Бажання мати достатнє освітлення для їзди на автомобілі в нічний час змушує встановлювати на залізного коня сучасні види ламп для фар. Одним з таких нововведень є фари з встановленими лампами типу ксенон. За типом установки можна розрізнити два види ксенону, заводський і китайський.

Заводський ксенон переваги і недоліки.

До недоліків такого типу фар можна віднести збільшення вартості автомобіля в цілому. Зате до переваг такого типу ксенону можна віднести такі параметри:

• запалювання ламп до робочого стану складає 3-4 секунди;
• висока якість виготовлення лампочок і ідеально підібрані параметри електрики підвищують яскравість;
• термін служби таких ламп істотно вище;
• блок не згорає при виході лампи з ладу.

Контроль над електричними параметрами ксенону виконується заводським блоком постійно з підтриманням потужності 35 Вт. При найменших відхиленнях заводський блок автоматично вимикає лампу, і її доводиться піддавати заміні. Заміну таких ламп варто виробляти попарно щоб уникнути різниці в освітленні, тому як різні партії можуть давати різне освітлення чи з-за синього відтінку ламп, що вже були у вживанні.

Китайський ксенон переваги і недоліки.

Порівняно із заводськими лампами китайські виробники не сильно піклуються про те, щоб їх продукт служив довгий час. До основних недоліків такого виду ксенону можна віднести:

• тривалий час розпалу, є варіації для повної працездатності до 3 хвилин;
• максимальний термін використання ламп ксенону дорівнює 1,5 року;
• відсутність захисту блоку розпалу без лампи через кілька секунд призводить до згоряння игнитора;
• електричні перешкоди з-за незахищеною проводки, яка виводиться за межі корпусу фар в моторний відсік, може призвести до виходу з ладу всього електрообладнання автомобіля.
• колба лампи насаджена на силіконовий клей у процесі роботи має сильний нагрів, що призводить до випаровування клею, який осідає на відбивачі і виводить його з ладу повністю.

Перевагами такого виду ламп є їх невелика вартість. Але якщо врахувати час експлуатації та можливі проблеми з ремонтом фар в сервісі варто подумати кілька разів про те, чи має сенс така покупка. Можливо, варто поставити заводський ксенон відразу, щоб потім не втрачати час на заміну фар або ремонт обладнання автомобіля.