Як вибрати лінолеум в передпокій: лінолеум для коридору

Як вибрати лінолеум в передпокій: лінолеум для коридоруЛінолеум — це демократичне по вартості, просте в монтажі і не вимагає особливого догляду підлогове покриття. Воно має найширший асортимент найрізноманітніших кольорів і видів.

Незважаючи на різноманіття інших підлогових покриттів, в Росії найбільшою популярністю володіє саме це. Крім перерахованих позитивних властивостей, воно м’яке, пружне і не схильна до розтріскування, на відміну від дерев’яних і керамічних аналогів.

Проте великий вибір різновидів ставить споживача перед проблемою вибору конкретного матеріалу. Адже дане покриття набувається з розрахунком на тривалий період експлуатації, а значить, облік усіх деталей визначить її долю на багато років вперед.

Спробуємо розібратися, як вибрати лінолеум в коридор.

Який вид лінолеуму підходить для передпокоюЯк вибрати лінолеум в передпокій: лінолеум для коридору

Зміст статті

 • Який вид лінолеуму підходить для передпокою
  • Товщина
  • Склад
 • Як підібрати колір лінолеуму для передпокою
 • Корисні поради з вибору лінолеуму в передпокій

Щоб правильно вибрати покриття, потрібно врахувати кілька характеристик матеріалу.

Товщина

Насамперед розглянемо такий параметр, як товщина, тісно пов’язаний з кількістю шарів.

 • Самий тонкий вид — гомогенний, що складається всього з одного шару (до 3 мм) з наскрізним малюнком. За рахунок останнього він не стирається, тому відмінно підходить для такого домашнього і прохідного місця, як передпокій.
 • Найтовстіший, до 6 мм, — гетерогенний, що складається з безлічі шарів. Як правило, його використовують при настилі в приміщеннях з великою прохідністю і планованими значними навантаженнями. Тому в більшості випадків його застосування в передпокої недоцільно.
 • Середній варіант — змішаний, складається з гомогенного шару, ПВХ, нетканого скловолокна і плівки з поліуретану. Підходить для домашнього застосування, однак рідко використовується в передпокоях, частіше в залах і віталень.

СкладЯк вибрати лінолеум в передпокій: лінолеум для коридору

Важливо також враховувати такий критерій, як матеріал виготовлення.

Наприклад, існує натуральний лінолеум, має у своєму складі тканина з джуту, порошок вапняковий, соснову смолу, лляне масло, коркову і деревну муку.

Він антибактериален і антиалергенів, тому може використовуватися в лікарнях і дитячих садках. У будинках він теж застосовується, однак він погано переносить вологість. А значить, на нього не поставиш вологе взуття після прогулянки під дощем або снігом.

Найкращий варіант — покриття з полівінілхлориду. Воно міцне, не схильна до гниття і може витримати практично всі.

ВАЖЛИВО! Єдине слабке місце ПВХ — агресивні хімічні засоби для миття, не використовуйте їх при збиранні.

Як підібрати колір лінолеуму для передпокоюЯк вибрати лінолеум в передпокій: лінолеум для коридору

З естетичної точки зору, варто вибирати те, що підійде до загального дизайну інтер’єру.

Однак з практичної точки зору, необхідно враховувати, що на взутті щодня з вулиці буде приноситися пил і бруд, тому рекомендується вибирати покриття темних чи напівтемних забарвлень.

Що стосується малюнка, для коридору краще всього зупинити свій вибір не на монохроме, а на строкатому неоднорідному візерунку, оскільки подряпини і розлучення практично неминучі. А в цьому випадку вони не будуть кидатися в очі.

Корисні поради з вибору лінолеуму в передпокій

Для того щоб не помилитися не придбати неякісне покриття, виконуйте наступні рекомендації.

 • Зверніть увагу на запах лінолеуму. Якщо він є, значить, в ньому містяться додаткові знижують вартість добавки, які негативно впливають на якість і шкідливі для здоров’я. Неважливо, натуральний він або з ПВХ, він не повинен пахнути нічим.
 • Підбирайте ширину так, щоб залишився запас. При цьому на одну кімнату рекомендується брати одне полотно, щоб не було проблем з підгонкою малюнка. Тим більше, стики мають властивість накопичувати бруд.
 • Не купуйте покриття на вуличних ринках, оскільки низька температура погано на нього впливає. А крім того, в магазинах простіше перевіряти якість.
 • Якщо лінолеум виготовлений за всіма правилами, з дотриманням вірних пропорцій, у нього має бути відповідне маркування і сертифікат, який продавець зобов’язаний надати вам на першу вимогу.
 • Обов’язково огляньте покриття перед покупкою в розкатаному вигляді. На ньому не повинно бути хвиль і горбів, а також слідів розшарувань.