Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів-пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функційТехнічний прогрес успішно служить не тільки промисловості, але й допомагає людині в повсякденному житті – домогосподарки активно користуються його останніми досягненнями в області побутової техніки. Пральні машини вже давно і міцно зайняли своє місце в наших квартирах і будинках.

Пізніше до них приєдналися кухонні помічниці – посудомийні машини. Відносно недавно з’явилося нове диво побутової техніки – мініатюрні роботи пилососи, поспішають зайняти свою нішу в нашій колекції корисних гаджетів, економлять сили й час.

Робот пилосос – це автономний пристрій для підмітання та прибирання підлоги, не вимагає в процес роботи для участі з боку оператора. Все що потрібно зробити – це включити вилку в розетку, уважно вивчити інструкцію і не забувати регулярно чистити резервуар-пилозбірник. Не прилад, а просто чарівник!

Однак, незважаючи на те що багато виробники навчилися виготовляти такі автоматичні прибиральники пилу, і доступних для покупки моделей вже налічується безліч, ця техніка для багатьох ще є досить новою і незвіданою. А з урахуванням її відносно високий вартості і серйозного розкиду цін питання вибору моделі деколи ставить потенційного покупця в ступор.

Ця стаття допоможе розібратися з аспектами вибору оптимального варіанту робота-пилососа для вашого будинку.

Типи роботів-пилососів

Зміст статті

 • Типи роботів-пилососів
 • Основні параметри
 • Додаткові функції
 • Управління і орієнтація у просторі
 • Рекомендації по вибору робота-пилососа

Для початку варто звернути увагу на те, які типи роботів сьогодні присутні на ринку. Також як у випадку класичних пилоуловлюючих приладів, існує 2 класу пилососів-автоматів: звичайний і миючий.

«Звичайний» робот допомогою невеликих щіток, укріплених на дні корпусу, замітає пил і дрібне сміття з поверхні підлоги в спеціальний внутрішній мішок. Він має невелику висоту, призначений для збирання рівних поверхонь і може впоратися з покриттям, що має довжину ворсу не більше 2 див.

Миючий пилосос, крім насадок для кмітливості сміття і контейнера для його складання, містить резервуари для води (чистої та брудної). Прилад в процесі прибирання змочує поверхню підлоги водою, збирає намоклий пил і протирає поверхню. Область застосування такої техніки обмежена в порівнянні із звичайними моделями, т. к. він за габаритами більше і вище, а також непридатний для прибирання підлог з м’якими покриттями, такими як килим, ковролін, і матеріалів, що не допускають тривалий контакт з водою (наприклад, ламінат).

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Увага! При виборі типу приладу насамперед керуйтеся тим, яке покриття підлог передбачається чистити з його допомогою.

Основні параметри

До основних параметрів роботів пилососів можна віднести:

 • площа прибирання;
 • подолання перешкод;
 • об’єм пилозбірника;
 • потужність всмоктування;
 • тип і ємність акумулятора;
 • рівень шуму.

Одним з основних параметрів є площа збирання, яку робіт може обробити без підзарядки. Очевидно, що ця характеристика не повинна перевищувати розмір житлової площі, яку ви плануєте прибирати. Цей параметр корелює з безперервним часом роботи пристрою.

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Існує навіть емпірична формула розрахунку, що застосовується деякими досвідченими користувачами:

S = t – 10, де

S – площа прибирання;

t – час автономної роботи.

Однак, це формула в ряді випадків незастосовна, тому краще керуватися реальним значенням параметра S, зазначеним у технічному паспорті приладу.

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Подолання перешкод характеризується граничною висотою, яку прилад може подолати в процесі прибирання.

Об’єм пилозбірника визначає кількість пилу, який здатен зібрати робот до того, як потрібно спорожнити контейнер для сміття. Ця характеристика залежить від часу безперервної роботи і кількості пилу в квартирі.

Потужність всмоктування впливає на якість прибирання.

Тип і ємність акумулятора є визначальними для швидкості зарядки, часу експлуатації і безперервної роботи пристосування. Найбільш надійними є літієво-іонні джерела живлення.

Рівень шуму — може мати принципове значення, якщо під час прибирання хтось спить, наприклад, наприклад, у вас є маленький дитина, або ви віддаєте перевагу нічний режим прибирання. Вимірюється в децибелах.

