Купівля вертикального пилососа для прибирання квартири — це розумне рішення. Цей агрегат стане оптимальним для підтримки чистоти в квартирі, буде гранично простий у використанні і порадує власника широким набором функцій. Нижче ми вирішили розповісти про те, як вибрати оптимальний пилосос для прибирання будинку.

Основні характеристики апарату

Зміст статті

 • Основні характеристики апарату
 • Потрібен провід чи ні
 • Плюси і мінуси різних видів вертикальних пилососів
  • Чому варто зупинитися на дорогій моделі

Вертикальні пилососи гранично прості в експлуатації, мають компактні габарити і невелика вага, а також можуть використовуватися споживачем без додаткових пристосувань.

Як вибрати вертикальний пилосос для квартири? В процесі вибору відповідної моделі слід звернути увагу на головні характеристики моделей:

 • Потужність всмоктування. У більшості випадків для вимірювання цього показника використовують Вати. Іноді потужність вимірюється в АэроВаттах. І природно, чим вище буде показник потужності, тим якісніше виявиться прибирання будинку. Іноді на пристрої немає інформації про його потужності. У таких ситуаціях рекомендується уточнювати необхідну інформацію у консультанта в магазині побутової техніки.
 • Об’єм пилозбірника. Можливо, даним показником відведена далеко не визначальна роль. Але все ж його не можна ігнорувати. Вертикальні моделі пилососа мають контейнери ємністю від 0,3 до 4 літрів, і який підійде саме вам буде залежати від площі квартири або будинку.
 • Розмір і маса. Для комфортної прибирання важливо, щоб пристрій не було занадто великим і важким. Деякі моделі навіть мають спеціальну систему, за допомогою якої центр ваги переміщується вгору. Це дуже зручно, коли виникає необхідність зібрати павутину на стелі.
 • Тривалість роботи акумулятора. Для бездротових моделей — це вирішальний фактор. Пилосос, що працює менше півгодини, є поганим варіантом.
 • Фільтри. Система фільтрації повинна бути якісною, а одними з кращих фільтрів є вироблені компанією Hepa.
 • Шум в роботі. В робочому стані рівень шуму повинен коливатися в районі 40-60 ДБ.
 • Потрібен провід чи ні

  Як вибрати вертикальний пилосос для дому? Як згадувалося вище, існують моделі, що працюють на акумуляторних батареях. Вони заряджаються від спеціального пристрою, підключеного до електричної мережі. І, природно, такі моделі є найбільш зручними у використанні.

  Але ось потужність таких пристроїв буде дещо нижче, ніж у моделей з проводами. З огляду на сказаного провід не є обов’язковою комплектуючої для пилососа, але якщо ви хочете прибирати великі приміщення, рекомендується купувати саме дротяні моделі. А ось для легкого прибирання невеликої кімнати підійде саме пилосос на акумуляторі.

  Плюси і мінуси різних видів вертикальних пилососів

  Важливо! Вертикальний пилосос порадує масою достоїнств, в порівнянні з класичними моделями. Насамперед необхідно відзначити компактні габарити і невелика вага.

  Крім того вертикальне положення пилососа в процесі прибирання значно полегшує її для домогосподарки. У пристрої немає вічно путающегося під ногами шланга. А також вам не доведеться вічно змотувати дроти, перетягуючи пристрій в іншу кімнату.

  Але, незважаючи на всі плюси, існує і кілька мінусів. Приміром, необхідність у постійній зарядці акумулятора в бездротових моделей. Також слід згадати і невеликий обсяг пилозбірника, через що буде вимагатися часта його заміна. Ну, і потужність всмоктування не дотягує до аналогічного показника у класичних побратимів.

  Чому варто зупинитися на дорогій моделі

  Більш дорогі моделі вертикальних пилососів порадують широким функціоналом. До того ж такі пристрої будуть досить потужними, через що в процесі прибирання споживач зможе впоратися навіть з серйозними забрудненнями!