Як вибрати ліжко з підйомним механізмом – особливості вибору і переваги ліжок

Як вибрати ліжко з підйомним механізмом  особливості вибору і переваги ліжокМодними є ліжка з підйомним механізмом. Вони економлять простір в кімнаті і при цьому є ще і шафою. Завдяки такому положенню справ, подібна меблі відноситься до практичною і зручною в експлуатації.

Як правильно вибрати

Зміст статті

 • Як правильно вибрати
 • На що звертати увагу при виборі
 • Переваги підйомних механізмів

Від того, наскільки грамотно підбирається спальне місце, залежить здоровий сон. У магазинах представлені конструкції у великій кількості. Як же вибрати оптимальну модель? Чим керуватися при покупці?

У першу чергу пропонуємо звернути увагу на конструкцію. Каркас повинен бути стійким, надійним і довговічним. Підстава – це ті частини, які кріпляться до основи каркаса. Часто виробники пропонують гратчасті конструкції.

Далі визначаєте тип з підйомним механізмом. Існують:

 • Горизонтальна, коли односпальне ліжко піднімається по довжині. В ідеалі підходить для дитячої.
 • Вертикальна передбачає підйом спального місця по висоті. Такий варіант підходить для двоспальних ліжок. У складеному варіанті являє собою шафу, дзеркальну поверхню.

Також потрібно визначитися з основою спального місця. У продажу чимало матраців, які відповідають ГОСТовским вимогам. Підібрати потрібний той варіант, при якому зручно відпочивати.

На що звертати увагу при виборі

У момент придбання меблів з підйомним механізмом, пропонуємо звернути увагу на деякі нюанси.

Як вибрати ліжко з підйомним механізмом  особливості вибору і переваги ліжокМеханізми використовуються на витих пружинах, газлифтах і ручних петлях. Перші визнані найбільш довговічними. Другі вважаються більш популярними за рахунок простоти підйому матраца на двоспальному ліжку. Підьомний механізм залежить від навантаження. Сьогодні у продажу можна побачити газліфт, завдяки якому підстава ліжку перед сном легко опускати. Розрахований на масу спального місця, рівну 100 кг. Відноситься до довговічним і надійним механізмам. Пружинний варіант менш надійний. З плином часу вимагає ремонту. При ручному механізмі зусилля власника ліжка з підйому/опускання матраца зростають.

Габарити спального місця повинні відповідати певним вимогам. В ідеалі, наприклад, довжина залежить від зростання майбутнього власника. Рекомендується підбирати з урахуванням того, щоб цей параметр був більше на 10…15 см зросту відпочиваючого. Ширина розраховується з урахуванням такого нюансу: 12 ліжка повинна становити ширину людини, руки якого закинуті за голову.

Форма спального місця відіграє особливу роль. Бажано зупинити вибір на прямокутній. Ті ліжка, які виконуються круглої, дугоподібної або овальної форми вкрай незручні для відпочинку.

ДОВІДКА! Тип каркасу варто підбирати з урахуванням довговічності. Моделі на опорних спинках у використанні більш зручні та надійні, ніж на ніжках.

Матеріал також відіграє особливу роль. Ідеальною вважається ліжко з масиву дерева. Така меблі довговічна, міцна, екологічна і безпечна. Металевий каркас також характеризується високим терміном служби і є модним. МДФ зарекомендувало себе як ненадійний матеріал для ліжок. Спальні місця, виконані з ДВП, ДСП відносяться до бюджетних, але недовговічним.

Конструкція ліжка виконується з ламелей або в суцільному варіанті. Тут важливо кількість планок. Часте розташування їх гарантує зручність і довговічність.

Ліжка з підйомним механізмом зручні в експлуатації. Однак їх довговічність залежить від багатьох факторів. Важливо грамотно підійти до питання придбання подібного типу меблів. Адже спальне місце – це запорука здорового сну і комфортного відпочинку.

Переваги підйомних механізмів

Як вибрати ліжко з підйомним механізмом  особливості вибору і переваги ліжокЛіжка з підйомним механізмом популярні для малогабаритних квартир. Вони поєднують в собі 2 функції – комфортне спальне місце та комод. У подібних конструкціях передбачено виробниками простір для зберігання ковдр, постільної білизни або одягу. Крім цього ліжка також володіють іншими перевагами. Це:

 • економія простору;
 • додаткові ящики для білизни;
 • шанс відмовитися від зайвих предметів меблів;
 • високі експлуатаційні характеристики;
 • можливість впорядкувати простір;
 • відрізняються надійністю;
 • вибір форми і дизайну;
 • можливість підбору матраца (водний, ортопедичний та інші);
 • прийнятна вартість.

Довговічність виробу залежить від частоти і виконання правил догляду. Забороняється на ліжках стрибати. Для досягнення внутрішньої чистоти допускається пилососити, протирати вологою ганчіркою.