Що таке інфрачервоний обігрівач, і як його вибрати? Як він працює, які вони бувають, які місця в будинку їх краще всього встановлювати? Якщо у вас є слабо опалювальне або неопалюване приміщення, то варто задуматися над покупкою приладу.

Як ви вже зрозуміли, інфрачервоний обігрівач — це електроприлад для опалювання приміщення завдяки інфрачервоному випромінюванню. Принцип його роботи можна порівняти з сонячними променями, що проходять через повітря, не нагріваючи його. Обігріває приміщення пристрій з допомогою теплового випромінювання, спрямованого на предмети в кімнаті, а потім від них тепло поширюється по всій кімнаті.

Основні правила вибору ІЧ обігрівачі для дому та дачі

Зміст статті

  • Основні правила вибору ІЧ обігрівачі для дому та дачі
    • Увагу на нагрівальний елемент
    • Упор на місце установки
  • Кращі моделі для дому і дачі

Який краще вибрати інфрачервоний обігрівач? Сьогодні у світі існує багато приладів, але це не означає, що всі вони є ефективними, довговічними і безпечними. Тому, щоб вибрати надійний варіант, ви повинні слідувати правилам фахівців:

  • Розрахувати потужність, яка необхідна для опалювання приміщення;
  • Вибрати джерело енергії.

Увагу на нагрівальний елемент

Який інфрачервоний обігрівач вибрати? Варто відзначити, що виробники пристрою не використовують спіралі, так як вони пожежонебезпечні. Вони замінили їх на кварцові труби, тепловипромінюючі пластинки і галогенні лампи.

Нагрівачі з кварцовою трубкою — це порожнина, де встановлена спіраль. Перевага — швидкий нагрів приміщення. Мінус — термін служби нагрівача не дуже великий, доведеться міняти його незабаром.

Керамічна пластина володіє надійним захистом, з-за чого вона не світиться, але більш безпечна. Відгуки про цих приладах хороші.

Галогенна лампа – прилад, що працює в діапазоні інфрачервоних променів. У неї вставлена нитка розжарення, що складається з вольфраму. Коли він працює, виробляється інфрачервоне випромінювання. Воно має золоте світло.

Упор на місце установки

Як вибрати інфрачервоний обігрівач для дачі? Виділяють кілька видів інфрачервоних обігріваючих пристроїв за їх призначенням, потужністю, матеріалу, видами кріплення та місцем розташування.

Стельові прилади більш зручні, вони здатні обігріти приміщення за невеликий проміжок часу. Настінні варіанти кріпляться на невеликій відстані від підлоги.

Настільні прилади не володіють великою потужністю і ефективністю. Якщо не можете встановити стельовий або настінний варіант, тоді найкращим рішенням для вас будуть пристрою з карбоновим або трубчастим Теном.

Кращі моделі для дому і дачі

Як вибрати інфрачервоний обігрівач для дому? Необхідно звернути увагу на виробника. Адже якщо неправильно вибрати інфрачервоний прилад, ризик пожежі буде великим. Погані вироби не відрізняються великою ефективністю, зібрані з не дуже хороших матеріалів, з-за цього вони можуть ламатися.

Важливо! Спочатку необхідно зрозуміти, для якої мети потрібен прилад. Деякі варіанти можуть використовуватися як для обігрівання на відкритій території, так і на закритій. Коли ви визначилися, для якої мети ви купуєте пристрій, можна починати думати, якої марки прилад буде краще.

Існує три основних види марок, і кожна з них відрізняється за спектром можливостей: UFO, Sunny, Півонія.

UFO — марка обігрівача, призначена для обігрівання як в закритому, так і на відкритому просторі. Під час роботи кисень прилад не спалює, а також він усуває надлишки вологи.

Обігрівачі марки Sunny відрізняються легкістю, компактністю. Вони працюють безшумно, не заважаючи людям, які знаходяться поруч із приладами.

А прилади марки Півонія кріпляться на стелю, а також, з-за своєї незвичайної форми, домагаються максимальної ефективності в роботі.