Сучасні побутові прилади значно полегшують кухонні клопоти для кожної господині. До таких належить і мультиварка, допомагає приготувати будь-яку страву при мінімальних затратах власного часу. Як і інша техніка, мультиварка потребує особливого і своєчасному догляді. Головне — підібрати правильні засоби і дотримуватися всі тонкощі процесу. Як відмити мультиварку всередині і зовні, як почистити пристрій від жиру і пригорілої їжі? Про це і буде наша стаття.

Вибір миючого засобу

Зміст статті

 • Вибір миючого засобу
 • Особливості миття
  • Чистимо чашу
  • Очищення дна
  • Моєму кришку
  • Очищення корпусу
 • Як помити, якщо їжа «втекла»
 • Заборонені прийоми
 • Висновок

При підборі очищувального засобу слід відмовитися від порошку і паст, так як вони можуть подряпати корпус і деталі. Свій вибір слід зупинити на гелеобразних засобах. Для цього підійде звичайний гель для миття посуду. В якості доповнення для більш якісного очищення окремих компонентів можна використовувати невелику кількість соди. Для приготування розчину в склянку теплої води додаємо чайну ложку соди, ретельно розмішуємо. Занурюємо губку у розчин, протираємо поверхню.

Важливо! Від використання жорстких і металевих губок також необхідно відмовитися.

Особливості миття

Проводити чищення чаші необхідно після кожного використання. При регулярному використанні інші компоненти можна очищати не рідше, ніж раз на тиждень.

Перед проведенням мийки відключаємо прилад від мережі електроживлення, чекаємо деякий час до повного охолодження всіх складових. Після миття обов’язково слід дочекатися повного висихання компонентів, тільки після цього знову запускати мультиварку.

Додаток: для швидкого охолодження слід розібрати мультиварку (відкрити кришку, витягнути чашу).

Чистимо чашу

Чашка відноситься до найбільш важливої деталі в пристрої, так як саме в ній проводиться безпосереднє приготування їжі. Тому мити її необхідно після кожного використання.

Процес дуже простий: за допомогою м’якої губки і миючого засобу очищаємо внутрішню і зовнішню поверхню чаші. Ретельно споліскують теплою водою. Після миття чашу можна насухо витерти м’яким рушником або дати висохнути самостійно. Перед новим використанням простежте за тим, що зовнішня частина чашки суха: вона стикається з нагрівальним елементом. Недотримання цього правила може стати причиною виходу з ладу мультиварки.

Порада: якщо частинки їжі засохли на стінках чаші, її можна залити невеликою кількістю теплої води.

Очищення дна

Дно побутового приладу можна очищати при генеральній мийці мультиварки або в міру забруднення. Процес вимагає високого рівня акуратності, так як тут знаходиться нагрівальний елемент, від якого залежить стабільна робота побутового приладу.

Для поверхневого очищення ретельно протираємо дно і стінки вологою м’якою ганчіркою або серветкою. При засохлих забрудненнях можна використовувати розчин з харчовою содою. Акуратно протираємо компоненти, потім ще раз чистою водою. Після очищення протерти сухим рушником і залишити підсихати.

Моєму кришку

У більшості приладів кришка знімна. У такому разі очищення не відрізняється великою складністю. Для цього необхідно зняти кришку, ретельно очистити її поверхню з обох сторін, використовуючи миючий засіб і м’яку губку. Потім ретельно висушити.

Якщо кришка не знімається, процес буде дещо ускладнений. У чашу наливають невелику кількість води, вибираємо режим «на пару». Час роботи — 15 хвилин. Для усунення неприємних запахів у воду можна додати скибочку лимона. Після закінчення кришку протираємо серветкою або рушником, видаляючи залишки забруднень.

Очищення корпусу

Зовнішня поверхня не схильна до сильного забруднення, тому догляд за нею дуже простий. Корпус мультиварки необхідно регулярно протирати вологою губкою, очищаючи від пилу і бруду. Після можна протерти сухим м’яким рушником.

Як помити, якщо їжа «втекла»

Незважаючи на універсальність і простоту у використанні, власники мультиварок можуть зіткнутися з ситуацією, коли їжа «тікає» з чаші. Особливо часто це відбувається при приготуванні молочних каш. У такій ситуації потрібна чистка всього приладу.

Для початку акуратно виймаємо чашу. В першу чергу можна очистити кришку. Обов’язково слід перевірити дно. Якщо воно забруднене, проводимо ретельну очистку. Тут слід скористатися содовим розчином для якісного миття. Чашу звільняємо від їжі, моєму з допомогою гелеобразного кошти.

Після всі деталі повинні добре висохнути. Після цього мультиварка готова до подальшої експлуатації.

Заборонені прийоми

 • Від використання порошків і паст необхідно відмовитися. Те ж відноситься до жорстких губок і щіток. В процесі миття вони можуть завдати серйозної шкоди на поверхні складових.
 • Перед використанням всі компоненти мультиварки слід висушити. Запуск у роботу вологих деталей строго заборонений.
 • Чашу або кришку мити в посудомийній машині не рекомендується. Тільки ручний метод.
 • Корпус мультиварки моєму вручну. Підставляти пристрій під струмінь води заборонено.
 • Закривати кришку при невикористанні приладу не рекомендується. Це може стати причиною появи неприємного запаху.
 • Очищати поверхню чаші содовим розчином не слід. Така дія може сприяти її швидкому виходу з застосування.
 • Висновок

  Мультиварка відноситься до головних помічникам на кожній кухні. Вона полегшує процеси приготування багатьох гарячих страв і випічки. Своєчасний догляд і дотримання всіх рекомендацій допоможуть значно збільшити термін використання побутового приладу.