Кухня є єдиним місцем в будинку де готується їжа, і, відповідно, відбувається забруднення повітря, що супроводжується появою малоприємного запаху. Крім сказаного, при створенні кулінарних шедеврів виділяється жирна кіптява, яка осідає на стінах і стелі. І очищення поверхонь від жирного нальоту — досить складна процедура. Здається ще недавно був зроблений ремонт, а вже знову треба фарбувати стіни і клеїти шпалери. Якщо цього не робити, перебувати в кухні буде неприємно, та й гостей покликати буде якось незручно. Але цих труднощів можна уникнути. Все що потрібно — придбати сучасну витяжку для кухні.

Як вибрати витяжку для кухні над плитою

Зміст статті

 • Як вибрати витяжку для кухні над плитою
  • Який вибрати розмір
  • Як розрахувати необхідну потужність витяжки
 • Які витяжки бувають за принципом роботи
 • Які витяжки бувають за формою і типом конструкції
 • Додаткові характеристики і функції витяжок

В даний час виробники пропонують безліч моделей, різної форми і широкої функціональності. Але який з них віддати перевагу, і на що звертати увагу в процесі вибору? Вибираємо вентиляцію за параметрами згідно з порадами професіоналів:

 • Фільтрація. Виробниками вбудовується по дві системи фільтрації. Перша усуває неприємні запахи, а друга затримує кіптява і маслянисті частинки. Другі фільтри часто представлені у вигляді знімної касети, з синтепоновим або флизелиновым покриттям. При забрудненні потрібно проводити їх заміну. Але є і багаторазові фільтри, виконані із сталі або алюмінію. Міняти їх не треба, але обов’язковою умовою стане регулярне очищення від бруду. Також, існують і одноразові вугільні фільтри, нейтралізують різноманітні запахи. Крім того, існують і бюджетні пристрої, видаляють брудне повітря через стандартну вентиляцію в будинку. Вони не мають фільтрів, але зараз — це велика рідкість на ринку.
 • Зовнішній вигляд. Витяжки мають різноманітну форму і розміри, через що в процесі вибору потрібно відштовхуватися від квадратури кухонного приміщення, так і від вибраного в процесі ремонту дизайну.
 • Потужність. У вентиляційній установці вбудовують один або два вентилятори, що працюють від електричної мережі. І говорячи про підбір вентиляційної системи по потужності, мають на увазі саме потужність даних вентиляторів. Від неї залежить і рівень продуктивності, який, як правило, коливається в діапазоні від 180 до 700 м3/ч.
 • ДОВІДКА! Високі показники мають і зворотний бік медалі, а саме високий рівень шуму в процесі роботи. Та й висока продуктивність зовсім не обов’язкова в умовах звичайної квартири, для якої цілком достатньо витяжки, має середні показники. А ось більш потужні моделі підійдуть для любителів добу проводити біля плити або для установки в невеликих закладах громадського харчування.

  Який вибрати розмір

  Купується пристрій повинен відповідати параметром кухонної плити або варильної поверхні. У першій ситуації стандартний розмір складає від 45 до 90 см, а в другій коливається в діапазоні від 50 до 120 див.

  Якщо габарити вентиляційної системи будуть менше розмірів плити, то про якісній очистці повітря доведеться тільки мріяти. А ось при великих габаритах забруднене повітря буде поглинатися в повному обсязі.

  Крім того, визначальним параметром ефективно роботи є і висота розташування приладу. За встановленими нормами воно повинно становити 0,75 м над поверхнею плитки. Тільки в даній ситуації робота витяжки виявиться якісним, і вийде добитися оптимальної очищення повітря, звівши ризик появи кіптяви і жирного нальоту до мінімальної позначки.

  Як розрахувати необхідну потужність витяжки

  Як згадувалося раніше, чим вищими будуть показники продуктивності, тим ефективніше виявиться робота вентиляційного пристрою.

  ВАЖЛИВО! Але слід розуміти, що чим більше квадратура кухні, тим вище необхідно підбирати потужність вентиляційного пристрою.

  Для виявлення необхідних вам показників необхідно лише знати площа кухні, а після використовуючи елементарну формулу вивести потрібне нам значення. Перемноживши між собою довжину, висоту і ширину кухонного приміщення ви зможете дізнатися, скільки повітря в ньому знаходиться. Потім отриману цифру слід помножити на 12, і округлити до цілого значення. Це і є необхідний для кухні рівень потужності пристрою.

  Які витяжки бувають за принципом роботи

  При підборі потрібної вентиляційної системи потрібно знати про те, що вони відрізняються за типом роботи. Ринок представлений декількома варіантами.

