Ті жінки, яким пощастило її досягти, святкують перлову, дивовижну по-своєму весілля. Яка особливість і які ж подарунки при особливості традицій притаманні цьому ювілею, як його відсвяткувати?

Особливість цього дорогоцінного дару природи полягає в тому, що перлині необхідно прожити довге життя, від крихітної ніжною піщинки якій судилося стати коштовністю до дивовижної прекрасної перлини.

Особливості ювілею

Далеко не відразу вдається досягти досконалості. Шлях до досконалості важкий і дуже тернистий. В теплій і м’якій вуалі раковини в далекій глибині океанських таємничих вод дозріває бездоганна коштовність. Далеко не за короткий час двом людям потрібно знайти спільні точки дотику один з одним. Зберегти відданість, вірність, любов, взаємне тяжіння, бачити одне одного без найменшої образи або претензії, дуже часто необхідні роки і десятиліття, як на перлову ювілейну весілля.

Але парам, яким найближчим часом належить відзначити свій перловий ювілей, вже не варто перевіряти свої почуття. Їм вдалося з честю подолати дуже багато:

 • Любов, яка заснована на взаємній повазі.
 • Життєва мудрість і повне розуміння думок і бажань один одного.
 • Відмінна здатність адаптувати свої суб’єктивні потреби з партнером по шлюбу, то символізує головну поверхню цієї коштовності.
 • Створення спільних матеріальних благ, вже є будинок, в більшості випадків налагоджений бізнес, де беруть участь обидва ювіляра.
 • Народження, виховання та навчання дітей, створення та побудова їх кар’єри.
 • До цього періоду батьківський будинок стає родинним гніздом для кількох поколінь, де за святковим столом на весілля зустрічаються три – чотири покоління однієї родини.
  Завдяки досягненню дивовижною сумісності за минулі три десятки років у родині присутній благоденство і взаєморозуміння.

Традиції і звичаї святкування цього чудового свята полягають у тому, що кожна пара може відзначити його по-своєму. Особливості свята на цю весілля полягають у тому, що у наших співвітчизників стабільних умов для святкування цього ювілею до недавнього часу не існувало.

І тільки в епоху активного обміну інформацією відбулося об’єднання сімейних традицій, звичаїв наших далеких предків і чудових елементів західноєвропейських урочистостей з приводу цього неповторного ювілею. Тому сьогодні ми можемо уявити воістину чудове свято. Ювілейну весілля, коли в принципі є можливість повторити чудову весільну церемонію, весілля, яка була вперше здійснена тридцять років тому!

Традиції і нові звичаї

Пізнавши всі принади подолання тридцятирічного кордону, коли подружжя прожили в любові та злагоді час, достатній для того, щоб визріла чудова по красі коштовність, яка і є перлина, потрібні і певні особливості. Так і для створення фабули, умов сценарію урочистості та банкету на весілля. Важливим було і залишається так зване переддень свята.

Зазвичай воно полягає в тому, що в цей день на зорі у слов’янських племен було прийнято подружній парі йти на найближчий водойму незалежно від того, це невеликий струмок, велике озеро або потужна річка. Туди було прийнято опускати по перлині у вигляді застави на майбутнє. Це чудова по красі намистина була символічна. Її гладка перлова поверхню, яка матово сяяла під променями світла, була символом того, як притираються дружини протягом довгих 30 років. Відбувається оновлення весільної клятви, виголошеній далекі три десятки років тому на перше весілля.

Потім слід було привітання з боку близьких родичів, подружжя зустрічали з хлібом і сіллю, який подавався з чаркою садкого вина на рушнику, вишитому дрібним річковим перлами. Після цього всі водили хороводи, співали здравиці на честь ювілярів і їх сім’ї. На відміну від першого урочистості на весілля, в тридцять років прийнято не бажати майбутніх успіхів, а хвалити те, чого досягли чоловік і дружина за цей час.

Як відзначити ювілей сучасно

Сьогодні прийнято початок урочистості проводити з церемонії обміну перлами. Це проводиться так:

 • Подружжя стають так, щоб відображатися разом в ідеальній поверхні найкращого в домі дзеркала.
 • У процесі обміну сувенірами, прикрасами, пам’ятними речами, вимовляються клятвені обіцянки один одному, які були перший раз, сказані в урочистий день весільного торжества.
 • Традиційним подарунком на ювілей до 30 років є кольє з тридцяти перлинних намистин ідеальної краси. Це символізує ті сльози, які були пролиті дружиною в кожен з річних періодів. Намисто стає запорукою спокути жіночих сліз в минулому та їх відсутності у майбутньому.
 • Чудовим символом майбутнього щасливого життя є звичай взаємного дарування. При цьому подарований подружжям один одному перли опускати в келихи з шампанським і пити цей іскрометний напій на брудершафт.
 • Чоловікові даруються традиційні чоловічі аксесуари з обробкою з цих благородних «русалочьих сліз».

Крім цього, зазвичай в одязі переважають перлинні тони і особливі переливи, властиві тільки цим унікальним коштовностей. Дизайн столу і банкетного залу також витримується у відповідній кольоровій гамі.

Кілька особливостей урочистості

Перлам пристало символізувати родючість. В цей тридцятирічний ювілей обов’язковим є ритуал присутності на урочистому банкеті всіх – від маленьких дітей, онуків до всіх дорослих.

Для гостей та людей, які близькі до сім’ї зовсім не обов’язково дарувати сувеніри з прикрасами з природного або штучного перлів. Найкращими сувенірами будуть вироби і предмети, які зроблені своїми руками за допомогою фантазії і бажання, щоб цей день запам’ятався надовго. На сьогодні не менш полярними є витончені сімейні альбоми, зібрані з фото за всі три десятка років або аматорське кіно, комбіноване з роликів любительської зйомки.