Пилосос — це настільки необхідний у сучасному домогосподарстві побутовий прилад, що він є майже в кожній родині. Виробники постійно все більше вдосконалюють свої моделі пилососів тому коли постає вибір який апарат придбати, нескладно розгубитися. Основними параметрами при виборі цього побутового приладу є тип конструкції, потужність всмоктування, обсяг пилозбірника, тип пилозбірника, фільтр, рівень шуму. Розберемо кожен параметр окремо:

Тип конструкції

Зміст статті

 • Тип конструкції
 • Потужність всмоктування
 • Об’єм пилозбірника
 • Тип пилозбірника
 • Фільтри
 • Рівень шуму

За цією ознакою пилососи розрізняють на традиційні балонні і вертикальні. У нашій країні найбільше поширені балонні апарати, так як вони багатофункціональні. З допомогою таких агрегатів можна підмітати і мити не тільки підлогу, але і протирати меблі, мити вікна.

Балонні пилососи також поділяються на три види:

 • ручні — компактні пристрої, якими зручно пропилососити невелику площу, наприклад, салон автомобіля;
 • малогабаритні — стандартні за розмірами моделі, зручні для використання в квартирах;
 • повнорозмірні — важкі габаритні апарати, які використовуються при прибирання великих площ, наприклад, офісів, торгових залів, виробничих цехів.

Вертикальні моделі поширені менше. Ці моделі схожі на швабру — мають довгу ручку і щітку. Такі пилососи краще тим, що більшість моделей працює на акумуляторах, тобто при збиранні за вами не тягнеться шнур і не заважає вам. З мінусів цих моделей потрібно виділити той факт, що вони придатні тільки для прибирання підлоги. Такими пристроями не можна мити вікна чи меблі, тому що для правильної роботи пилососа потрібно тримати ручку тільки під певним кутом.

Потужність всмоктування

Потужність всмоктування — цей параметр відіграє одну з найважливіших ролей при виборі пилососа. На упаковках цих пристроїв зазвичай вказують споживану потужність, тобто ту, від якої залежить енергоспоживання пристрою. Потужність всмоктування потрібно шукати в характеристиках моделі. Найпоширеніша потужність всмоктування — 250-480 Вт.

Для квартири з лінолеумом, паркетом або іншими гладкими видами підлог пилососа з потужністю до 300 Вт, буде достатньо. Агрегати, у яких потужність всмоктування понад 300 Вт будуть справлятися навіть з вовною пухнастих домашніх вихованців. Але якщо у вас багато м’яких меблів, длинноворсовых килимів, то варто підібрати собі більш потужний за силою всмоктування агрегат.

Об’єм пилозбірника

Обсяги пилозбірника бувають різні, але чим менше об’єм, тим частіше пилосос треба буде очищати від пилу та сміття. При цьому варто врахувати той факт, що при очищенні мішків-пилозбірників або контейнерів вам доведеться дихати тієї пилом, від якої ви їх будете очищати.

Тип пилозбірника

За типом пилозбірники пилососів поділяються на мешковые, безмешковые і аквафильтры.

Відмінною особливістю мішкових пилозбірників є, як зрозуміло з назви, мішок. Вона може бути одноразовим або багаторазовим. Одноразові мішки виготовляються з паперу, і, по мірі заповнення, видаляються з пристрою. Потім на місце заповненого мішка встановлюється новий. Багаторазові мішки виготовляються з тканини або міцних нетканих матеріалів.

Коли мішок заповниться, сміття виймають з мішка, а сам мішок чистять і знову вставляють у пилосос для подальшого використання. При належному догляді багаторазові мішки можуть служити майже стільки ж, скільки прослужить і сам агрегат.

Безмешковые пилозбірники являють собою контейнери, які потрібно очищати по мірі їх наповнення сміттям. Дані пилозбірники іноді називають циклонними, так як пил і сміття в контейнері обертається по спіралі і потім осідають на дні контейнера. Ці контейнери зручні тим, що їх можна очистити від пилу і сміття, вимити, просушити і помістити назад.

Пилососи з аквафільтром дорожче і важче своїх побратимів, але зате вони самі екологічні вода у фільтрі поглинає брудне повітря, а випускає увлаженный чисте повітря. Цей тип пилозбірника чудово підійде для алергіків.

Фільтри

Система фільтрації в сучасних пилососах буває двох видів — водяна та HEPA (абревіатура від словосполучення «високоефективне утримання частинок»).

Водяні фільтри — це аквафильтры, які очищають повітря до 99% від пилу і різних домішок. Суть водяних фільтрів полягає в тому, що навіть найдрібніші частинки при всмоктуванні потрапляють в резервуар з водою й гинуть там.

