Установка рушникосушки стає відмінним рішенням, якщо в приміщенні відсутня радіатор опалення. Це багатофункціональний пристрій, який допоможе вирішити відразу два питання: висушити одяг і певною мірою обігріти приміщення. Електрична рушникосушка для ванної дуже зручний. Він функціонує весь рік, не прив’язаний до опалювальної системи і дуже простий в установці. Якщо в недавній час рушникосушки особливо не відрізнялися між собою за принципом роботи і дизайну, то сьогодні різноманітність асортименту потішить найвибагливіших покупців.

Які бувають рушникосушки

Зміст статті

 • Які бувають рушникосушки
 • Чому варто вибрати електричну модель
 • Види електричних полотенцесушителей
 • Критерії вибору електричного полотенцесушителя

Існують різні прилади подібного роду, що відрізняються за своїм технічним і конструкційним особливостям, а також за методом установки.

 • За типом підключення теплоносія: пристрої водяного, електричного та комбінованого типу.
 • З розмірним форматів: вертикальні і горизонтальні.
 • За матеріалом виготовлення: алюмінієві, керамічні, сталеві і мідні.
 • До основних матеріалів, з яких виробляють рушникосушки, відносяться: алюміній, кераміка, мідь, звичайна сталь і неіржавіюча сталь. Від матеріалу, з якого виріб було вироблено, безпосередньо залежать довговічність, теплові характеристики і тактильні якості пристрою даного типу. Не рекомендується вибирати прилади, виготовлені з низьковуглецевої сталі. Це недовговічний матеріал і зроблені на його основі пристрою починають протікати швидко. Прилади з кольорового металу (латуні або оцинкованої міді) мають більш високу вартість, але і служать вони не в приклад довше. Прилади з нержавіючої сталі високої якості не іржавіють аж до 50 років безперервного використання.

  ДОВІДКА! Чим менше на полотенцесушителе сполук, тим меншою буде ймовірність утворення дефектів у місцях зварювання. Ідеально проварені стики будуть гладкими на дотик.

  Чому варто вибрати електричну модель

  Полотенцесушитель цього виду складається із зігнутої труби і Тена, підключеного до джерела електроенергії. У кожної моделі є власні нюанси підключення, залежать від її будови. Пристрій такого типу можна встановити на підлозі або прикріпити до стіни.

  Якщо порівнювати електричні моделі з водяними, безумовною перевагою перших вважається закритий контур. Це означає, що пристрій може працювати в автономному режимі незалежно від наявності в будинку гарячої води. У таких системах не буває проблем з тиском і повітряними пробками. Проблеми з використанням такого пристрою можуть виникнути, якщо раптово відключать електрику. Але навіть незважаючи на це, у приладів подібного роду є вагома перевага перед водяними пристроями. Проблеми з відключенням електрики вирішуються, як правило, протягом доби, в той час як профілактика водяних труб може виконуватися протягом усіх місяців літа.

  Види електричних полотенцесушителей

  Електричні рушникосушки можуть мати кабельну («суху»), рідинну («мокрий») або комбіновану конструкцію, в залежності від наповнення труб. Моделі, які мають «мокру» конструкцію, нагріваються за допомогою теплоносія (води, масла або антифризу), нагрівається зсередини Теном. По суті, це зігнута труба, заповнена теплою рідиною. Їх принцип функціонування має велику схожість з функціонуванням електрообігрівачів. Будь-який з подібних варіантів теплоносіїв володіє характерними перевагами і негативними рисами. Вода здатна нагріватися до температури +85 °С, але при цьому вона досить швидко остигає. Відмінною рисою антифризу вважається висока теплопровідність. Масло тримає тепло протягом тривалого часу після того, як відбувається відключення живлення, але максимально допустима температура масляних обігрівачів не може перевищувати +80°С.

  «Мокрі» моделі можна підключати двома методами: до системи центрального опалення та системи гарячого водопостачання. Не рекомендується використовувати перший варіант, оскільки час експлуатації такого приладу буде обмежено опалювальним періодом.

