Останнім часом багато хто задається питанням, а як відреставрувати ванну рідким акрилом самостійно, адже не завжди є можливість придбати нову. Такий варіант вважається оптимальним і цілком економним, також він здатний продовжити термін служби старого і вже не красивою ванній. Процес заливки акрилом займає не дуже багато часу, але необхідно набратися терпіння і все робити відповідно до інструкції, особливо, якщо в цьому немає досвіду.

Процес реставрації

Купувати акрил для покриття ванній необхідно в спеціалізованих будівельних і сантехнічних магазинах, де продавці консультанти, зможу допомогти з вибором матеріалу. Краще віддавати перевагу тільки якісною і перевіреної часом продукції. Також при виборі необхідно звертати увагу на ціну, так як оригінал ніколи не буде коштувати «три копійки».

Кінцевий результат завжди залежить від:

  • Чистоти поверхні.
  • Сухості поверхні.
  • Якісного перемішування акрилу.
  • Щоб ретельно вимити ванну необхідно набрати в неї трохи гарячої води і змочити всі краї. Весь бруд з поверхні ванни вимивається за допомогою соди і металевої щітки. При необхідності процедуру можна повторити кілька разів. Новачкам не рекомендується використовувати для читки дриль зі спеціальними насадками, так як, якщо будуть допущені помилки при роботі, то в підсумку акрил може відскочити від поверхні. Також після миття ванної содою необхідно очистити поверхню від соди.

    Після чищення приступаємо сушіння поверхні. Сушка здійснюється промисловим феном. Прогрівається до ванна стан ідеально сухий. Якщо поверхня буде не ідеально просушена, то згодом можуть виникнути жовті плями або взагалі акрил не буде застигати. Тому на даний етап роботи необхідно звернути особливу увагу.

    Якщо у ванній присутні вибоїни, то їх прибираємо за допомогою автомобільної шпаклівки. Після того, як матеріал висохне, то проводитися затирка шпаклівки. Також обов’язково знімається злив і ретельно зачищається отвір, що у наслідок затикається, а під низ ставитися ємність, куди буде стікати акрил. Тепер приступаємо до замішування акрилу. Це можна зробити вручну або за допомогою дрилі і віночка. Спочатку перемішується затверджувач протягом 15 хвилин. Потім залишаємо матеріал на п’ять хвилин, потім знову заважаємо.

    Заливати акрил необхідно нової чистою тарою невеликими кількостями. Потім відкривається зливний отвір, куди буде стікати зайвий акрил зі стінок ванни. Залишити ванну на добу, щоб акрил застиг повністю і якісно.