Обираючи для роботи пилосос для манікюру, нэил-майстер, насамперед, повинен виходити з умов своєї роботи і переваг. Так, майстрові, що приймає вдома пару клієнтів в день доцільніше обрати малопотужний вбудований апарат, який буде виконувати свою функцію і при цьому економити простір. Також для них, як і для виїзних майстрів, підійдуть настільні моделі, які відрізняються різноманіттям забарвлень і форм.

Салонам, з великою прохідністю не обійтися без потужних підлогових пристроїв або пилососів з наявністю фільтрів.

Різновиди пилососів для манікюру

Зміст статті

  • Різновиди пилососів для манікюру
  • Основні критерії вибору

За останні роки індустрія краси ступнула далеко вперед. Клієнти стали більш розпещеними, а майстри дедалі частіше замислюються про здоров’я. І якщо кілька років тому пилосос для манікюру можна було зустріти тільки в елітних салонах, то зараз навіть майстри приймають клієнтів у себе вдома, обзавелися цим нехитрим, але потрібне приладом. В залежності від свого призначення ціна на них може коливатися від тисячі до десяти тисяч рублів.

В процесі манікюру або педикюру в повітря піднімаються отшелушенные клітини шкіри і старого покриття, які осідають на всі поверхні і потрапляють при диханні в легені. Використання пилососа здатне зменшити потрапляння мікрочастинок в організм майстра і клієнта. Тим самим знижуючи ризик заробити алергію, астму або інші захворювання органів дихання.

Кожен майстер сам визначає, який апарат зручніше для нього, а виробники пропонують наступні різновиди:

  • Настільний — найпоширеніший і економічний варіант. Являє собою підставку для рук клієнта з отворами, в які втягуються частинки пилу. Такі моделі можуть складатися як з одного, так і з двох вентиляторів, що збільшують їх потужність. Моделі настільних пилососів в основному компактні і мобільні.

УВАГА! Зовнішня поверхня приладу повинна бути виконана з матеріалів, стійких до впливу антисептичних препаратів і ацетону.

  • Міні-витяжка — такий варіант зручний у тому випадку, якщо є обмеження робочого простору. Його можна прилаштувати на будь-якій поверхні, наприклад, на педикюрі кріслі.
  • Вбудований — встановлюється в отвір манікюрного столу. Зверху закривається ґратами. Ця модель більш потужна і довговічна, вона не займає додаткового простору на робочому столі, але абсолютно немобильная. Не підійде для майстрів, які звикли забирати свій інструмент. Має велику потужність, порівняно з іншими, але і, відповідно, більш високу ціну.

  • З фільтром можуть бути і настільні і підлогові, і вбудовані пилососи. Фільтри поглинають хімічні запахи і мікрочастинки. Звичайно, наявність фільтра в приладі позначається на його вартості, тому в більшості випадків їх набувають nail салони з великим потоком клієнтів.
  • Підлоговий пилосос має досить великі габарити, але володіє найбільшою потужністю в порівнянні з іншими моделями. Очищає повітря в приміщенні за лічені хвилини. Його двигун знаходиться всередині великого короби, з якого відводиться шланг до робочої поверхні. Таку техніку можна використовувати як для апаратного манікюру і педикюру і зняття гелю або іншого покриття.

Основні критерії вибору

Майстри манікюру можуть підібрати оптимальну для себе модель пилососа, так як на сьогоднішній день на ринку представлено їх достатня кількість з різними технічними характеристиками.

Потужність — один з головних параметрів вибору, вона визначає, яке кількість пилу може поглинути прилад за певну кількість часу. В ідеалі пилосос повинен встигати всмоктувати пил до того, як вона пошириться по приміщенню. На найпростіших приладах вона починається з показника 25 Вт. Пропорційно їй зростає і ціна на пристрій.

Найбільш малопотужними вважаються настільні моделі. Найпотужнішими — підлоговими. У деяких приладах існує можливість регулювання потужності. Але не варто забувати, чим вище показник потужності, тим більш шумно буде працювати апарат. Рівень шуму 40 дБ вважається комфортним для роботи, 55 дБ і вище викликають дискомфорт. Гучний звук сприяє появі стомлюваності як у майстра, так і у клієнта.

Компактність — важливий критерій для майстрів, що працюють на виїзді або при обмеженому просторі робочого столу. Самими компактними вважаються міні-витяжки і деякі моделі настільних пилососів. Вбудовані теж можна умовно віднести до розряду компактних, так як місця на робочому столі вони теж не займають.

Фільтрами обладнані далеко не всі моделі. В основному це пилососи в ціновому діапазоні «вище середнього». Апарати з фільтром втягують в себе не тільки дрібнодисперсний пил, але і запах.

Тому вони краще для здоров’я майстра і клієнта. Однак, якщо ви вирішили зупинити свій вибір на них, варто не забувати вчасно проводити заміну фільтра або його очищення, інакше він перестає виконувати свою функцію.

Перед покупкою зверніть увагу на наявність пилозбірника — це мішки для пилу. Як правило, пилозбірник підлягає чищенні після кожного другого клієнта, інакше вся пил буде вилітати назовні. Для майстра, який працює з великим потоком клієнтів необхідно передбачити мінімум 2 запасних мішка.

Але якщо ви визначилися з моделлю, яка влаштовує за всіма технічними показниками, за ціною, але має один пилозбірник, це не страшно. Їх можна придбати і окремо. Купуючи пилозбірники, перевірте якість тканини, з якої вони виготовлені. Вона повинна бути достатньо щільною і не пропускати частинки пилу.