Як вибрати комп’ютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

Після кількох годин, проведених перед комп’ютером, бажання розім’ятися міцно впивається в підсвідомість. Починаються неусвідомлені рухи ніг і спини, перекочування на стільці, що нерідко призводить до падінь. І це все при першому ж затяжному сеансі «протирання штанів». Що ж відбувається з організмом, якщо за службовим обов’язком доводиться сидіти перед монітором по 5-8, а то і більше годин? Краще не намагатися перевірити це на власному досвіді, а придбати комп’ютерне крісло. Його творці вже врахували всі тяготи сидячої роботи і зуміли звести до мінімуму більшу частину її наслідків.

Завдання комп’ютерного крісла

Зміст статті

 • Завдання комп’ютерного крісла
 • На що звернути увагу
  • Конструкція
  • Матеріали
  • Функціональність
  • Ергономічність
 • Кілька порад

Небезпечних недоліків сидячої роботи багато, але ключовими є:

 • порушення кровообігу в нижній частині тіла;
 • підвищене навантаження на всі відділи хребта;
 • неприродне положення передпліч.

Хороші меблі повинна справлятися з перерахованими проблемами, зводячи до мінімуму ризик виникнення «професійних» захворювань.

На що звернути увагу

Як вибрати компютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

В залежності від конструктивних особливостей, такі меблі умовно ділять на 3 категорії:

Бюджетні — крісла для відвідувачів. Максимум, на що можна розраховувати у цих моделях — регулювання висоти сидіння. Вони досить зручні для короткочасного використання, але якщо перед монітором проводиться повний робочий день, то їх придбання позбавлене сенсу.

Крісла для персоналу — середня цінова категорія. Відрізняються скромним дизайном і застосуванням недорогих матеріалів. Але в них вже передбачено практично все, що необхідно для збереження здоров’я на сидячій роботі.

Крісла для керівників відрізняються високою якістю збірки, дорогими матеріалами і оригінальним дизайном. У ньому регулюється абсолютно все: від висоти і глибини сидіння до рівня нахилу підголовника. Але і коштують вони відповідно.

Конструкція

Як вибрати компютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

Зберігати правильну поставу, знижуючи навантаження на хребет і передпліччя, допомагають лише крісла середньої і вищої цінової категорії. Вони відрізняються:

 • регульованими підлокітниками, які не з’єднують спинку і сидіння, а є зручною точкою опори;
 • валиками під поперек і стегна, що забезпечують правильне положення тіла та комфорт;
 • підголовником, відсутність якого позбавляє можливості розслабити шию.

Спинка і сидіння таких крісел мають ергономічну форму, їх боковини вигнуті, підняті. Завдяки цьому вага тіла розподіляється рівномірно, що не тільки додає зручності, але і зменшує ризик порушення кровообігу.

Матеріали

Оббивка обов’язково повинна бути зносостійкою. Шкіра і натуральні тканини коштують дорожче, але незалежно від температури в приміщенні сидіти на них приємно. Синтетика в цьому плані програє, однак і коштує дешевше. Від дерматинового «псевдо шику» краще відмовлятися відразу — шкірозамінник швидко протираються.

Як вибрати компютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

Каркас крісла може бути виконаний з різних матеріалів, але перевагу варто віддати самому надійному — металу. Що ж стосується хрестовини, то допускається і пластиковий варіант — замінити в разі поломки її неважко і недорого.

Функціональність

Можливість регулювання висоти сидіння — головна ознака офісного крісла. Але якщо бажання додати комфорту поєднується з можливістю на нього не економити, можна сміливо вибирати моделі, оснащені синхромеханизмом. Така меблі і крісло-качалку замінить, і налаштувань при кожній зміні положення не потребує.

Як вибрати компютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

 

Регульовані висота і кут нахилу підлокітників позбавить від проблеми «висять у повітрі» передпліч. А настроюється підголовник дозволить домогтися максимальної відповідності крісла статурі власника.

Ергономічність

Характерна форма сидіння і спинки, можливість регулювання їх висоти і кута нахилу покликані зменшити порушення кровообігу, але повністю з проблемою не справляються. Виробники врахували і цей момент, розширивши функціональність крісел з допомогою підставки для ніг. Існують навіть моделі, що дозволяють працювати практично у вертикальному положенні.

Як вибрати компютерне крісло: на що звернути увагу, офісне, ігрове

Орієнтуючись на ергономічність, можна виділити окрему категорію таких меблів — ігрову. Найпростіші моделі представляють щось середнє між кріслами для персоналу і керівників, оскільки розраховані на максимальне забезпечення комфорту захопилися грою. Дорогі моделі мають практично необмежені можливості трансформації.

Кілька порад

Гарне комп’ютерне крісло не може бути занадто дешевим — бюджетні моделі мало чим відрізняються від звичайного стільця і призначені тільки для короткочасного перебування перед монітором. Якщо ж має вибір між порівняно дешевим «кріслом боса» і дорогим варіантом «для трудяг», краще віддати перевагу останнім. Може функцій і буде трохи менше, зате якість виконання гарантує довгий термін служби.

Зазвичай при покупці крісла мало уваги приділяється його колесам. Але для твердих підлог краще вибирати прогумовані варіанти, а щільні пластикові гарні на ворсистом килимі. Однак і ті й інші з часом пошкоджують покриття під собою, тому при покупці меблів слід обзавестися спеціальним килимком під неї.