Як відсвяткувати 10-річчя дитини?

Десять років – самий перший ювілей у житті людини. Зрозуміло, дитині, яка вже починає відчувати себе великим, хочеться відзначити його «по-дорослому». Однак не бігати, не стрибати діти цього віку не можуть, тому і без рухливих ігор не обійтися.

Свято внедома

Як відсвяткувати 10 річчя дитини?

Компромісом може стати організація свята поза домом: у дитячому кафе, в аквапарку, в боулінгу, в розважальному центрі. У цих місцях завжди є можливість на кілька годин орендувати частину залу і влаштувати для дітей різноманітні конкурси та вікторини. Не зайвим буде запросити професіоналів, які мають досвід спілкування з дітьми – не завжди батьки можуть самостійно впоратися з десятком шибеників і встежити за ними.

Програму першого в житті ювілею можна розділити на кілька частин. З ранку повести дитину в цирк чи театр, потім влаштувати, наприклад, катання на конях, і вже наприкінці разом з друзями попрямувати в те місце, яке обрано для проведення свята.

Як організувати дітей? Пам’ятайте, що активну участь у підготовці свята повинен приймати сам дитина. У цьому віці діти хворобливо реагують, якщо їхня думка не враховується. Ви можете придумати саму цікаву (на ваш погляд) програму, але якщо не було враховано думку іменинника, то всі праці можуть піти нанівець – йому не сподобається.

Обговоріть з сином або донькою склад гостей, меню, розваги, прикраса залу.

Не забудьте про зміну нарядів: за святковим столом дитина, зрозуміло, повинен бути красивим, а для розважального центру і кінної прогулянки одяг потрібна зручна і не сковує рухів.

Сценарій свята

Як відсвяткувати 10 річчя дитини?

Можна придумати сценарій свята. В даному випадку добре вибрати якусь тему, наприклад, спортивна вечірка. Цей варіант найкраще підійде для дітей віком 9-10 років – їх невтомну енергію просто необхідно спрямувати у потрібне русло.

Ні до чого влаштовувати справжні спортивні змагання. Але якщо поділити гостей на команди, придумати для кожної з них свої знаки відмінності, запропонувати їм спортивні ігри та конкурси, призначити суддю і вести облік досягнень, то дітей, швидше за все, це захопить. Запропонуйте їм зіграти в дартс, покрутити обруч, забити м’яч в імпровізовані ворота. Веселощі забезпечено.

Ще один варіант – пляжна вечірка. Цю тему можна обіграти ще до самого дня урочистості: розіслати запрошення у вигляді квитків, де вказати дату, час і місце реєстрації. На місці «реєстрації» обладнайте «митний контроль», проведіть перевірку пасажирів – немає у них заборонених предметів (для цього згодиться, наприклад, пульт від телевізора). У «польоті» запропонуйте їжу та напої, а після «приземлення» вперед, на свято!

Сценаріїв може бути скільки завгодно. Згадайте, що цікаво вашій дитині, які книжки він читає, які любить мультфільми. Ці сюжети і можна взяти за основу свята.

Поради

Як відсвяткувати 10 річчя дитини?

  • Влаштовуйте конкурси. Підійдуть і старі добрі «фанти» (завдання на картках, які повинні виконати витягнувшись їх учасники), і «гаряче-холодно» – подібних ігор, якими можна зайняти дітей у приміщенні, придумано безліч. Але все ж і в цьому випадку краще порадитися з дитиною – у дітей можуть бути свої ігри, про яких ви не маєте жодного уявлення.
  • Продумайте частування. Дітям нецікаво сидіти за столом, але і без їжі їх залишати не можна. Обговоріть з персоналом кафе або розважального центру меню свята, яке також повинно відповідати тематиці. Гостей пляжної вечірки, наприклад, можна зустріти фруктовими коктейлями, влаштувати ягідно-фруктові та солодкі столи. А на спортивному святі підготувати їжу в дусі стадіону: пластикові тарілки, бутерброди, соки, лимонад.
  • Страви повинні бути святковими – навіть звичайні бутерброди можна зробити так, що діти не можуть від них відмовитися. Краще, щоб вони були, що називається, «на один укус» – маленькі канапе на шпажках: і незвично, і смачно, і не запачкаешься.
    Призи на святі
  • Не забудьте про призи для гостей. У кожному конкурсі буде свій переможець, якого не можна залишити без нагороди. Зовсім необов’язково, щоб подарунок був дорогим. Головне, що у дитини залишиться пам’ять про свято і про те, що він був бажаним гостем. Постарайтеся, щоб призи отримали всі гості. Бажано, щоб вони не дуже відрізнялися один від одного: хоча діти і вважають себе великими, образи і сльози цілком можливі. Для призів цілком підійдуть різні м’ячики (на резинці, що світяться), калейдоскоп, жуйка для рук, бризкалки і тому подібні іграшки.
  • Пограли, погуляли – треба й відпочити. Організовуйте перегляд мультфільмів – нехай діти трохи заспокояться. І на завершення, зрозуміло, святковий торт зі свічками. Запропонуйте самому імениннику його розрізати і розкласти по тарілках: дитина відчує себе справжнім господарем.
  • Нарешті, вечірка підійшла до кінця. Простежте, щоб ніхто з дітей не забув свої призи, а винуватець торжества повинен сам проводити своїх гостей і домовитися про майбутніх зустрічах.