Фільтри HEPA (ХЕПА) бувають змінні та постійні. Змінні потрібно замінювати не рідше одного разу на рік, так як вони мають властивість зношуватися. Дані фільтри виготовляються з паперу або скловолокна. Постійні фільтри виготовляються з фторволокна і не вимагають заміни, але їм потрібна періодична очищення. При виборі фільтра HEPA слід звернути увагу на ступінь очищення фільтра — чим воно більше, тим більше дрібні частинки пилосос буде очищати.

Ідеальними за системою фільтрації вважаються агрегати, в яких присутні і водяний фільтр HEPA. У цьому випадку агрегат забезпечує 99,97% очистки повітря.

Рівень шуму

Також варто звернути увагу на такий показник, як рівень шуму. Самий тихий рівень шуму у пристроїв з мєшковим пилозбірником. Трохи більше шуму видають пристрою циклонного типу. Голосніше за всіх шумлять агрегати з аквафільтром. На цей критерій варто орієнтуватися тим, у кого є маленькі діти, або тим, хто не переносить гучні звуки.

Коли визначитеся з основними параметрами при виборі пристрою для збирання, варто перейти до додаткових функцій. Потрібно визначитися, для чого саме вам потрібний пилосос для вологого або сухого прибирання, які насадки, щітки вам будуть потрібні.

А може бути вам хочеться придбати пилосос, який сам буде прибирати пил? Тоді вам варто звернути увагу на роботи-пилососи. Вони самі їздить по квартирі і прибирають пил з підлоги, обережно оминаючи всі кути. Працюють ці роботи від акумуляторів, які вони самі можуть зарядити, під’їхавши до бази на підлозі для підзарядки. Вся робота людини з цим пристроєм полягає тільки в налаштуванні програми, яку буде виконувати робот.

Наприклад, його можна буде настроїти очищати підлогу в той час, коли ви перебуваєте на роботі або просто відсутні вдома. У цьому випадку ви не будете переживати, що ненавмисно наступіть на робота. Цим роботом можна керувати за допомогою пульта, а більш сучасні моделі управляються через спеціальну програму в смартфоні. Але при всій удаваній вигоді робота, він не зможе виконати мокру прибирання квартири, як це зможе зробити миючий пилосос.

Миючі пилососи відрізняє дуже висока ціна, в порівнянні з іншими аналогічними пристроями і для сухого прибирання. Але вони можуть бути життєво необхідні для алергетиків або для сімей з маленькими дітьми. Також вони підійдуть тим, у кого в інтер’єрі є килими і м’які меблі. Але не варто купувати миючий пилосос тим, у кого на підлозі постелений паркет або ламінат, або меблі в квартирі з натурального дерева.

Всі ці матеріали дуже бояться вологи та тому чистка таким агрегатом їм вкрай протипоказана. Також мінусом цього пристрою є його великі габарити і тендітній жінці буде дуже складно і важко проводити прибирання з допомогою нього. Але величезним плюсом при виборі миючого пилососа є те, що за допомогою нього прибирання потрібно буде проводити набагато рідше.

Якщо раніше ви пилососів, а також протирали вологою ганчіркою різні поверхні через день, то за допомогою миючого пилососа прибирання достатньо буде проводити 1 раз на тиждень.

При виборі пилососа варто звернути увагу на насадки, які йдуть в комплекті. Основних насадок небагато і їх наявність полегшить прибирання:

 • щітка для підлоги — основна насадка, яку можна використовувати під час прибирання підлоги та інших поверхонь;
 • щелевидная насадка — використовується, коли потрібно «дістати» пилу з важкодоступних місць;
 • турбощітка — щітка з валиками, що обертаються і очищають поверхню від забруднень.

Також кожен виробник може в комплекті продавати і інші види щіток, наприклад, вакуумні, паркетні, електростатичні…

Багато пилососи, в тому числі і роботи, що мають так звані бампери — прогумовані накладки, завдяки яким агрегат не дряпає меблі.

Сучасні пилососи мають механічне або електронне управління. Механічні пристрої забезпечені кнопкою включення-виключення. Електронні пристрої мають дисплеї, на яких відображаються задані програми або загоряються індикатори заповнення пилозбірника, заміни фільтра, необхідності підзарядки.

Крім пилососів для будинку, на ринку присутні і промислові апарати. Їх використовують у будівництві або на автомийках. До даних апаратів пред’являються більш високі вимоги, адже від цих пилососів залежить якість виконуваних організацією послуг. У будівництві пилососи допомагають при збиранні не тільки звичайної пилу, але і будівельної, а також при очищенні поверхонь від металевої стружки.

На автомийках професійними автомобільними пилососами проводять хімчистку салону, двигуна. За допомогою спеціальних пристроїв можна навіть прибрати неприємний запах з салону автомобіля. Ці апарати відрізняються високою вартістю, але іноді їх використання просто необхідно не тільки на роботі, але і в побуті.

На закінчення хочеться сказати, що хороший вибір при покупці пилососа залежить від ваших потреб, але якою б пилосос ви не вибрали, нехай він прослужить довго.