 • Рециркуляційні моделі. Ці моделі мають фільтри та систему примусової вентиляції. В активному стані вони проводять брудні повітряні маси через фільтрувальні установки, а потім знову відправляють їх в кімнату. Купувати такі моделі рекомендується для монтажу в кухнях, де підключитися до стандартної системи вентиляції неможливо.
 • Проточні. Підключаються до повітропроводу, за допомогою якого виконується відведення брудної і подача чистого повітря.
 • Об’єднані. Такі системи працюють як в одному, так і в другому із зазначених вище режимів. Користувач має право вибрати як очищення рециркуляцією, так і відведення повітря з використанням воздуховода.
 • Моделі з автоматичним включенням. Вони активуються в автоматичному режимі при виникненні необхідності в очищенні повітря.
 • Витяжки з фільтром. Існують моделі зі змінними касетами і багаторазовими фільтрами. Віддавши перевагу першому варіанту, власнику потрібно проводити регулярну заміну фільтрів, а при покупці другого — виконувати їх регулярну очистку.
 • Які витяжки бувають за формою і типом конструкції

  Придбана витяжка повинна гармоніювати з інтер’єром і не виділятися з дизайнерської задумки. На сьогоднішній день ринок представлений широкою різноманітністю моделей, зважаючи чого споживачам досить складно підібрати підходящий варіант для установки на власній кухні. Але знаючи, які вентиляційні пристрої за формою і типом конструкції існують, процес вибору значно полегшується, і ви зможете надати виразності дизайну кухні:

 • Настінні моделі. Вони встановлюються безпосередньо над кухонною плитою або варильної поверхнею. Деякі покупці воліють вбудовані витяжки для кухні. Вони встановлюються безпосередньо в кухонний гарнітур, що дозволяє раціонально розпоряджатися простором. Даний варіант стане ідеальним для кімнат з низькими стелями.
 • Острівні витяжки. Установка даного варіанту передбачає чималі розтрати фінансового плану. Така витяжка розташований у центрі стелі. Відмінно підходить для кухонь з великою квадратурою. Після кріплення виконується з’єднання з вертикальним воздуховодом. Іноді дані моделі використовують для прикраси кухонного приміщення.
 • Кутові витяжки. Ці моделі призначені для розміщення в кутку кімнати. На даний момент покупцеві доступний лише маленький асортимент, через що попит на представлений тип можна назвати мінімальним.
 • Купольна модель. Монтаж виконується безпосередньо над плитою, після чого утворюється своєрідний купол. Така витяжка має значні розміри і презентабельний зовнішній вигляд, через що стане ідеальним варіантом для споживачів, які бажають зробити свою кухню незвичайним і стильним приміщенням. До того ж ця модель схожа за ціною з дорогим каміном.
 • Прихована вентиляція. Представлений варіант є досить практичним, та встановлюється всередині кухонних меблів. Користувач бачить лише невелику частину, на якій розташована панель керування пристроєм. При правильному підході шафа, де встановлена витяжка може використовуватися і для інших цілей, що допомагає економити простір на кухні.
 • Телескопічна витяжка. Для цієї моделі характерний прихований монтаж. У процесі використання висувається панель, де і знаходяться жирові фільтри.
 • Плоска витяжка. Працює в режимі циркуляції і є найбільш доступним варіантом. Установка не викличе утруднень навіть у новачка, і виконується паралельно варильної панелі на стіну.
 • Коробчата витяжка. Поєднує в собі класику і нотки мінімалізму. Зовні нагадує звичайний короб. Встановлюється в центрі кімнати острівним способом.
 • Т-подібна модель. Нагадує букву «Т» в перевернутому вигляді. Установка передбачає підключення до досить широкого коробу.
 • Похилі моделі. Кріпляться до стіни, значно економлять простір і володіють високою продуктивністю за рахунок того, що повітряний потік переміщається по більш вузькому проходу.
 • ДОВІДКА! Поряд з описом наведених моделей, ви можете звернути увагу і на відгуки споживачів, які напевно спростять процес вибору відповідної вентиляції для вашої кухні.

  Додаткові характеристики і функції витяжок

  Для деяких користувачів визначальним чинником є і тип панелі управління. Вони бувають:

  • сенсорними (легке натискання пальцем на потрібний сектор);
  • слайдерными переміщуваний по площині повзунок);
  • кнопковими (управління пристроєм і встановлення потрібних параметрів за допомогою звичайних клавіш).

  Крім того сучасні витяжки радують і додатковим функціоналом. Це може бути таймер відключення приладу, датчик рівня вологості, кілька режимів швидкостей, наявність приладів освітлення і т. д. Позначені опції в значній мірі спрощують використання техніки, і роблять її роботу максимально ефективною і якісною.

  Ми сподіваємося що представлена інформація полегшить для вас вибір підходящої витяжки, і ви зможете придбати дійсно якісну, довговічну і ефективну в роботі модель. Вдалих покупок!