Різдвяні свята порівняно недавно стали відзначатися в нашій країні. А адже це один з найстаріших сімейних свят. Зараз він поступово повертається у наші родини. Все більше людей замислюються про те, як відзначити різдво з дітьми в 2017 році.

Як підготуватися до святкування Різдва

Дітям, які вже досягли віку трьох або чотирьох років, можна влаштувати чудове свято Різдва. У цьому віці вони вже усвідомлюють важливість свята і можуть осмислено приймати в ньому участь. Вони з задоволенням допомагають батькам у підготовці, так і в самому святі візьмуть із задоволенням активну участь. А діти молодшого віку можуть з цікавістю спостерігати за подіями і поступово вникати в його суть.

Всі разом для початку прикрасьте своє житло. В процесі прикраси будинку і ялинки можна розповісти дітям про походження свята. Іграшки для прикраси ялинки і вдома можна зробити самостійно, залучаючи до цього процесу дітей. Вони з задоволенням будуть ліпити вироби з солоного тіста, розфарбовувати дерев’яні або пінопластові заготовки, з паперу вирізати їх. Використовуйте для прикраси ялинки солодощі та цукерки, як це робили в давнину.

Обов’язково змайструєте різдвяний віночок для вхідних дверей разом з дитиною і повісьте його на двері.

Для різдвяного столу приготуйте яскраві і смачні страви, які привернуть увагу дітей і припадуть їм до смаку. Обов’язково приготуйте для столу 12 страв. Це може бути святкова кутя, випічка, кілька салатиків, риба, запечена гуска або качка, пиріг або десерт, улюблений вашим малюком.

Як відсвяткувати Різдво

Ввечері перед тим, як сісти за різдвяний стіл, влаштуйте прогулянку разом з дітьми. Ви можете дочекатися, поки в нічному небі зійде перша зірка. Отже, Христос народився і пора вітати один одного. Пора повертатися додому і сідати за стіл. Першим ділом потрібно привітати один одного та скуштувати кілька ложок куті, а вже потім святкувати.

Традиційна розвага – різдвяна вистава. Вам потрібно буде приготувати сцену і фігурки для вистави. Це може бути саморобні іграшки або вироби із солоного тіста. У виставі необхідно розкрити дитині різдвяні традиції. Дітей старшого віку можна задіяти в поданні, а молодші можуть просто насолоджуватися тим, що відбувається на їхніх очах поданням.