Сушильна машина призначена для ефективного висушування випраної білизни. З нею вам не доведеться вдаватися до допомоги білизняних мотузок, решіток та інших застарілих механічних пристосувань. Вона також дозволить значно скоротити час на природну сушку коханої або парадного одягу, яку потрібно оперативно привести у відповідний вигляд.

Основні види сушильних машин

Зміст статті

  • Основні види сушильних машин
  • На що звернути увагу при виборі сушильної машини
  • Поради щодо вибору сушильної машини

Як вибрати сушильну машину? Розрізняють 2 основних конструкції пристроїв: сушильна шафа сушильна машина з барабаном. Сушильні шафи бувають різних розмірів, з однією або декількома камерами, в яких просушування відбувається під дією висхідного гарячого потоку повітря.

До переваг відноситься їх продуктивність і універсальність – одночасно можна сушити одразу велику кількість різних предметів, включаючи взуття. Недоліки – займають багато місця.

Машини барабанного типу можна поділити на техніку подвійного дії і просто барабанні сушарки. Перші по своїй суті є пральними машинами з функцією сушіння білизни, другі – спеціалізованим пристроєм. Плюси гібридного апарату очевидні – економія місця. Однак він може обійтися в копієчку.

Барабанні сушарки поділяються на вентиляційні та конденсаційні. Перші працюють завдяки роботі вбудованого вентилятора, який забезпечує високу інтенсивність випарів вологої білизни, виганяючи їх з потоком повітря зовні. Волога виводиться в систему вентиляції або за межі приміщення.

У конденсаційних моделях потік гарячого повітря подається на білизну, забирає надлишкову вологу і скидає його в спеціальній охолоджувальній камері, виділяючи конденсат. Після цього він надходить на ТЕН, де цикл починається заново. Конденсат зливається в каналізацію.

На що звернути увагу при виборі сушильної машини

Як вибрати сушильну машину для білизни? При покупці необхідно звернути увагу на три основні моменти:

  • Потужність;
  • Обсяг;
  • Режими роботи.

Цей вид побутової техніки можна віднести до приладів середньої потужності. Як правило, вона лежить у діапазоні від 2 до 4 кВт. Необхідно вибрати такий прилад, який при підключенні до електромережі не викличе перевантажень.

Альтернативою може стати організація виділеної електричної лінії до приладу з відповідним розтином кабелю, що запитана на окремий автомат.

Обсяг – параметр, більше властивий барабанним видів сушарок. Як і для пральних машинок, він є визначальним. В залежності від кількості білизни, що ви регулярно перете, потрібно вибирати і сушильне пристрій. Супутній параметр – гранична маса завантаження.

Велике значення при виборі відповідної моделі можуть грати режими роботи. Нижче наведено приклади деяких режимів в сучасних пристроях барабанного типу, доступних у магазинах побутової техніки:

  • Режими по вигляду тканини (шовк, шерсть і т. п.) – щадний;
  • Режим провітрювання – для усунення неприємного запаху;
  • Легка прасування – одяг не потрібно прасувати після просушування.

Поради щодо вибору сушильної машини

При виборі сушильного агрегату для початку визначтеся з місцем установки. Якщо у вас заміський будинок, досить простору і фінансових засобів, можна розглянути варіант установки шафи.

Якщо ж місця або грошей не вистачає, слід сфокусуватися на барабанних моделях. При цьому одночасно плануючи закупити і пральну техніку, доцільно вирішити ці два завдання в рамках одного корпусу – прального агрегату з функцією сушіння.

Важливо! Звертайте увагу на вимогу техніки по підключенню – можливо, від вас буде потрібно організувати підведення до системи вентиляції або каналізації.

Не забувайте про енергоефективність. Чим більше плюсиков у відповідної літери А, що характеризує клас техніки, тим менше доведеться платити по рахунках за електрику. Прилади класу C або нижче, можливо, не варті вашої уваги.