Технічний прогрес успішно служить не тільки промисловості, але й допомагає людині в повсякденному житті – домогосподарки активно користуються його останніми досягненнями в області побутової техніки. Пральні машини вже давно і міцно зайняли своє місце в наших квартирах і будинках.

Пізніше до них приєдналися кухонні помічниці – посудомийні машини. Відносно недавно з’явилося нове диво побутової техніки – мініатюрні роботи пилососи, поспішають зайняти свою нішу в нашій колекції корисних гаджетів, економлять сили й час.

Робот пилосос – це автономний пристрій для підмітання та прибирання підлоги, не вимагає в процес роботи для участі з боку оператора. Все що потрібно зробити – це включити вилку в розетку, уважно вивчити інструкцію і не забувати регулярно чистити резервуар-пилозбірник. Не прилад, а просто чарівник!

Однак, незважаючи на те що багато виробники навчилися виготовляти такі автоматичні прибиральники пилу, і доступних для покупки моделей вже налічується безліч, ця техніка для багатьох ще є досить новою і незвіданою. А з урахуванням її відносно високий вартості і серйозного розкиду цін питання вибору моделі деколи ставить потенційного покупця в ступор.

Ця стаття допоможе розібратися з аспектами вибору оптимального варіанту робота-пилососа для вашого будинку.

Типи роботів-пилососів

Зміст статті

 • Типи роботів-пилососів
 • Основні параметри
 • Додаткові функції
 • Управління і орієнтація у просторі
 • Рекомендації по вибору робота-пилососа

Для початку варто звернути увагу на те, які типи роботів сьогодні присутні на ринку. Також як у випадку класичних пилоуловлюючих приладів, існує 2 класу пилососів-автоматів: звичайний і миючий.

«Звичайний» робот допомогою невеликих щіток, укріплених на дні корпусу, замітає пил і дрібне сміття з поверхні підлоги в спеціальний внутрішній мішок. Він має невелику висоту, призначений для збирання рівних поверхонь і може впоратися з покриттям, що має довжину ворсу не більше 2 див.

Миючий пилосос, крім насадок для кмітливості сміття і контейнера для його складання, містить резервуари для води (чистої та брудної). Прилад в процесі прибирання змочує поверхню підлоги водою, збирає намоклий пил і протирає поверхню. Область застосування такої техніки обмежена в порівнянні із звичайними моделями, т. к. він за габаритами більше і вище, а також непридатний для прибирання підлог з м’якими покриттями, такими як килим, ковролін, і матеріалів, що не допускають тривалий контакт з водою (наприклад, ламінат).

Увага! При виборі типу приладу насамперед керуйтеся тим, яке покриття підлог передбачається чистити з його допомогою.

Основні параметри

До основних параметрів роботів пилососів можна віднести:

 • площа прибирання;
 • подолання перешкод;
 • об’єм пилозбірника;
 • потужність всмоктування;
 • тип і ємність акумулятора;
 • рівень шуму.

Одним з основних параметрів є площа збирання, яку робіт може обробити без підзарядки. Очевидно, що ця характеристика не повинна перевищувати розмір житлової площі, яку ви плануєте прибирати. Цей параметр корелює з безперервним часом роботи пристрою.

Існує навіть емпірична формула розрахунку, що застосовується деякими досвідченими користувачами:

S = t – 10, де

S – площа прибирання;

t – час автономної роботи.

Однак, це формула в ряді випадків незастосовна, тому краще керуватися реальним значенням параметра S, зазначеним у технічному паспорті приладу.

Подолання перешкод характеризується граничною висотою, яку прилад може подолати в процесі прибирання.

Об’єм пилозбірника визначає кількість пилу, який здатен зібрати робот до того, як потрібно спорожнити контейнер для сміття. Ця характеристика залежить від часу безперервної роботи і кількості пилу в квартирі.

Потужність всмоктування впливає на якість прибирання.

Тип і ємність акумулятора є визначальними для швидкості зарядки, часу експлуатації і безперервної роботи пристосування. Найбільш надійними є літієво-іонні джерела живлення.

Рівень шуму — може мати принципове значення, якщо під час прибирання хтось спить, наприклад, наприклад, у вас є маленький дитина, або ви віддаєте перевагу нічний режим прибирання. Вимірюється в децибелах.

