Вигідні умови оформлення нерухомості – це витратити якомога меншу суму за отримання свідоцтва про право власності та мінімальне податкове вирахування. Чи існують якісь моменти, вдавшись до яких оплата буде нижчою? Як вигідніше оформити квартиру для отримання податкового вирахування?

Відповідно до російського законодавства, податковий відрахування можна отримати при купівлі нерухомості (будь то квартира, будинок тощо). виділяють 2 види відрахувань:

  • Витрати, які громадянин Російської Ф поніс за фактом покупки житла (неможливо отримати понад 2 млн. руб.).
  • Витрати, що громадянин Російської Федерації зазнав під час погашення іпотеки на житло.

Якщо майно придбано в шлюбі (він офіційно зареєстрований), неважливо як кого будуть оформлені документи. Відповідно до Цивільного та Сімейного кодексів Російської Федерації житлова площа належить кожному чоловікові в рівній частині.

Можна поступити таким чином, зареєструвати право власності на того чоловіка, у якого є постійна і офіційна робота. В такому разі, звернувшись до територіального відділення Федеральної податкової служби, і отримати майновий вирахування. Наприклад, за житло було сплачено 2 мільйони, значить вирахування буде 260 тисяч. При оформленні нерухомості на двох подружжя, але, якщо один буде без роботи, відрахування зменшиться в 2 рази.

Оформляти квартиру за допомогою договору дарування варто лише тоді, коли це робиться на найближчого родича. У такому разі тринадцатипроцентный податок сплачувати не потрібно. А ось дарувати нерухомість стороннім людям (і навіть далеким родичам) – не вигідно. з договору дарування ви будете змушені заплатити високий податок. Краще оформити договір купівлі-продажу.

Якщо договір буде оформлятися з послугами нотаріуса, потрібно буде сплатити 1% від вартості нерухомості. Тому вигідніше укладати договір у письмовій формі.

Податковий вирахування виплачується в 2 формах, відповідно до російського законодавства:

  • У податковій службі, власник може отримати суму в повному обсязі до кінця року.
  • З допомогою роботодавця або податкового агента. Сума буде виплачуватися протягом року, частинами. При цьому не потрібно платити податок (ПДФО).