Через 25 років спільного життя настає черга святкування срібного весілля. За цей період почуття подружжя пройшли чимало випробувань, які вони зуміли гідно пройти. Всі попередні «металеві» річниці символізували собою лише міцність почуттів, а ось срібло свідчить про височині і шляхетність. Тому розмірковуючи, як відсвяткувати і відзначити срібне весілля, потрібно врахувати урочистість і пишність моменту.

Запрошення на срібне весілля

Існує безліч сценаріїв, як відсвяткувати цю весілля, тому серед них варто вибирати саме той, який найбільше до душі ювілярам. Найбільш поширеним варіантом є запрошення 25 осіб, присутність яких доставить чимало радості винуватцям торжества. Звичайно, висилати запрошення рекомендується заздалегідь, щоб гості зуміли правильно розпланувати свій графік.

Запрошення зазвичай складаються у сріблястій гамі, де вказується причина урочистості. Кликати на річницю слід тільки перевірених друзів і родичів, щоб подружжя оточували тільки приємні їм люди.

Вибір місця святкування

Численні ідеї щодо відзначення 25-ї річниці срібного весілля зводяться до того, щоб вибрати найкращий ресторан або кафе. Хоча можна відсвяткувати торжество і вдома, а також на природі. При реалізації останнього варіанту варто потурбуватися про придбання великого намету, який зуміє вмістити значну кількість запрошених. Звичайно, оптимальним варіантом стане той, де господині не доведеться брати участь у приготуванні їжі та розвагах гостей. Тому запрошення тамади і святкування в ресторані допоможе зберегти веселий і святковий настрій і у ювілярів.

Є й більш оригінальні ідеї, як відсвяткувати срібне весілля, наприклад, оренда теплохода, яхти, поїздка за кордон – вибір залишається за подружжям з урахуванням їх побажань і можливостей. У цьому зв’язку особливо популярною стає поїздка в Париж – місто кохання, який вабить своїм романтичним чарівністю.

Варіанти прикраси залу на срібне весілля

25-я річниця з дня одруження передбачає створення колірних акцентів з використанням сріблястого відтінку. Хоча не варто віддавати йому явну перевагу, адже великий ризик перетворити захід у нудне, сіре і непоказне. Тому рекомендується розбавити його блакитним, зеленим, червоним або рожевим тоном. Таке контрастне поєднання внесе до оформлення торжества нотки веселощів і пікантності.

Бажано для декорування весільного столу зупинити вибір на срібному посуді, блискучих металевих деталях. Дуже стильно виглядають сріблясті скатертини, які стають домінуючим тоном. Щоб підкреслити урочистість моменту, подружжю варто скористатися столовим сріблом.

Для оформлення залу доречно використовувати повітряні кулі, чисельність яких буде складати 25 штук, а також флористичні композиції. При вході в приміщення можна розташувати невеликий альбом, призначений для запису гостями своїх побажань ювілярам. В якості символів срібного весілля і елементів декору можна скористатися сріблястими стрічками, кільцями, струмуючими тканинами і т. п. Можна декорувати і келихи «молодят» сріблястими бантами.

«Весільний коровай»

Обов’язковим атрибутом меню срібного весілля є коровай, який може бути нанесений невеликий текст, де буде вказана причина урочистості або коротке привітання його винуватцям. Його розмір варто вирахувати так, щоб кожен гість отримав по шматочку короваю і разом з подружжям скуштував його солодкість.

Меню може включати в себе різноманітні страви, які будуть до вподоби молодятам. Можна згадати «хітові» страви першого весільного застілля і додати їх у сучасне меню.

Ідеї святкування срібного весілля

Відзначити свято слід так, щоб задоволення від його проведення отримали, перш за все, ювіляри. Тому 25-ту річницю можна відсвяткувати як в класичному стилі, так і більш авангардному. Класичний варіант передбачає звернення до часів одруження, коли подружжя вбираються в ті ж костюми та сукні, що і 25 років тому, запрошують старих знайомих і друзів, направляються до того ж ЗАГСУ (особливо якщо весілля відзначається вдень) і навіть відвідують той ресторан, де відзначалася їх весілля. Таке повернення в минуле наповнить легкою ностальгією душі подружжя, повернувши їх до часів молодості.