Додаткові функції

Крім свого основного завдання – складання сміття, – у різних моделях можуть бути реалізовані ті чи інші додаткові функції, корисні для експлуатації.

Фільтрація повітря. Ця функція дозволяє пилососа відчищати не тільки поверхню, але й повітря, що проходить через пристрій. Для цього можуть використовуватися спеціалізовані НЕРА-фільтри або прості паперові. Перші істотно дорожче і дозволяють фільтрувати повітря набагато якісніше.

Прибирання за розкладом. Опція доступна практично в кожній сучасній моделі відомих брендів. Вона дозволяє настроювати ваш помічник таким чином, щоб він запускався самостійно у вашу відсутність. Господареві доведеться лише стежити за станом контейнера-пилозбірника і своєчасно проводити обслуговування.

Вологе прибирання підвищує якість роботи пилососа за рахунок використання вологої серветки додатково до працюючих щіток.

М’яке дотик вбереже вашу меблі від подряпин, а сплячих на шляху автоуборщика тварин – від стресу. Функція реалізується за рахунок комплексу технічних засобів, включаючи пружинний бампер, датчики зближення і систему керування швидкістю руху.

Датчик перепаду висоти нагоді для використання в приватному будинку, щоб уберегти дорогий гаджет від падіння зі сходів.

Управління і орієнтація у просторі

Пилосос в базовому варіанті управляється з кнопок, розташованих на верхній панелі корпусу. Ними можна запустити роботу, зупинити її і відправити пристрій на базу. Розширені можливості доступні при наявності пульта дистанційного керування.

Якщо ви звикли керувати своєю технікою дистанційно, ця опція буде для вас особливо приємною. З нею не треба підходити до бази, щоб почати прибирання або розшукувати шумлячий прилад для екстреного припинення процедури і відправки його на зарядку.

Також можна запрограмувати прилад на роботу з допомогою функції «Робота за розкладом». В сучасних версіях роботизованих пилозбірників реалізована можливість голосового управління.

Орієнтуються в просторі роботи-пилососи допомогою інфрачервоних датчиків, що дозволяють не натикатися з усього ходу на предмети і запобігати падіння з висоти.

Ці ж органи управління дозволяють приладу взаємодіяти з базою і віртуальними стінами, що обмежують його географію проживання.

Рекомендації по вибору робота-пилососа

При виборі пилососа необхідно керуватися наступними міркуваннями.

 • Поверхні підлоги. Насамперед визначтеся з типом приладу. Якщо ви плануєте ганяти пилосос під шафами і ліжками, а також підмітати їм підлоги з ламінату, вам підійде пристрій з функцією вологого прибирання. В іншому випадку можна розглянути миючий варіант.
 • Бюджет. Так як вартість гаджетів залежно від набору функцій і виконання може коливатися в досить широких межах, слід вибирати моделі з потрібним набором опцій щоб уникнути невиправданих витрат. Також рекомендується уникати придбання найдешевших моделей невідомих виробників – можуть не виправдати очікувань і підірвати віру в цю чудову по своїй суті техніку.
 • Розраховуйте необхідну продуктивність (час роботи, оброблювану площу) виходячи з реальних розмірів свого житла.
 • Зверніть увагу на величину операційних витрат: частоту заміни витратних матеріалів (змінних фільтрів, щіток тощо) та їх вартість.
 • Цурайтесь непотрібних, маркетингових функціональних можливостей. Наприклад, вбудована ультрафіолетова лампа не допоможе в позбавленні від бактерій – для цього потрібно, щоб її дія мала тривалий час.
 • Дотримуйтесь принципу «довіряй, але перевіряй». Деякі маловідомі бренди намагаються прикрасити свої продукти, привласнюючи їм неіснуючі властивості. Наприклад, якщо такі виробники заявляють про наявність фільтрів НЕРА, бажано переконатися в цьому на власні очі.
 • Не ставтеся легковажно до параметрів акумулятора. Його повинно вистачати на повноцінну прибирання, і він повинен швидко набирати заряд. Необхідність швидкої заміни цього блоку може повторно вдарити по бюджету і засмутити власника. Кращі литийионные батареї.