Сучасна кухня будується насамперед з урахуванням економії місця. Мало кому захочеться ставити, як правило, обмеженому кухонному просторі громіздку газову плиту з духовкою, коли на ринку є набагато більш компактні і зручні аналоги. Якщо ще недавно були популярні електричні плити, для роботи яких газ не потрібен зовсім, то зараз найбільш затребувані індукційні.

На що варто звернути увагу при виборі індукційної плити

Зміст статті

 • На що варто звернути увагу при виборі індукційної плити
  • Габарити варильної панелі
  • Кількість температурних режимів
  • Основні функції
  • Додаткові функції
  • Якого виробника вибрати
 • Поради щодо вибору хорошої індукційної плити на кухню

Для початку ознайомтеся з принципами роботи цього побутового приладу, якщо не цікавилися цим раніше. Такі плити використовують унікальну систему нагрівання – електромагнітні поля. Все, що вам знадобиться – електрика і відповідна посуд, до якої для поліпшеної провідності прикріплюють магніти, що входять в комплект при покупці.

НА ЗАМІТКУ!

Сучасні індукційні плити розроблені в приємному мінімалістичному дизайні і підходять під будь-який інтер’єр, але краще всього така покупка буде виглядати в кухні стилів інтер’єру, хай-тек, модерн.

Габарити варильної панелі

Всі знають стандарти газових приладів – чотири конфорки різних розмірів, небезпечні важелі, які можуть чіпати діти, а також багато вільної поверхні, з якою доводиться змивати жир і залишки їжі мало не після кожної готування. Електричні плити пішли від цього з’явилася можливість їх переносити, купити прилад з меншою кількістю конфорок та ін.

Індукційні плити просунулися ще далі. Так як техніка являє собою компактну панель, багато місця вона не вимагає вже за визначенням, але виробники все одно розробляють моделі під специфічні потреби різних категорій людей.

Людина, яка живе один може придбати собі індукційну плиту з однієї багатофункціональної конфоркою. Розмір такого приладу буде приблизно дорівнює альбомному аркуші – легко користуватися, а після готування сховати. Є середні варіанти з 2-3 конфорками або цілі шедеври побутової техніки, де поміщається до шести активних точок нагріву різних розмірів. Само собою, по площі така плита буде набагато більше.

Кількість температурних режимів

Зі старими плитами регулювати нагрівання можна було тільки вручну і на око – були «великі» і «середні» конфорки, а також інші хитрощі. Побутові прилади нового покоління оснащені декількома температурними режимами, відстежувати які вам ні до чого – техніка безпомилково буде підтримувати потрібну температуру будь-який час.

ВАЖЛИВО!

Індукційна плита не нагрівається. Сама поверхня залишається холодною при будь-яких маніпуляціях, нагрівається тільки їжа і посуд, у якій вона готується. Це величезний плюс такої техніки – вона безпечна для дітей, тварин і необережних користувачів.

При консультації з продавцем або вивченні характеристик плити при покупці в мережі, зверніть увагу на кількість таких режимів. У дорогих моделей їх може бути багато, в той час як у варіантів простіше – тільки найнеобхідніші. Якщо ви не так гарні в готуванні, все необхідне можна прочитати в інструкції.

Основні функції

Індукційна плита – це не просто побутовий прилад, це «розумний помічник, який полегшить ваш догляд за кухнею, виключить псування продуктів із-за недотримання часових рамок при готуванні, а також заощадить вам масу вільного часу.

Що ви отримуєте крім нагріву їжі:

 • Функція контролю. Встановіть таймер, звукові сповіщення – так ви ніколи не пропустите киплячий бульйон, готову крупу або пропарившийся картоплю.
 • Збереження тепла. Плиту можна поставити не тільки в режим готування, але також і налаштувати на постійний повільний розігрів – так їжа завжди буде мати вигляд і смак щойно приготованою, навіть якщо процес був закінчений кілька годин тому.
 • Пауза. Плита буде діяти по одній із записаних в ній програм, але це не означає, що ви не можете впливати на процес. Якщо потрібно піти, просто поставте на паузу – продукти не зіпсуються.
 • Додаткові функції

  Описані вище корисні властивості, ви, швидше за все, виявите в будь індукційній плиті, але, як і у будь-якого продукту, у цього виду техніки є градація за якістю і ціною.

  Необов’язкові додаткові можливості індукційних плит:

  • конфорки можуть розширюватися і з’являтися в будь-якому місці, куди ви поставите посуд – ця інноваційна технологія економить місце варильної панелі;
  • збільшення потужності однієї конфорки за рахунок іншої — в такому випадку нема чого переплачувати за надпотужні режими;
  • контроль споживання електроенергії – якщо ви економите електрику і не хочете накопичити борг по рахунках, можна виставити бар’єр, більше якого прилад не використовує.

  Якого виробника вибрати

  Вибирайте флагмани на ринку побутової техніки і не помилитеся – це не розважальні прилади, цінність яких суб’єктивна, а техніка для побуту, основна якість якої – зручність і практичність.

  ВАЖЛИВО!

  Висока вартість, можливо, дорівнює якості, але не факт, що у вас або у вашої родини є потреба в дорогий плиті з безліччю режимів. Подумайте над тим, які функції вам дійсно потрібні.

  Головні в цій області – загальновизнані Bosch (Німеччина) і Electrolux (Швеція), відомі покупцеві високими стандартами якості і цінами, які їм відповідають. Індукційні плити від цих брендів будуть служити вам довго і надійно.

  Поради щодо вибору хорошої індукційної плити на кухню

  Подумайте про свої потреби. У студента-одинаки і, наприклад, сім’ї з двома дітьми, вони будуть значно відрізнятися.

  • Знайдіть інформацію, і виберіть модель будинку, а не в магазині – так вийде заощадити.
  • Заздалегідь підшукайте саму зручну поверхню для готування і виміряйте її. Отриманий результат потрібний вам розмір.
  • Якщо у вас немає спеціального посуду для індукційних поверхонь (підійде будь-яка, крім скляної, алюмінієвої та керамічної), купіть мінімальний комплект разом з плитою, якщо це можливо – на такі покупки бувають знижки.

  Перегляньте всі моделі, звертаючи увагу описані в статті критерії, і ви не помилитеся з вибором.