Електрична теплова гармата – це прилад, що дозволяє за короткий проміжок часу підвищити температуру навколишнього простору. Принцип роботи дуже простий – під дією електричної енергії нагрівальний елемент, розташований в корпусі пристрою, починає виробляти тепло. Воно поширюється назовні за допомогою встановленого всередині потужного електровентилятора. Такий клас техніки ще називають тепловим вентилятором. Це характерно для малопотужних моделей (до 5 кВт).

Сфера застосування електричної теплової гармати

Зміст статті

  • Сфера застосування електричної теплової гармати
  • Які характеристики варто враховувати при виборі теплової гармати
  • Що ще потрібно врахувати при виборі теплової гармати

Основна область застосування теплової гармати – це швидкий обігрів приміщень. Якщо склад або ангар не обладнаний системою опалення, то в холодну пору року його мешканцям без теплової гармати обійтися буде важко. Другий приклад – виробництво оздоблювальних робіт в будинку, ще не підключено до централізованого тепла. Часто будівельники також користуються тепловою гарматою для сушіння штукатурки або фарби.

Іншим прикладом застосування є необхідність проведення робіт на відкритих просторах в холодну пору року. Зокрема, прокладання кабельних трас можлива тільки при позитивній температурі. Щоб робити це взимку, організовують брезентові ангари, в яких тепловими гарматами відігрівають котушки з кабелем, після чого їх можна розмотати і прокласти.

ДОВІДКА! Часто гармати застосовують і в побуті – якщо треба швидко підняти температуру у кімнату на дачі, відігріти замерзлий після сильних морозів автомобіль, зробити перебування в холодному гаражі більш комфортним.

Які характеристики варто враховувати при виборі теплової гармати

На сьогоднішній день існує велика кількість моделей, що ускладнює вибір потенційного покупця. Розглянемо основні параметри, на які слід звертати увагу при покупці приладу.

Нагрівальний елемент є одним з головних компонентів пристрою. Існує два різновиди нагрівачів, які використовуються в теплових гарматах: металеві спіралі високого опору і керамічні пластини.

Перший вид нагрівачів має більш високу робочу температуру (до 600 0С) і меншу поверхню нагріву, з якої вентилятор може знімати тепло. Як наслідок, прилади зі спіралями менш енергоефективні, не так довговічні і більш небезпечні, хоча можуть підняти температуру швидше аналогів з керамічним нагрівачем.

Основним якісним показником, як для переважної більшості електроприладів, є потужність. Чим вона більше, тим швидше можна підняти температуру в приміщенні, але при цьому буде рости і енергоспоживання. Також зі збільшенням потужності збільшується гучність роботи гармати через необхідність роботи вентилятора на підвищених обертах.

Також потужність характеризує розмір приміщення кімнати, яку здатна обігріти гармата. 1 кВт здатний обігріти 10 м2 приміщення при середній висоті стель. Для точного розрахунку потрібно враховувати такі параметри, як: обсяг приміщення, його теплопровідність стін, дельту температур, на яку треба нагріти повітря.

Ще одним важливим аспектом при виборі є наявність у агрегату додаткових функцій. До них відносяться:

  • виконання корпусу – існує стандартний і бризкозахисний варіанти;
  • зволоження та очищення повітря;
  • регулювання потужності приладу;
  • автоматична функція захисту від перегріву;
  • автовимкнення при падінні приладу;
  • функція контролю температури приміщення.

Що ще потрібно врахувати при виборі теплової гармати

Насамперед необхідно визначитися для яких цілей купується прилад. Якщо для використання в якомусь конкретному приміщенні, то можна точно розрахувати достатню потужність, щоб не переплачувати за зайві кіловати. Не забувайте враховувати теплопровідність стін, якщо мова йде про нежитлових приміщеннях.

ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що теплових гармат потрібен перерву в роботі. Робочий режим приладу повинен відповідати умовам експлуатації, прописаним в технічному паспорті нагрівача.

Далеко не останнє місце грають енергоефективність та безпеку. Якщо пристрій планується використати в житловій кімнаті, доцільно вибрати модель з нагрівальним елементом з кераміки.

Форм-фактор теплової гармати іноді також може мати визначальне значення: для встановлення в одному місці підійде стаціонарний варіант, а при необхідності регулярних переміщень краще вибрати модель з переносним корпусом.

Що стосується корпусу, то варто згадати про матеріал, з якого він виготовлений. Кращим буде варіант з металевим корпусом. Він більш міцний, безпечний і сприяє додатковому поширенню тепла. Альтернативою йому служить пластик. Гармата з такого корпусу буде дешевше, але менш безпечна у випадку перегріву.

При роботі приладу в нічний час може виявитися визначальним такий параметр, як шум. Тоді потрібно вибирати пристрій, що працюють на мінімальних децибелах.