При покупці вже не нової машини, автолюбителі хочуть упевнитися, що агрегат не був битим і що всі кузовні деталі в повному порядку. На жаль продавці або перекупники авто ставлять метою продати машину вигідніше для себе і тому піддають кузов дбайливому сервісу. У нього входять повна реставрація всіх частин кузова, в тому числі і зварювання тих деталей, які були пошкоджені при аварії або при дорожній пригоді.

При купівлі автомобіля, щоб мати повну впевненість, що машина не брала участь у дорожніх пригодах варто звернути увагу на зварювальні шви. Вони можуть багато розповісти про минулому експлуатації машини.

Візуальний огляд.

Щоб відрізнити заводський шов зварювання від сервісного іноді досить уважно оглянути місця скріплення деталей зварювальним способом. Заводські методи зварювання виконуються спеціальними автоматами, що дає рівний шов без зазубрин і відхилень, у сервісній майстерні такий якісний шов зробити не можливо.

Можна поставити під сумнів цілісність зварювальних швів якщо вони:
• мають не рівні краї і виглядають рваними;
• смуга шва варіюється на кілька міліметрів в будь-яку сторону;
• поверхня шва виглядає дуже рихлою або навпаки надто гладкої;
• болти, що з’єднують зварювальні деталі після сервісу відрізняються друг від друга або за кольором, або за способом їх кріплення;
• загальний колірний тон шва має відмінності в одній стороні машини або тільки в одному місці, наприклад, під дверима.

Огляд за допомогою спеціальних приладів.

Прилад товщинометр допоможе розрізнити товщину зварювального шва. Якщо він з одного боку машини товщі, ніж з іншого, то машина пройшла сервісну підготовку, тому як на заводі зварювання проводитися одночасно в двох боків кузова, що не може викликати ущільнення чи напливи металу на деталях які зазнали ремонту.
Прилад спектрометр також допоможе відрізнити різницю в зварювальних швах за рахунок різниці в колірних відтінках. Здійснюється такий огляд за допомогою комп’ютера, який визначає похибки в кольорі тієї чи іншої деталі машини.

При покупці машини краще звернутися до фахівця, який здатний максимально уважно провести огляд елементів авто на предмет пошкоджень. Не варто сподіватися тільки на свої очі, вони можуть і підвести і тоді можна отримати неякісно приварені деталі, як максимум переплатити на такій покупці кілька десятків тисяч рублів.