Чистота води, що надходить в будинок, має велике значення для кожної людини. З цією метою багато набувають спеціальні прилади для очищення води — фільтри. При тривалому використанні фільтри засмічуються і потребують заміни для продовження функціонування.

Конструкція фільтра для води

Зміст статті

  • Конструкція фільтра для води
  • Як відкрутити і поміняти фільтр для води

Перед заміною слід грамотно вивчити будову приладу. Це допоможе дізнатися всі компоненти і грамотно підійти до процесу заміни фільтра.

Конструкція побутового приладу:

  • голова фільтра, з розташованою на ній кнопкою для скидання тиску;
  • колба;
  • змінний циліндр.

Даний циліндр відповідає за повне очищення надходить рідини. Верхню і нижню частину його складають прогумовані кільця, які регулюють запобігання надходження неочищеної води. В порожнину колби спускається тільки очищена рідина, придатна для пиття.

ДОВІДКА! У виготовленні самого картриджа використовують картон, поліпропілен, поліетилен і активоване вугілля. Деякі виробники використовують також гумові ущільнювачі.

Як відкрутити і поміняти фільтр для води

Фільтр виконує роль своєрідної губки. Він вбирає в себе шкідливі речовини, частинки і бруд, залишаючи очищену і придатну для пиття рідина. Тому даний компонент вимагає ретельного догляду. Кожен виробник встановлює свої рекомендовані терміни заміни цього пристрою. В середньому цей термін становить не більше 8 місяців. Використання таких пристроїв на великих об’єктах потребує більш частої заміни. В такому випадку проводити ремонтні роботи необхідно приблизно один раз в 4 місяці.

Перед роботою слід уважно вивчити пристрій з експлуатації. У ньому виробники вказують всі необхідні вимоги і рекомендації. Також потрібно підготувати інструменти. Для того щоб зняти фільтр, необхідний спеціальний ключ. Він продається в комплекті. Якщо ключ відсутній, його можна придбати в спеціалізованому магазині. Важливим аспектом підготовки є запаси води. Вона знадобиться для миття та чищення непридатного фільтра. Тепер можна приступати до роботи.

В першу чергу необхідно перекрити надходження води до приладу. Для цього слід щільно закрити спеціальний кран. Якщо він відсутній, потрібно тимчасове припинення надходження води в будинок.

Потім необхідний повний скидання тиску в системі. Для цього призначена спеціальна червона кнопка. У разі її відсутності можна скористатися будь-яким краном на змішувачі.

ВАЖЛИВО! Повертати кран необхідно обережно, щоб уникнути можливого розбризкування води.

Тепер можна переходити до процесу зняття. Використовуючи ключ, акуратно відкручуємо резервуар. При довгому використанні фільтр іноді прикипає до колби, що ускладнює процес. Тому слід діяти обережно, щоб уникнути можливих пошкоджень.

ДОВІДКА! Відкручується пристрій очищення за годинниковою стрілкою.

Після повного відкручування знімаємо циліндр. Гумки, розташовані з обох сторін, можна повторно використовувати при їх належному якості (вони повинні бути досить щільними і м’якими). Перед подальшим використанням гумки варто ретельно промити і просушити.

Зняту колбу також рекомендується гарно помити. При чищенні слід відмовитися від використання миючих і чистячих засобів. Їх залишки можуть потрапити в організм людини. При митті слід використовувати тільки заздалегідь заготовлену воду.

В чисту колбу вставляємо новий фільтр грубого очищення. Використовуючи гайковий ключ, ретельно закріплюємо колбу. Поступово відкриває доступ рідини до агрегату. Слід уважно стежити за можливою протіканням між колбою і головою. Якщо вода трохи підтікає, слід перекрити надходження та повторно прикрутити фільтр до посудини.

Бувають ситуації, коли вода протікає навіть після повторного підкручування. В такому випадку необхідно заново розібрати агрегат, ретельно перевірити гумки. В процесі установки вони могли перекрутитися. Слід випрямити компоненти, а після заново встановити прилад.

Після закінчення робочих процедур заборонено використовувати надходить рідина. Приблизно протягом 10 хвилин слід зливати воду. У такому разі фільтр очищається від можливих частинок бруду і пилу. При недотриманні даних норм в рідині можуть осідати шкідливі речовини. При надходженні в організм людини вони можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Після точного проведення необхідних процедур фільтр готовий до використання.

Фільтри для очищення води є в кожному будинку. Вони виконують відповідальну і важливу функцію. Дані агрегати з часом виходять з ладу. Своєчасне очищення і регулярна заміна допоможуть продовжити термін використання побутових приладів.