті).

Однак і у цього варіанту є свої недоліки. Наприклад, сильнодіючі миючі засоби залишають на ньому, залишивши свій яскравий плями. Це потрібно враховувати не тільки в процесі догляду за пристроєм, але і на етапі вибору місця для зберігання.

Різновиди фенів для волосся

Основна класифікація:

 • домашні (побутові);
 • професійні;
 • дорожні.

Останні характеризуються компактністю, можуть працювати від мережі. Потужних моделей серед них практично не буває. Це показник більш притаманний професійних приладів (більше 2000 Вт).

Який вибрати фен для домашнього використання

Ідеальний варіант: тихий прилад середньої потужності, з мінімальними енергоспоживаючими властивостями (інакше щоденне застосування вдарить по кишені) і довгим гнучким шнуром. В його конструкції повинна бути передбачена можливість регулювання температури та об’єму повітряного потоку. Насадки бажані, але «жертвувати» іншими характеристиками на догоду їм не варто. Вийшов з ладу фен з величезним числом змінних пристосувань навряд чи виявиться корисним.

Якими функціями повинен володіти фен для будинку

Він зобов’язаний рівномірно просушувати волосся, але робити це зі швидкістю, зручній для конкретного користувача. В іншому випадку виникнуть проблеми з створенням зачіски.

Важливо!

Кучерявим дівчатам, які не люблять ходити з хвилястими локонами, варто придивитися до фенам, що поєднує в собі характеристики прасування.

Матеріал для домашнього фена

Бюджетні моделі, реалізовані не в спеціалізованих магазинах, стоять на порядок дешевше, але мають безліч недоліків. Один з них – не відповідає нормам безпеки, матеріал корпусу. В ідеалі він взагалі не повинен нагріватися після тривалого застосування. Однак тонкостінний пластик, з якого виготовляють дешеві фени, чудово переймає високу температуру. Це загрожує не тільки поломкою приладу, але і може стати причиною нещасного випадку.

Неякісний пластик іноді використовують навіть відомі виробники техніки.

Рада!

Щоб не купити фен «з сюрпризом», прямо в магазині понюхайте його. Якщо є специфічний запах, то при нагріванні він, швидше за все, буде посилюватися.

Також існують моделі, що поєднують в собі відразу кілька матеріалів. Пластик в їх випадку може бути доповнений сталевими вставками, керамічним покриттям, вуглепластиком.

Важливо!

В ідеалі весь прилад повинен бути виконаний з вуглепластика. На сьогоднішній день цей матеріал володіє найкращими характеристиками.

Багато залежить і від типу нагрівального елемента. За цим критерієм виділяють:

 • Металеві. Класичне виконання. Такі прилади в основному доступні за ціною, але можуть прогрівати волосся нерівномірно, що в результаті призводить до його розшарування. Ще один недолік: підвищене споживання електроенергії.
 • Керамічні. Коштують дорожче, але добре справляються з поставленим завданням. Не пересушують шкіру голови і волосся.
 • Потрібні додаткові функції для домашнього фена

  Функція іонізації не буває зайвою. Вона зменшує негативний вплив гарячих повітряних потоків, захищає від зневоднення і висушення, а також опосередковано допомагає усунути сальність (коренева зона перестає бути жирною). За рахунок неї волосся легше переносять щоденну сушіння і укладання. Також варто придивитися до моделей з подачею холодного повітря – ще одна функція, що стоїть на варті здоров’я локонів.

  Варто звернути увагу і на комплектацію. Додаткові насадки розширюють функціональність приладу. Найбільш популярні пристосування:

  • концентратор (звужує діапазон повітряного потоку);
  • дифузор (розсіювач повітря);
  • стайлер (насадка для створення зачіски).

  Орієнтуємося на ціновий показник

  Як вже було сказано раніше, для щоденного застосування абсолютно не підходить дешева продукція (цінник до 1000 рублів), представлена в неспеціалізованих магазинах. В іншому варто керуватися власними вміннями: якщо володієте навичками професійного стиліста, то зверніться до дорогих фенам європейських брендів, які випускають виключно інструменти для краси (від 5 тисяч і дорожче). Якщо таких якостей немає, то візьміть модель середньої цінової категорії. Зазвичай вона представлена добротними приладами відомих виробників, які випускають всі види техніки для дому (2,5–8 тисяч).

  Важливо!

  Деякі фірми збільшують ціну приладу не за рахунок підвищення його експлуатаційного строку та надійності, а за допомогою розширення комплектації. Такого поєднання варто побоюватися.

  Фен якої фірми краще вибрати

  Надійні марки:

  • Braun.
  • Vitek.
  • Rowenta.
  • Bosch.
  • Philips.

  Також цікаві і надійні інструменти для волосся можна знайти у Parlux і Velecta. Це європейські бренди, що спеціалізуються на випуску професійних і напівпрофесійних приладів для краси.

  Як правильно вибирати фен для волосся

  Без попереднього огляду не обійтися. Візьміть прилад в руку і відведіть її по діагоналі вгору. Це необхідно, так як сушка за правилами і нормам повинна здійснюватися на відстані не менше 50 см від голови. Якщо в такому положенні кисть відчуває сильний тиск, тримати фен незручно, то відразу ж відмовтеся від ідеї його покупки.

  Далі огляньте провід (він повинен бути гнучким і щільно прилеглим в місцях з’єднання з корпусом і штирем). Не забудьте понюхати пристрій (ніякого запаху в ідеалі бути не повинно).

  Як вибрати фен залежно від типу волосся

  Ослаблені і ламке волосся вимагають дбайливого поводження. За потужністю в їх випадку гнатися не потрібно, вистачить і 1200 Вт. Ну а 1600-2000 Вт забезпечать швидке просушування густий копиці.

  Важливо!

  Якщо у вас дуже пишне волосся, які не потребують додаткового обсязі, не користуйтеся потужними фенами або виставляйте слабомощные режими.

  Довжина теж має значення. Каре легко і швидко сушиться, отже, з міркувань безпеки та збереження структури волосся жінкам з короткими зачісками краще користуватися малопотужними фенами. Вони ідеально підходять для укладання.

  Поради експерта, як вибрати хороший фен для сушки волосся

  Перед придбанням задумайтесь над тим, хто, де і як буде використовувати інструмент. Для домашнього приладу понад усе зручність застосування. Під це визначення мало підходять професійні моделі. Вони ваговиті. Дорожні будуть дратувати своєю повільністю: процес сушіння стане займати недозволено багато часу.