Додаткові функції

Крім свого основного завдання – складання сміття, – у різних моделях можуть бути реалізовані ті чи інші додаткові функції, корисні для експлуатації.

Фільтрація повітря. Ця функція дозволяє пилососа відчищати не тільки поверхню, але й повітря, що проходить через пристрій. Для цього можуть використовуватися спеціалізовані НЕРА-фільтри або прості паперові. Перші істотно дорожче і дозволяють фільтрувати повітря набагато якісніше.

Прибирання за розкладом. Опція доступна практично в кожній сучасній моделі відомих брендів. Вона дозволяє настроювати ваш помічник таким чином, щоб він запускався самостійно у вашу відсутність. Господареві доведеться лише стежити за станом контейнера-пилозбірника і своєчасно проводити обслуговування.

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Вологе прибирання підвищує якість роботи пилососа за рахунок використання вологої серветки додатково до працюючих щіток.

М’яке дотик вбереже вашу меблі від подряпин, а сплячих на шляху автоуборщика тварин – від стресу. Функція реалізується за рахунок комплексу технічних засобів, включаючи пружинний бампер, датчики зближення і систему керування швидкістю руху.

Датчик перепаду висоти нагоді для використання в приватному будинку, щоб уберегти дорогий гаджет від падіння зі сходів.

Управління і орієнтація у просторі

Пилосос в базовому варіанті управляється з кнопок, розташованих на верхній панелі корпусу. Ними можна запустити роботу, зупинити її і відправити пристрій на базу. Розширені можливості доступні при наявності пульта дистанційного керування.

Якщо ви звикли керувати своєю технікою дистанційно, ця опція буде для вас особливо приємною. З нею не треба підходити до бази, щоб почати прибирання або розшукувати шумлячий прилад для екстреного припинення процедури і відправки його на зарядку.

Як вибрати робот пилосос для дому: типи роботів пилососів, розбір основних параметрів та додаткових функцій

Також можна запрограмувати прилад на роботу з допомогою функції «Робота за розкладом». В сучасних версіях роботизованих пилозбірників реалізована можливість голосового управління.

Орієнтуються в просторі роботи-пилососи допомогою інфрачервоних датчиків, що дозволяють не натикатися з усього ходу на предмети і запобігати падіння з висоти.

Ці ж органи управління дозволяють приладу взаємодіяти з базою і віртуальними стінами, що обмежують його географію проживання.

Рекомендації по вибору робота-пилососа

При виборі пилососа необхідно керуватися наступними міркуваннями.

 • Поверхні підлоги. Насамперед визначтеся з типом приладу. Якщо ви плануєте ганяти пилосос під шафами і ліжками, а також підмітати їм підлоги з ламінату, вам підійде пристрій з функцією вологого прибирання. В іншому випадку можна розглянути миючий варіант.
 • Бюджет. Так як вартість гаджетів залежно від набору функцій і виконання може коливатися в досить широких межах, слід вибирати моделі з потрібним набором опцій щоб уникнути невиправданих витрат. Також рекомендується уникати придбання найдешевших моделей невідомих виробників – можуть не виправдати очікувань і підірвати віру в цю чудову по своїй суті техніку.
 • Розраховуйте необхідну продуктивність (час роботи, оброблювану площу) виходячи з реальних розмірів свого житла.
 • Зверніть увагу на величину операційних витрат: частоту заміни витратних матеріалів (змінних фільтрів, щіток тощо) та їх вартість.
 • Цурайтесь непотрібних, маркетингових функціональних можливостей. Наприклад, вбудована ультрафіолетова лампа не допоможе в позбавленні від бактерій – для цього потрібно, щоб її дія мала тривалий час.
 • Дотримуйтесь принципу «довіряй, але перевіряй». Деякі маловідомі бренди намагаються прикрасити свої продукти, привласнюючи їм неіснуючі властивості. Наприклад, якщо такі виробники заявляють про наявність фільтрів НЕРА, бажано переконатися в цьому на власні очі.
 • Не ставтеся легковажно до параметрів акумулятора. Його повинно вистачати на повноцінну прибирання, і він повинен швидко набирати заряд. Необхідність швидкої заміни цього блоку може повторно вдарити по бюджету і засмутити власника. Кращі литийионные батареї.