Як відзначити день народження у Великий піст?

У дні Великого посту, з 19 лютого по 7 квітня 2018 року, віруючі відмовляються від вживання їжі тваринного походження, відвідування різних розважальних заходів. А чи можна в Великий піст відзначати день народження?

У Росії починаючи з ХVII століття відзначали тільки іменини (дні пам’яті святих, на честь яких називали людей), а дні народження стали святкувати лише з ХІХ століття.

У радянські роки не було прийнято дотримувати пости. Так що питання, як відзначити день народження у Великий піст, перед людьми не стояв. Зараз деякі віруючі відзначають це свято відразу після закінчення посту, на Великодньому тижні.

Але можна влаштувати невелике застілля для друзів і близьких та в пост. Однак у ці дні не можна подавати до столу страви з продуктів тваринного походження, так що для багатьох стає проблемою, що приготувати на день народження у Великий піст.

Подайте салати, закуски, основні страви з овочів і грибів: наприклад, салат з гарбуза з фруктами, салат з моркви з фініками, грибне рагу з овочами (з солодким перцем, помідорами, часником і цибулею), пісні голубці, різотто з овочами та ін.

Якщо день народження припадає на Великий піст, можна урізноманітнити стіл за рахунок домашніх заготовок – солоних і маринованих овочів, грибів, варення, джемів та ін.

На десерт запропонуйте гостям салати з фруктів: яблук, груш, апельсинів, мандаринів з медом і невеликою кількістю прянощів (кориці, гвоздики).

Чи можна в Великий піст відзначати день народження дитини? Звичайно, можна, але не варто в цей період влаштовувати велике торжество.

Як під час Великого посту відзначити день народження?

Організуйте скромний свято, на яке запросите тільки близьких друзів і членів вашої сім’ї. Перед застіллям обов’язково помоліться разом з гостями. Можна інсценувати невелику постановку на християнську тему.

Що буде краще приготувати на день народження у Великий піст? Можна накрити для дітей солодкий стіл. Подайте до столу смачні і гарно оформлені вегетаріанські страви: салати з фруктів з медом, горіхи з сухофруктами, халву, гозінакі та ін. З напоїв можна запропонувати фруктові соки, морси, квас.

Якщо ж ви не хочете святкувати день народження дитини, постарайтеся пояснити це йому і переконати його. В кінцевому підсумку приймати рішення має він, а не батьки, інакше дитина буде почувати себе скривдженим. Хоча він і виконає волю батька з матір’ю, в його душі буде рости протест, і рано чи пізно це призведе до конфлікту в сім’ї.