Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?

Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?

Мітки:ВАЗ 2114ВАЗ 2115

На практиці часто виникають позаштатні ситуації, пов’язані з обривом шнура механізму, який відповідає за відкривання капота. Трос відкриття капота призначений для того, щоб можна було виконувати цю операцію з салону автомобіля. У новачків часто виникає питання, як відкрити капот автомобіля ВАЗ 2115, якщо злетів трос або порвався. У цьому випадку багатьох цікавить, як відбувається заміна троса капота.

В цих процедурах немає нічого складного – з ними впорається будь-який початківець автомобіліст, навіть якщо йому в новинку піклуватися про свою машину. Але вам знадобиться інформація, як підступитися до цієї процедури, з чого почати і чим закінчити.

Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?Відкриття капоту на ВАЗ 2114

Вчимося відкривати капот

Для початку давайте розглянемо, як діяти, якщо ручка, що відповідає за цю операцію, вільно бовтається, не зустрічаючи опору, виходить, шнур злетів зі свого місця або обірвався.

Якщо обрив стався в салоні автомобіля, вам пощастило – просто знайдіть кінець шнура, схопіть його плоскогубцями і потягніть на себе. Після того, як капот відкриється, вийміть кінець шнура з пружини замка. Тепер вам знадобиться зняти петлю біля руків’я, відпустити кріплення, які знаходяться у відсіку двигуна, і витягти обірваний трос назовні.

Якщо обрив стався в підкапотному просторі, вам доведеться потрудитися. Процедура відкриття в цьому випадку виглядає наступним чином:

 • Поставте автомобіль над оглядовою ямою і спустіться вниз;
 • Зніміть кріплення захисту двигуна – це кілька самонарезов, які викручуємо за допомогою ключа на 8;
 • Демонтуйте захист двигуна – вона закриває доступ в підкапотний простір;

Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?Демонтуйте захист двигуна

 • Переконайтеся, що мотор охолов, і просуньте руку в простір між двигуном і радіатором;
 • Знайдіть на дотик пружину замку і відсуньте її до акумулятора;
 • Тепер можна відкрити капот і звільнити шнур від замка.

Після того, як ви вирішили першу проблему, приступайте до другої – до заміни троса, в цьому також немає нічого складного.

Якщо у вас з якихось причин не вдається впоратися з процедурою відкриття, досвідчені автомобілісти рекомендують скористатися радикальними заходами. Якщо решітка радіатора виготовлена з пластику – проломите її ударом кулака або молотка. Тоді ви отримаєте доступ в підкапотний простір і зумієте відкрити капот.

А решітка радіатора коштує недорого – на купівлю нової вам не доведеться витрачати багато грошей. Зрозуміло, цей варіант згодиться на самий крайній випадок, якщо не вдається вирішити питання більш грамотним методом.

Вчимося міняти трос

Заміна троса капота ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115 виглядають ідентично. Це проста процедура, яку виконують в наступному порядку:

 • Придбайте новий шнур. У продажу є одножильні та багатожильні троси – останній варіант кращий, оскільки кілька витків набагато надійніше. При такому варіанті ви будете надовго застраховані від нових клопотів з відкриванням і заміною троса.
 • Прив’яжіть до обірваного кінця троса у відсіку двигуна тонкий, але міцний шнурок.
 • У салоні демонтуйте ручку відкривання капота і потягніть на себе кінець старого троса – шнурок при цьому втащится в салон.
 • Замініть ущільнювальне кільце.

Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?Заміна троса капота на ВАЗ 2115

 • До кінця шнурка прив’яжіть кінець нового троса і акуратно втащите його у відсік двигуна.
 • Прикріпіть новий трос одним кінцем до замку капота, іншим – до ручки відкривання.
 • Перевірте працездатність механізму і в разі виявлення неполадок усуньте їх.
 • Встановіть на місце протиударну захист двигуна.

Як відкрити капот на ВАЗ 2114 і 2115, якщо злетів трос?Установка захисту двигуна на ВАЗ 2115

Висновок

Проблеми, пов’язані з аварійним відкриттям капота автомобіля і заміною троса, який відповідає за його відкривання, вирішуються просто і оперативно. Вам знадобиться запастися терпінням і сумлінно дотримуватися рекомендацій інструкції – тоді у вас не виникне ніяких труднощів, і ви зумієте впоратися досить швидко.