Як вибрати мультиварку?

Мультиварку вже давно охрестили «чарівною помічницею на кухні, адже вона за мінімальний час варить, гасить, пече, пече, при цьому не вимагаючи втручання і контролю. Цей побутовий прилад удостоюється лише самих хороших відгуків від його власників. Як вибрати найкращу модель, щоб потім не шкодувати про покупку?

Для початку потрібно визначитися, чи потрібна взагалі мультиварка. Якщо у вас велика сім’я і приготування страв займає левову частину часу, то однозначно потрібна. Якщо ви – прихильник здорового способу життя і правильного харчування, то це також ваш варіант. Ви – молоді батьки? Вам неодмінно стане в нагоді мультиварка! Мабуть, лише шанувальники ресторанної їжі можуть не перейматися купівлею даного кухонного девайса.

Перше, про що потрібно задуматися, вирушаючи в магазин побутової техніки – який об’єм чаші мультиварки вам потрібен? Виробники пропонують широкий вибір – від 1,6 літра до 6-7 літрів. Якщо ви звикли до кожного прийому їжі готувати кілька страв або просто любите готувати про запас, то зупиніть вибір на великих чашах від 5 літрів. Якщо ж ваша мета – найпростіший сніданок або молочна каша для дитини, то сміливо вибирайте дволітровий варіант. Пам’ятайте, що мультиварки з більш об’ємними чашами будуть споживати більше електроенергії.

Далі визначитеся з видами страв, які плануєте готувати. Якщо для вас головне-швидко і без проблем варити різні каші, іноді супи і по святах запіканки, то купуйте мультиварку з мінімальною кількістю режимів роботи. Якщо ваша мета – різноманітні та кожен день різні страви, то вибирайте прилад з широким переліком програм роботи. Зазвичай в кожній мультиварці є такі режими:

— плов можна готувати плов і будь-які інші каші з м’ясом);

— гречка (можна готувати розсипчасті каші з різних видів круп);

— молочна каша;

— варка;

— гасіння;

— смаження;

— випічка;

— пароварка.

У більш дорогих моделях зустрічаються режими: гриль, відстрочка старту, звуковий сигнал закінчення приготування, підігрів, фритюрниця, стерилізація, йогурт і т. д.

Коли будете оглядати мультиварку, поцікавтеся, з чого виконана її чаша. Це може бути алюміній або нержавіюча сплав. Зазвичай віддають перевагу алюмінію – він швидше проводить тепло, а отже час приготування буде мінімальним. Далі радимо звернути увагу на покриття хащі. Кращим варіантом вважається мармурове напилення і керамічне покриття, менш кращим – тефлон.

Нагрівальні елементи мультиварки також відіграють важливу роль у її роботі. Так, тільки нижній нагрівач зробить готування більш повільною, а продукти ризикують бути нерівномірно проготовленными. Таку проблему вирішують нагрівальні елементи, розташовані знизу, з боків і зверху.

Як бачите, принципів вибору мультиварки дуже багато. До перерахованих можна ще додати зручне меню запуску і комфортні кнопки перемикання, довжину шнура, потужність приладу та інші параметри. Виходьте з своїх потреб і не купуйте зайві послуги.