Часом трапляється, що життя нам підносить серйозні випробування. Люди не завжди можуть виконати свої зобов’язання. Це стосується і виплати кредитів. З різних причин, людина не може виконати своє зобов’язання та сплатити під час кредит, і тоді, над ним нависає те страшне, що називається боргами, і він потрапляє в так звану ” боргову яму.

Найправильнішим при цьому рішенням буде – це зовсім не брати кредит, але часом, без звернення в банк просто не обійтися. На сьогоднішній день, на жаль, це не таке вже й рідкісне явище. На перший погляд привабливі умови в банку, часом виявляються досить підступними і приховують велику кількість підводних каменів.

Що потрібно робити, щоб розрахуватися з боргом?

Найперше, що потрібно зробити, це перестати панікувати і спробувати тверезо оцінити ситуацію. Потрібно проаналізувати свій фінансовий стан, прорахувати свій рівень доходів і рівень витрат, суму відрахувань і щомісячний ретельно розробити схему, з якою будете слідувати, погашаючи кредит.

Не варто ховатися від банку. Ігноруючи дзвінки, і не бажаючи зустрічатися з колекторами, ви лише будете посилювати своє становище. Правильним рішенням буде звернутися в банк і обрисувати ситуацію, що склалася, і спробувати разом знайти рішення проблеми, яке влаштує в першу чергу вас. Відомі випадки, коли банки йдуть назустріч таким клієнтам і можуть не нараховувати на решту боргу пеню, або ж зовсім списати частину боргу. Банк, так само як і ви зацікавлений у поверненні свого капіталу, нехай і не в повній мірі. Якщо ж вам прийде в голову думка взяти гроші в іншому банку погасити кредит, то скажемо відразу, це не найбільш вдала ідея. Борги при цьому жодним чином не зменшуватися, а от термін погашення кредиту ще більше збільшиться.

Деякі кредитори пропонують таким проблемним клієнтам, виплачувати борги невеликими сумами. Це теж для вас не найкращий варіант. При цьому сума заборгованості зменшуватися не буде, а от термін погашення кредиту розтягнеться на роки. Але в деяких випадках, це один з варіантів вирішення проблеми.

Не варто погоджуватися на виверти суду, коли він пропонує або навіть вимагає для сплати боргу реалізувати заставлене майно, якщо таке є. На прохання або загрози не варто відповідати позитивно, адже без згоди позичальника, його майно може бути продано тільки за рішенням суду. Банки не прагнуть доводити справу до суду, адже це трата часу і додаткові витрати.