Як вибрати поліроль для пластикових фар

Як вибрати поліроль для пластикових фар

Мітки:АвтополирольПаста для поліровки

Фари є одними з таких елементів автомобіля, які піддаються найбільшій небезпеці забруднення і пошкодження. Особливо це справедливо, коли мова йде про головних ліхтарях вашої машини. Вони знаходяться на фронтальній частині і під час руху контактують з різними факторами зовнішнього середовища.

Якщо говорити про те, що впливає на забруднення і пошкодження фар, можна виділити наступні фактори:

 • пил і бруд;
 • ультрафіолетове випромінювання;
 • дрібні камінчики, що вилітають з-під коліс інших машин;
 • чагарники;

Як вибрати поліроль для пластикових фарПомутніння фар автомобіля

 • шматочки льоду, дощ і сніг;
 • хімічно активні речовини;
 • дрібні комахи;
 • різні механічні ушкодження.

Всі ці фактори призводять до утворення на поверхні фар подряпин, відколів, плям, помутніння та пожовтіння. Це негативно відбивається на здатності ліхтарів виконувати свою функцію по освітленню дороги в темний час доби. Внаслідок цього погіршується огляд дороги, і це ставить під питання вашу безпеку під час руху.

Пам’ятайте, фари служать дуже важливим засобом забезпечення безпеки, тому слід приділяти їм належну увагу.

Як вибрати поліроль для пластикових фарРезультат полірування фар

Як повернути первісний вигляд фарам

Сучасні технології пропонують цілі набори для полірування фар в якості засобів для того, щоб повернути їм первісний вигляд. На ринку сьогодні представлений широкий вибір різних речовин для полірування фар автомобіля — важливо знати, яким чином здійснюється грамотний вибір.

Для початку слід зрозуміти, що важливим критерієм вибору є матеріал, з якого виготовлені ваші ліхтарі. Це може бути один з двох варіантів:

 • скло;
 • абразивостійкий пластик.

Як вибрати поліроль для пластикових фарПоліроль для пластикових фар

Пластиковий варіант більш поширений, ніж скло. Він володіє відмінною пропускною здатністю, набагато менше схильний до механічних пошкоджень і досить довговічний.

Однак великим недоліком пластикових поверхонь є їх схильність тьмяніти і жовтіти під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, вам необов’язково відразу міняти ліхтарі — полірування пластикових фар відмінно прибере всі недоліки і поверне їм первісний вигляд. Для цього використовуються різні речовини, до складу яких входять смоли, воски, барвні пігменти та інші компоненти для обробки поверхонь.

Якщо говорити про консистенції, то такі поліролі діляться на дві групи:

 • емульсії;
 • пасти.

Як зрозуміло з назви, емульсія має більш рідку консистенцію, паста — в’язку.

Як вибрати поліроль для пластикових фарПаста для полірування фар автомобіля

За призначенням засоби для полірування ліхтарів поділяють на три основні групи:

 • захисні — призначені для створення на оброблюваної поверхні захисного покриття, що охороняє від ультрафіолету, механічних впливів і хімічно активних речовин;

Як вибрати поліроль для пластикових фарЗахисний поліроль для стекол фар

 • відновлювальні — з їх допомогою вдається відновити фари, прибравши з їх поверхні сколи і подряпини, позбувшись від каламутності і жовтизни. До складу таких речовин входять абразивні речовини;

Як вибрати поліроль для пластикових фарВідновник пластику 3M

 • комбіновані — дозволяють провести відновлювальні роботи і забезпечити захист ліхтарів від негативних зовнішніх факторів.

При виборі поліролі вам найкраще навести довідки про те, який склад підійде для тієї моделі, яка встановлена на вашому автомобілі.

Як вибрати поліроль для пластикових фарКомбінована поліроль для фар Runway

Методи використання поліролей для фар

Поліроль можна використовувати двома способами. У першому випадку ми просто наносимо складу на поверхню і ретельно розтираємо його. Це менш трудомісткий спосіб, і він не забирає дуже багато часу.

Однак і довговічність при цьому буде досить невисокою — при першому ж миття машини ви просто змиєте засіб, і ваші освітлювальні прилади повернуться до попереднього стану.

Другий метод, особливо якщо мається на увазі полірування пластикових фар, передбачає початкову механічну обробку. Спочатку виконується шліфування поверхні, за допомогою якої знімається верхній мікрошар матеріалу, і забираються всі сколи і подряпини. Другим етапом йде нанесення на поверхню захисної поліролі, яка забезпечує її ефективну захист від різних негативних впливів.

При шліфуванні ви можете використовувати метод ручної обробки або застосовувати шліфувальну машинку. Вона повинна мати регулятор оборотів — занадто високі показники призведуть до нагрівання світлопропускної поверхні, що може згодом негативно позначитися на її характеристиках. Також є ймовірність появи різного роду додаткових ушкоджень ліхтаря.

Знавці кажуть, що для фінішної обробки краще віддавати перевагу не аерозолів, а кремоподібним паст для полірування фар — вони відмінно підходять для фар. Однак в інструкції повинно бути зазначено, що вони підходять для пластику, якщо мова йде про полікарбонатних ліхтарях.

Трапляється, що всередину ліхтаря потрапляє конденсат, і внаслідок цього світлопропускна поверхню каламутніє. В цьому випадку вам знадобиться розібрати пристрій і виконати шліфування і полірування зсередини.

Як вибрати поліроль для пластикових фарПолірування фар шліфувальною машинкою

Висновок

Фари автомобіля виконують, по суті, функцію очей — ваша безпека на дорозі багато в чому залежить від їх правильної роботи. Тому необхідно слідкувати за правильною роботою і ефективністю освітлення.

Внаслідок впливу різних зовнішніх факторів на ліхтарях можуть з’являтися різного роду подряпини, а поверхня може тьмяніти і жовтіти. Полірування допомагає усунути ці недоліки і повернути освітлювальні прилади в дію. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент різних складів для обробки такого роду. При виборі ви повинні переконатися, що купується вами засіб підходить для того типу ліхтарів, який встановлений на вашому автомобілі.