Чим порадувати дитину на Новий рік або День народження? Нерідко мами і тата стикаються з цією проблемою, адже так хочеться здивувати і порадувати свого малюка, а у нього вже є всілякі книжки та іграшки.

Вибрати подарунок виявляється не так легко

Що ж не слід дарувати дитині на свято? Діти будуть не в захваті отримати в подарунок предмети домашньої або першої необхідності, адже їх, на думку дитини, мама з татом повинні купувати і без свята. Наприклад, якщо у дитини порвалися рукавиці або футболка, то не треба їх купувати на свято. Також не зрадіє дитина отримавши в подарунок предмети особистої гігієни, канцелярські товари або посуд.

Звичайно в будь-якому правилі бувають виключення, якщо, наприклад, ваш син мріє про толстовці з картинкою динозавра, то він звичайно буде щасливий одержати її на свій день народження.

Не рекомендується дарувати на свято дітям головоломки, інтелектуальні книги та іграшки для розвитку, якщо їх немає у мріях вашого чада, адже свято для дитини — це чарівництво виконання бажань.

Вибір подарунка повинен виходити головним чином з того, що подобається самому малюкові.

Якщо у бажаннях дитини, то м’яка іграшка або герой з улюбленого мультфільму, то варто виконати це його дитяче бажання. Деякі батьки схильні вважати, що подарунок повинен бути корисним, розвивати інтелектуальні здібності дитини, і приносити користь, але такі іграшки можна дарувати йому і в інший час. Навряд чи дитина в два або три роки мріє про розвиваючої книзі.

Вибирайте заздалегідь

Вибір подарунка краще зробити заздалегідь, ненав’язливо питаючи у дитини що б він хотів, які мультиплікаційні герої йому подобаються, чого йому не вистачає. Є ймовірність того, що подарований дитині подарунок, зацікавить його всього на одну годину або вечір, тому потрібно добре продумати покупку.

Багато дівчинки, наприклад, люблять отримувати в подарунок дитячу косметику або прикраси для волосся, красиву біжутерію, але є й такі, яких мало цікавить. До того ж деякі освітні школи мають досить суворі нормативи щодо зовнішнього вигляду.

Деякі діти довгий час мріють і просять про домашнього улюбленця. Тут батькам важливо розуміти, що дитина ще не в змозі в силу віку до кінця оцінити всю відповідальність за живу істоту. І можливо, погравши з новим вихованцем, дитина не завжди буде прибирати і досить стежити за ним, тоді, всі ці обов’язки по догляду ляжуть на плечі батьків. Якщо ця обставина не лякає маму і тата, то, уточнивши у малюка кого саме він хоче, можна сміливо йти в зоомагазин за покупкою нового маленького члена сім’ї та виконанням мрії дитини!

Вибираючи подарунок, варто враховувати також скільки років дитині і його особисті особливості. Якщо поспостерігати за ним деякий час, батькам стане ясно, що саме його цікавить в даному віці, і без праці зможуть приємно здивувати.

Важливо пам’ятати: дитина ще не розуміє дорогий подарунок чи ні, для нього найголовніше, щоб він був вибраний і куплений з частинкою душі.