Газові плити набагато дешевше електричних, однак, вибираючи собі нову, пам’ятайте, що ця покупка повинна прослужити вам як мінімум десять років, а краще і більше. Слід уважно підійти до підбору необхідних параметрів, щоб ваші бажання при готуванні задовольнялися не тільки конфорками, але і духовою шафою.

Про вибір

Зміст статті

 • Про вибір
  • Газова плита з газовою духовкою
  • Газова плита з електродуховкою
 • ТОП-5 кращих варіантів

Газові плити завоювали популярність не тільки завдяки своїй економічності, але й швидким і якісним приготуванням їжі. Виробники не стоять на місці і щоб не програти у конкурентній гонці, продовжують додавати моделям нові функції і поліпшувати старі зміною матеріалів. Щоб не стати жертвою маркетингового ходу, перед покупкою варто ознайомитися з основними характеристиками плит і вибрати, які з них найбільш вам підходять. До них відносять наступні параметри:

 • Розміри. Це робить прямий вплив на кількість конфорок і об’єм духовки. Для зручності можна розраховувати, що на одного члена сім’ї буде потрібно 1 конфорка та 20 л духової шафи. З цього співвідношення буде нескладно вирахувати характеристики для своєї сім’ї. Підбір робочої поверхні правильного розміру важливий для комфортного приготування їжі: маленька піч у великій родині розтягне готування на тривалий час, тоді як велика для однієї людини просто марна трата грошей.
 • Матеріал варильної поверхні. Найчастіше зустрічаючи емальована сталь – вона проста у використанні і відрізняється порівняно дешевизною. Нержавіюча сталь добре очищається, але вимагає постійного натирання. До дорогих матеріалів відносять загартоване скло. Виглядає красиво, але незручно прибирання: позбавити від мильних розлучень на такій поверхні дуже складно.
 • Тип конфорок. Великі плити, як правило, крім звичайних містять кілька спеціального призначення. До них відносяться конфорки під WOK, з подвійною і потрійною короною, і професійна платформа Coup de feu. За рахунок них підвищується вартість плити, але з’являється можливість приготування кулінарних шедеврів.
 • Решітка. Їх розрізняють як по матеріалу (чавун та сталь), так і за способом установки. Решітка може покривати всю плиту цілком або розташовуватися окремо над кожною конфоркою. Варто звернути увагу, що зручно ставити на неї посуд невеликого діаметру.
 • Важливо: не все, що влаштувало ваших друзів, може підійти і вам. Аналізуйте свої потреби, щоб згодом покупка принесла вам задоволення при готуванні.

  Окрему увагу при виборі печі варто приділити духовому шафі: він може бути як газових, так і електричним. Обидва варіанти мають як переваги, так і недоліки.

  Газова плита з газовою духовкою

  Простий і дешевий варіант придбати плиту з газовим духовою шафою. Це особливо вигідно, якщо ви часто щось запікаєте. На це витрачається велика кількість енергії, а у випадку газу підсумкова сума не виглядає страшною. Але готування в газовій духовці вимагає наявності певних навичок (тим не менше їх можна придбати в процесі).

  При виборі таких плит роблять акцент зазвичай на таких перевагах:

  • швидкий розігрів і процес готування;
  • підходять для будь-якого посуду;
  • економічність.

  Серед мінусів виділяють, що в газовій духовці можливе попадання продуктів горіння на продукти, але ймовірність такої події невелика.

  Газова плита з електродуховкою

  Звичний і найбільш безпечний варіант – це плита з електродуховкою. В ній набагато простіше готувати (продукти рівномірно пропікаються), а також такі шафи відрізняються великим вибором розмірів. Особливу увагу прикували до себе наступні характеристики таких печей:

  • велика кількість режимів для електродуховки;
  • простота приготування.

  Але не позбавлені вони також і недоліків: вартість вище, як і витрата електрики, а також необхідний більш складний монтаж.

  Довідка: популярність завоювали і комбіновані варіанти, в яких представлені духовки обох типів. Але такі моделі дорожче, а деякі характеристики часто занижені.

  ТОП-5 кращих варіантів

  Для спрощення вибору можна ознайомитися з найбільш популярними моделями на думку користувачів. В даній підбірці упор робиться на низьку вартість і високу якість пропонованих варіантів:

 • GEFEST 3200-08 (Білорусь): простий і економічний варіант плити з чотирма конфорками і газовою духовкою. На додаток до основних можливостей йдуть вбудований таймер і ящик для посуду. Важливим недоліком є відсутність автоподжиг.
 • Hansa FCMW58221 (Німеччина): за рахунок європейського виробництва модель значно дорожче, але у порівнянні з попередньою з додаткових функцій отримала електрогриль і автоподжиг. Інші характеристики ідентичні.
 • Gorenje K 55203 AW (Словенія): дешева, з таймером і системою автоподжиг, але відрізняється зайвою компактністю, з-за чого на варильної поверхні незручно розташовувати відразу кілька великих каструль.
 • DARINA 1D1 GM241 018 W (Росія): недорогий варіант з додатковою функцією гриля і температурним покажчиком, але автоподжиг в духовій шафі не передбачено.
 • De Luxe 5040.38 р (Росія): одна з найдешевших моделей з чотирма конфорками і посудним ящиком. Якимись особливими функціями не має.