  Основною перевагою моделей, що мають «мокру» конструкцію, вважається можливість зберігати тепло після відключення живлення. До недоліків можна віднести значний витрата енергії порівняно з полотенцесушителямі, що мають «суху» конструкцію. Ще одним істотним мінусом «мокрих» моделей є недовгий термін служби Тенів, оскільки в рідині знос у них настає швидше.

  Рушникосушки, мають нагрівальний елемент «сухого» типу, нагріваються за допомогою спеціального ізольованого кабелю (такий же кабель використовується в системах теплої підлоги) і відрізняються більш тривалим терміном експлуатації. Як правило, такі вироби служать на 3-5 років довше за своїх «мокрих» аналогів. Тривалість періоду їх функціонування багато в чому залежить від матеріалів і якості збірки таких приладів. Рушникосушки, що мають «суху» конструкцію, забезпечують меншу витрату енергії під час роботи, і асортимент їх значно ширше.

  Моделі комбінованого типу рекомендується купувати за умови наявності необхідної кількості коштів, оскільки вартість подібних полотенцесушителей істотно вище. Такі моделі працюють від електромережі, і від центрального опалення. Основною перевагою таких приладів є те, що вони можуть восени і взимку функціонувати від опалення, а в разі аварійних ситуацій під час відключення гарячої води здатні працювати від електромережі.

  ДОВІДКА! У багатьох подібних моделях є регулятор температури, який може бути механічним або електронним.

  У разі необхідності водяною полотенцесушитель може бути перетворено в систему комбінованого типу. Для цього необхідно підібрати підходящу за габаритами модель приладу і придбати ТЕН відповідної потужності.

  Критерії вибору електричного полотенцесушителя

  Щоб зрозуміти який полотенцесушитель краще і при виборі не помилитися і придбати максимально відповідає певним перевагам модель, рекомендується приділити максимум уваги наступним характеристикам.

 • Потужність пристрою. Цей показник потрібно завжди розраховувати так, щоб на один квадратний метр ванної повноцінно забезпечувалося 150-200 Вт потужності. Якщо встановлювати прилад, що має недостатню ступінь потужності, приміщення буде дуже сирим. Пристрій, що має потужність вище рекомендованої, буде коштувати в кілька разів дорожче і буде надмірно споживати електроенергію.
 • Тип Тена. У більшості випадків, пристрої подібного роду з «мокрими» або «сухими» Тенами мають однакову потужність. Можна побачити різницю тільки в швидкості нагрівання та охолодження. Хоч дані показники не є принциповими, при виборі відповідної моделі враховувати їх все ж таки варто.
 • Економічність. Витрата енергії пристроїв різного типу може значно відрізнятися. Прилади подібного типу оснащують Тенами потужністю 100-2000 Вт. Потужні моделі бувають оснащені спеціальними датчиками, автоматикою, яка відключає їх при досягненні певної температури. Завдяки цій особливості ресурси витрачаються більш економно.
 • Спосіб підключення пристрою до мережі. Може бути відкритим або закритим. Відкритий відрізняється тим, що в цьому випадку дроти, що ведуть від пристрою до розетки, знаходяться на видимій частині стіни. При закритому варіанті вони будуть надійно сховані безпосередньо під оздоблювальними елементами. Першим способом простіше приєднувати прилади, а другим — безпечніше.
 • Наявність додаткових можливостей. Якщо є необхідність, можна придбати модель, укомплектовану таймером, терморегулятором або корисними функціями іншого характеру, що полегшують експлуатацію пристрою.
 • При придбанні електричного полотенцесушителя потрібно перевірити, чи сумісна ця модель з місцевою електромережею (актуально для приладів імпортного виробництва). В іншому випадку доведеться додатково обзавестися спеціальним перехідником.

  Добротний полотенцесушитель — досить корисний компонент ванної кімнати, особливо це має значення для тих, у кого є маленькі діти. Постійний прогрів ванною, дозволяє запобігти виникненню вогкості і скупчування конденсату. В результаті цвіль і грибок, здатні відчутно погіршити стан оздоблювальних матеріалів приміщення і спровокувати появу захворювань дихальних шляхів у мешканців, розмножуються набагато менше. Крім того, в рейтингу сучасних моделей подібних приладів зустрічаються незвичайні дизайнерські рішення, здатні помітно перетворити ванну кімнату, ставши найбільш яскравою і помітною її частиною.