Все більш затребувані і тематичні свята, коли їх учасники на вечір кардинально змінюються. В якості святкового костюма підбираються вбрання гангстерів, вельмож, піратів та інших тематичних персонажів. Подібні ідеї відзначити весілля знаходять відгук у ювілярів, які зуміли зберегти свій юнацький запал.

Чимало захоплень буде гарантовано, якщо дружина здасться гостям у своєму вінчальному платті. Звичайно, не всі дами його зберігають, та й не завжди воно буде відповідати нинішнього вигляду. Можна чудово вийти з положення, надівши будь-біле плаття, яке буде доповнено фатою, рукавичками, діадемою, намистом. Не варто надягати всі аксесуари відразу, досить лише кількох з них. Як показу спадкоємності поколінь можна доповнити власний образ чистим чином представниці молодшого покоління, наприклад, племінниці, вбрані в подібному стилі.

Через 25 років після весілля чоловік повинен спробувати згадати, а як же виглядав букет його коханої. Якщо з цим виникли проблеми, слід замовити весільний букет, який виявиться за смаком його дружині зараз.

Особливу увагу потрібно приділити музичного супроводу. Вдень або ввечері душа будь-якої людини наповнена тягою до прекрасного, яким і є музика. Буде зворушливо, якщо весільний репертуар заснувати на музичних композиціях, які були популярні 25 років тому. Численні традиційні весільні пісні внесуть свою лепту у створення святкового настрою. А весільний танець у виконанні люблячих подружжя під ту музику, яка звучала в момент їх першого танцю, внесе в атмосферу свята гармонію і любов. Звичайно, запрошення подружжя на весільний танець буде неймовірно хвилюючою подією.

Відсвяткувати срібне весілля варто і з залученням фотографа. Можна запросити досвідченого майстра, який зуміє створити воістину унікальні фотошедеври, а можна віддати фотоапарат в руки гостей і вибирати з безлічі знімків вдалі кадри.

Неодмінною умовою святкування 25-ої річниці вважається проголошення урочистих промов. Текст рекомендується підготувати заздалегідь, щоб зуміти красиво і злагоджено передати побажання щастя парі. Побажання на срібне весілля відрізняються своєю чистотою і щирістю, тому текст для них повинен бути не витіюватим, а простим.

Традиції святкування срібного весілля

Ідеї відзначення 25 років спільного життя включають в себе і слідування традиціям, створеними століттями. Однією з таких традицій є ритуальне вмивання. Рано вранці потрібно набрати воду в срібний глечик, після чого подружжя допомагають один одному вмиватися. Перше умивання означає змивання років (подружжя стають на 25 років молодший), друге умивання дозволяє позбутися від бід і печалей, а третє – дарує наступ нової, ще більш щасливого життя. На дні глечика повинна обов’язково залишитися вода, яка виливається на двір. Адже щастя майбутньої спільного життя визначається тим, наскільки швидко висихає вода.

Ще однією традицією є «перший поцілунок». До речі, можна включити в меню якусь страву з подібною назвою, щоб підкреслити урочистість моменту.

Для наступного ритуалу, який також проводиться вдень, потрібні срібні кільця. Чому саме його проводять вдень? А тому, що в цей час сонце знаходиться в зеніті, що сприяє посиленню любові подружжя. Кільцями можна використовувати як вдома, так і в Рагсі, а текст для ритуалу можна придумати самостійно. Вважається, що наявні золоті кільця потрібно замінити на нові, срібні, які носяться аж до настання золотого ювілею (50 років), коли знову настає черга обміну золотими кільцями.

Як саме відсвяткувати срібне весілля, вирішувати тільки подружжю. Цілком можливо, що кращим варіантом виявиться романтичну вечерю на двох, коли ніхто і ніщо не буде відволікати подружжя. А може, галаслива і весела вечірка подарує масу емоцій і зарядить величезною енергією? Головне пам’ятати, що срібне весілля – це торжество двох сердець, які зуміли пронести любов впродовж цілих 25 років…