Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагу

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуВаш малюк підріс, став рухливим, легко перевертається і пробує сидіти. Він менше спить і йому вже не подобається довго перебувати в ліжечку. Там нудно. І ось вже ні мамі, ні татові неможливо спокійно попити чай, помити посуд або погладити. Невблаганно наближається і час введення прикорму. Рішенням для всіх цих завдань буде покупка дитячого стільчика. Стаття відкриє вам секрет, як легко вибрати такого незамінного помічника, допоможе зорієнтуватися у різноманітті асортименту моделей і вирішити яка буде зручна саме вам.

ДОВІДКА! При виборі важливо знати, що сучасний стілець для годування — це не тільки пристосування для прийняття їжі дитиною, але і зручне і безпечне місце для спокійних настільних ігор, пересування по квартирі і навіть сну.

Конструкція

Зміст статті

 • Конструкція
 • Класифікація за видами
  • Не розкладні класичні дерев’яні. Зростаючий стільчик.
  • Складні, високі
  • Трансформери
  • Мобільні. Навісний, стільчик-бустер, дорожній.

Всі стаціонарні сидіння, призначені виключно для домашнього використання, що мають вигляд звичайного стільця, але обов’язково оснащені високими ніжками, спинкою, підлокітниками, підставкою під ноги, знімним столиком, чохлом і, головне, ременями безпеки.

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуДалі йдуть відмінності, наприклад, в матеріалі (пластик, дерево, метал), дизайні, але головне в наборі додаткових опцій:

 • наявність механізму, що забезпечує складання стільчика до компактних розмірів;
 • спинка, що відкидається в кілька положень;
 • можливість регулювання по висоті підніжки;
 • обладнано пристрій коліщатками і фіксаторами;
 • наявність/відсутність у стільниці декількох положень (далі/ближче), поглиблення і отвори для більшої стійкості посуду, бортики, що обмежують стікання на підлогу пролитих рідин;
 • знімається або не знімається чохол.

Класифікація за видами

Не розкладні класичні дерев’яні. Зростаючий стільчик.

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуДо цієї категорії відносять високий дерев’яний стілець, не обладнаний відкидною спинкою, підлокітниками, регульованими по висоті кріслом і підставкою під ноги. Стільниця не має жодної з додаткових опцій, може бути знімною і містить у собі двоточковий фіксуючий елемент, що представляє собою ремінь між ніг дитини, вбудований в тіло сидіння і стільниці. Чохол, як правило, відсутня.

ВАЖЛИВО! Така модель може бути використана виключно для годування дитини. Вік, при якому показано використання даного виду не раніше 6 місяців і не більше трьох років.

Різновидом вищеописаної моделі можна визнати так званий зростаючий стільчик. В цілому він повторює конструкцію класичного виду, з тією лише різницею, що не обладнаний підлокітниками і столиком. Як звичайний стілець, але з опорою для ніг і поперекової підтримкою до 10-річного віку забезпечує правильне фізіологічне положення дитини за столом.

Складні, високі

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуДо цієї категорії відносять вироби переважно з пластмаси з включенням металу (ніжки, наприклад). Крім повного набору стандартних і додаткових функцій, стільчики тільки цього виду обладнані механізмом, який дозволяє моделі складатися. Можливість при необхідності скласти і прибрати звільняє простір, компенсуючи зайву об’ємність моделей даного виду. Але навіть деяка громіздкість окремих представників виправдана, так як виникає із-за додаткових можливостей.

Крісло трансформується в шезлонг, що дозволяє не турбувати дитину, якщо він заснув за столом, а головне, користуватися ним майже з народження, не чекаючи, поки малюк зможе сидіти. Але і це ще не все. Малюків в такому кріслі можна гойдати, а для діток постарше ця особливість працює як гойдалки.

Саме цей вид зазвичай стає володарем веселого яскравого дизайну і додаткових кишеньок і сіточок-кошичків для безлічі необхідних дрібниць, вбудованих ігрових панелей і навісних іграшок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Використовується така модель з 4 місяців (при наявності шезлонга) і до 3 років включно.

Трансформери

Являють собою перевернутий набік столик і закріплений зверху стільчик. Найчастіше виконані з дерева, рідше з надміцного пластику, вкрай рідко з металу. Мають повний набір стандартної комплектації. Додатковими можливостями обладнана тільки стільниця. Чохол в дерев’яних моделях замінений м’яким, обтягнутими непромокаючої тканиною (клейонкою, дерматином) кріслом, спинкою, підлокітниками, в пластмасових може бути відсутнім зовсім.

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуОсновна здатність розкладатися на стіл і стілець, що дозволяє продовжити термін служби до 5 років. Рекомендований до використання з 6 місяців.

Мобільні. Навісний, стільчик-бустер, дорожній.

УВАГА! назва цього виду говорить сама за себе. Ці сидіння мають абсолютно особливий конструктив.

Призначені для застосування поза домом, вони забезпечують мінімальний комфорт і безпека дитини на дорозі, в гостях, на природі. При цьому вони малі за обсягом, легкі за вагою, частково складаються.

Навісна модель являє собою залізний каркас з фіксаторами, на який кріпиться тканево-паролоновый короб-сидіння. Використання її у домашніх умовах можливо і навіть серйозно економить простір, але при цьому вимагає кріплення до міцної стільниці і абсолютно не підходить для активних малюків і дітей у середньому від 9 місяців і старше 1,5 — 2 років.

Стільчик-бустер нагадує розкладне похідне крісло з металевими ніжками і сидінням з тканини, але дитяче і з невеликим столиком. Кріпиться до звичайного стільця, що складається. Є пластмасові моделі у вигляді дитячого горщика. Придатний від 6 місяців до 2-3 років (залежно від ваги).

Дорожній вид виглядає як сумка-кенгуру з трьох точковим кріпленням ременями до стільця. Може бути виконаний з жорсткої тканини. Може мати пластикову вставку імітує стільницю. Вік для застосування від 6 місяців до 3 років.

Як вибрати стілець для годування, що важливо знати і на що звернути увагуВибрати дитячий стільчик легко, якщо обдумати і чесно відповісти на кілька питань:

 • вік з якого планується використовувати крісло (впевнено сидить дитина чи ні);
 • для чого буде використано (тільки прийом їжі, тільки ігри)
 • де і як буде зберігається (скільки місця можна виділити на кухні, у кімнаті);
 • обов’язкові коліщатка або простіше пересувати його самостійно без шкоди для себе й покриття підлоги;
 • зручніше протерти всі пристрій або випрати чохол.
 • Після цього не страшний жоден інтернет-магазин, і впоратися з вибором по-справжньому зручного і безпечного стільчика не складе праці.