Сьогодні велосипед є популярним засобом пересування. Але не всі знають, як правильно підібрати потрібну модель для їзди по місту.

Існують такі велосипеди як «ситибайки», їх зручно використовувати саме в міському середовищі. Вони зроблені спеціально для поїздок по місту.

Типи велосипедів

Вибираючи собі супутника в дорогу варто визначитися де ви хочете на ньому їздити: по асфальту або ж іноді грунту, — в цьому випадку вам краще вибрати шосейний велосипед з пробігом 150 км у добу. Якщо ви знаєте, що будете більше їздити по грунтовій дорозі, то беріть гірський велосипед з жорсткими колесами невеликого розміру. На ньому ви зможете подорожувати по пересіченій місцевості. Якщо на вашому шляху лежить швидкісний спуск, то вибирайте двухподвесние моделі. На дорожньому велосипеді ви зможете їздити по полях і лісах, до річки або озера. Міський тип створений спеціально для міської їзди, у нього невеликий розмір, колеса діаметром 20″ – 26″. Він, як правило, має велику вагу.

Характеристики ситибайков, на які варто звернути увагу:

— рама — чоловіча (закрита) або жіноча (відкрита);
— захист ланцюга;
— наявність великих коліс;
— педальні гальма;
— середня товщина шин;
— наявність незнімних щитків на колесах;
— багажник.

Часто у велосипедів міського типу присутні фари, сигнал і поворотники, так як в умовах міста це дуже допомагає при пересуванні. Що стосується посадки, то вона повинна бути досить високою. Сідло для міських велосипедів роблять пружна або встановлюють на амортизаційний підсідельний штир, що робить їзду більш зручною.

Рама такого велосипеда може бути двох типів – чоловічого і жіночого. Тут важливий тільки естетичний момент, але вибираючи закриту раму дивіться, щоб між промежиною і верхньою трубою рами залишалося як мінімум 10 див.

Краще вибирати передню амортизацію. Вона монтується на хардтейл велосипеди. Інакше їздити можна буде лише по асфальту.

Сідло для міської їзди краще вибирати зручний. Воно повинно мати опцію регулювання по висоті, зміщення і куту нахилу, бути широким і м’яким, вузьке і жорстке сідло добре лише для спортивного велосипеда.

При виборі коліс потрібно враховувати їх діаметр, він повинен мати значення 26″ або 28″. Діаметр 28″ добре підходить для перекочування по бордюрах. Колесами 26″ легше керувати, але може відчуватися деяка незручність при їзді по нерівних місцях.

Крок велосипеда також важливий при його виборі. Він означає відстань, прохідне за повний оборот педалей, яке залежить від кількості зубів у формі зірочок в передачі і діаметра колеса. Байки мають багатоступінчасту передачу оснащені кроком 1,5 — 10 м. Цей діапазон дозволяє проїжджати важкі підйоми і спуски. Краще для їзди по місту підійде така коробка передач, як закрита втулка. Деталі мають захист від бруду і пилу, що подовжує термін придатності велосипеда в рази.