Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинку

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинкуКупуючи пароварку, господиня забезпечена гарантією якісного приготування здорових страв. Однак перед покупкою необхідно знати деякі нюанси працездатності механізму, які вплинуть на цей процес.

Як вибрати пароварку для дому: основні критерії

Зміст статті

 • Як вибрати пароварку для дому: основні критерії
  • Потужність приладу
  • Кількість і форма ємностей
  • Тип управління пароваркою
  • Додаткові функції
  • Цінова політика
  • Кращі виробники пароварок
 • Поради, як правильно вибирати пароварку

Не варто нехтувати до розгляду технічних характеристик агрегату, тому що саме від них буде залежати якість виготовлених виробів.

Потужність приладу

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинкуМабуть, цей аспект є одним з найважливіших. Природно, чим вона нижча, тим більше часу буде йти на кухню. Сам показник варіюється від 500 Вт до 2000 Вт. Але це не означає, що варто гнатися за потужністю з великими показниками. До цього питання необхідно підходити розумно. Наприклад, якщо обсяг чаші, яка знаходиться всередині пароварки, становить 1 літр, то цілком достатньо для неї буде і 600 Вт. Якщо ємностей кілька, і вони по 2-3 літри, то бажано перестрахуватися і придбати пристрій з більш високими характеристиками.

УВАГА!

Потужна техніка вимагає якісну сучасну електропроводку. Якщо провід не буде надійним, то висока ймовірність періодичних замикань.

Кількість і форма ємностей

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинкуМоделі бувають різними: з однією ємністю і з двома-трьома. Другий варіант відмінно підходить для великої компанії або сім’ї. Форми чаш також важливі. Тому що саме від цього залежить зручність експлуатації і зберігання пристрою. Практичним буде вибирати ємності з різними діаметрами, так як вони вставляються один в одного, що приносить комфортабельність. Однак можуть виникнути труднощі з приготуванням, якщо нижня чаша буде вже готова до витаскуванню, а верхня — ні. Тому до такого питання слід ставитися з окремою увагою.

НА ЗАМІТКУ!

Користуватися пароваркою з чашами, вставляющимися один в одного складніше.

Тип управління пароваркою

Управління зазвичай ділять на два типу:

 • Механічні. Досить простий у використанні. Вам всього лише потрібно повернути механізм для того, щоб призначили час, і пароварка приступила до роботи. Плюс до цього, такий агрегат володіє невисокою вартістю.

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинку

 • Електронні. Відрізняється від першого величезним спектром можливостей. Пристрій насичене безліччю функцій — від таймера до можливості вибору режиму роботи. На таких апаратах є дисплей, на якому відображається вся необхідна інформація про приготуванні вашого страви. Однак доведеться довше розбиратися з принципом роботи, хоча в даному випадку, це справа не з приємних. До перерахованого списку переваг додається і довговічність експлуатації приладу. Варто пам’ятати, що електронний апарат з класу середньої і високої ціни.

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинку

Додаткові функції

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинкуВарто приділити увагу і таким характеристикам, тому що саме від них буде залежати рівень зручності в приготуванні.

 • Можливість підтримки температури всередині пристрою. Дозволяє зберігати тепло протягом кількох годин.
 • Якщо вода закінчилася в агрегаті, то існує автоматичне відключення. Це необхідно для захисту від перегріву. Забезпечує безпеку у використанні.
 • Відкладений запуск. При потребі виготовлення їжі з ранку, ви можете не турбуватися про ранніх підйомах. Всього лише треба включити на старт і вибрати потрібний час, і пароварка приготує продукти у визначені терміни.
 • Завдяки звукової сигналізації ви будете сповіщені про початок і закінчення роботи техніки.
 • При необхідності швидкого приготування, можна включити функцію «швидкий пар«.

Цінова політика

Безсумнівно, на вартість агрегату впливає як матеріал, з якого він і його ємності зроблені, так і кількість форм, потужність і типу управління. В цілому всі вище перераховані характеристики якось формують ціноутворення пристроїв.

Самим бюджетним варіантом виявиться механічний апарат з пластику з однією чашею в об’єм один літр. А дорогим буде електронна металева пароварка з двома або трьома формами з великим об’ємом. Так що це справа за вас. Вирішувати вам, яку за характеристиками купувати машинку. Ціна деяких пароварок починається від тисячі рублів і вище шести тисяч.

Кращі виробники пароварок

Як вибрати пароварку: поради, як правильно підібрати пароварку для будинкуЗвичайно ж, існують перевірені часом і якісні компанії-виробники, яким довіряють кілька років безліч покупців. До них відносяться такі фірми, як:

 • Tefal;
 • Kenwood;
 • Saturn;
 • Atlanta;
 • Unit;
 • Braun;

Варто розуміти, що у кожного виробника є як свої переваги, так і недоліки.

Поради, як правильно вибирати пароварку

Головне, необхідно зрозуміти, для яких цілей ви берете у власність пароварку. І виходячи з них, вже можна робити висновки: на які характеристики варто звертати увагу і чим керуватися.