Як відучити дитину говорити погані слова?

Багато батьків стикаються з тим, що їхнє улюблене чадо початок вимовляти погані слова. Звичайно, якщо подібні слова говорять батьки, то в цьому випадку немає нічого дивного. Однак якщо вони самі ніколи не матюкаються, виступаючи проти не нормативної лексики, то відразу ж приходять в жах, дивуючись, чому так відбувається. І відразу ж задаються питанням: Як же відучити дитину нецензурно висловлюватися?

Джерело поганих слів можна знайти скрізь. Це може бути дитячий садок, школа, вулиця, різні телевізійні програми, знайомі і незнайомі люди і навіть батьки. Тому що дитина, як губка швидко вбирає все, що відбувається навколо нього.

Чому дитина починає лаятися?

Як відучити дитину говорити погані слова?

До 3-х років малюк починає лаятися несвідомо, не розуміючи, що так не варто робити. І в цьому випадку важлива вірна реакція дорослих, щоб лайка не залишилося в його лексиконі. Ідеальним варіантом вважається – не зауваження даного слова, якщо ж дитина знову повторює це слова, то в цьому випадку слід сказати йому про те, що ніхто так не говорить. Безумовно, батьківські слова вплинуть, якщо вони самі не зловживають міцні вирази.

Дитина постарше, вже розуміє, що говорить. Отже, потрібно відразу ж зрозуміти, чому він так поступає і вже після цього вибрати ефективний метод боротьби з даною проблемою.

 • Деякі батьки не можуть приділяти багато часу власним нащадкові. Так як працюють, вирішують щоденні побутові проблеми, однак пустун знаходить чарівні слова, завдяки яким інтерес до нього відразу ж з’являється.
  2. будь-яка дитина мріє бути схожим на обраний ним об’єкт, це може бути якийсь родич, персонаж з мультфільму або фільму. Таким чином, він співвідносить погані слова з чеснотою і мужністю, так як в силу власного віку він найчастіше ідеалізує улюбленого героя.
  3. дитина проявляє негативні емоції, ображається, це може бути пов’язано з конкретною людиною або навколишнім світом: не купили бажану іграшку, несправедливо покарали або просто образили, в сім’ї народилася ще одна дитина, батьки розлучилися. Нездатність вірно висловлювати власні почуття, часто веде до скандалів і непорозумінь.
  4. стадний рефлекс в основному характерний для підлітка, у якого є компанія друзів. Якщо вони між собою говорять погані слова, задирають інших дітей і дорослих, то він в основному копіює їх манеру поведінки, щоб не здаватися серед них білою вороною.
 • Як же можна відучити вимовляти погані слова?

  Як відучити дитину говорити погані слова?

  Щоб дитина не говорив погані слова, батьки самі не повинні їх вимовляти. Якщо йому можна, то і їм не можна. Для всіх правило єдине.

  Якщо в сім’ї дошкільник:

 • Якщо малолітня дитина, прийшовши з вулиці, починає лаятися, то батькам не варто панікувати. Ще не значить, що вони погані батьки, а він виросте недостойним людиною. Це просто звичайне вираз, значущість якого він ще толком не розуміє.
 • Якщо малюк погане слово виголосив у присутності чужих людей. Батькам не слід втрачати самовладання, лаяти або бити його. Просто треба зробити вигляд, що нічого не сталося, а розмова продовжити далі. З нащадком необхідно поговорити пізніше, спокійним тоном.
 • Також треба обов’язково усунути головну причину поганих слів – брак уваги. Батьки повинні постійно проявляти турботу і при цьому одночасно надавати улюбленому чаду невелику свободу, яка відповідає віку. А головне, будинку повинна бути сама сприятлива атмосфера. Необхідно допомогти дитині стати успішним, показуючи, що можна вирости самим сміливим і без поганих слів. Слід пояснити, що такі слова не вважаються ознакою всемогутності.

  Якщо в сім’ї школяр:

 • Відразу потрібно поцікавитися, чи розуміє дитина, що означає вимовлене ним слово. А після пояснити, що це слово дуже ображає особу, на адресу якого воно спрямоване. Також варто робити упор на те, що погані слова несу тільки негатив. А люди, які постійно сваряться, ніколи не зможуть завоювати авторитет серед людей. Зараз модно бути ввічливим.
 • Можна навіть запропонувати дитині своєрідне змагання: стежити і відзначати ті моменти, коли хтось у родині вимовляти погані і грубі слова. Таким чином, стежачи за чужою мовою, сам стане говорити тільки правильні і ввічливі слова.
 • Найкращим виходом є об’єднання батьків і вчителів проти поганих слів, які вимовляються дітьми в колективі.
 • Правила, яких треба дотримуватися

  Як відучити дитину говорити погані слова?

  Що не варто ніколи робити:

  • кричати на дитину або бити його за погані слова.
  • читати моралі в присутності чужих людей, щоб не виникла психологічна травма.
  • ізолювати від друзів, переводити в інший дитячий садок або школу, таким чином, проблема не зможе зважитися.
  • випитувати у дитини джерело поганих слів, щоб не погіршити з ним стосунки.

  Погані слова завжди існували і будуть далі існувати, отже, улюблене чадо в будь-який час може їх застосувати. Головне, потрібно відмовитися від залякування, а також загроз і зрозуміти, що може ховатися за такими словами. Можливо, це прагнення проявити себе, крик про допомогу або просто бездумне повторення.