Більшість Росіян беруть кредити в банках. Так виходить вигідніше купувати які-небудь речі. Коли з’являється можливість його закрити, перед багатьма постає питання – «Краще зменшити строк чи суму?» Статистика показує, що більший відсоток населення зупиняють свій вибір на дострокове погашення кредиту. І це не дивно. Нікому не хочеться перебувати в довгій залежності. Тому при появі достатньої суми, боржник просто закриває кредит.

Ситуації, коли вигідно зменшувати термін

Варто сказати, що банки не дуже люблять, коли клієнти розплачуються за рахунками раніше часу. Тому вони всіляко будуть намагатися «вставляти палки в колеса». Законодавство говорить, що будь-яка людина з кредитом має право погасити його достроково. Тому ніяких законних прав у банку відмовити немає. Проблем бути не повинно.

Причому рекомендується повністю погашати кредит за один раз. Часткове дострокове погашення точно не зіграє вам на руку. В результаті сформується ситуація, коли ви заплатили основну суму кредиту, і все що вам залишилося – виплачувати відсотки. Іншими словами залишився час ви просто так будете віддавати свої гроші банку. Тому поступово збільшення суми платежу – це не кращий варіант.

Однак не завжди дострокове погашення кредиту доцільно.

Ситуації, коли вигідніше зменшити суму

Існують ситуації, коли клієнту буде вигідно зменшити суму. Це стосується тих ситуацій, коли заздалегідь були визначені невеликі терміни кредитування. В цьому випадку економія буде суттєвою і невідчутною.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що дострокове погашення вигідно:

  • При будь-яких видах кредиту;
  • Терміни кредиту повинні бути не менш 5 років.

Тільки при цих пунктах можлива економія. Також рекомендується здійснювати дострокове погашення на початкових етапах кредитування. Такий хід дозволить істотно скоротити передоплату, і збереже гроші в сім’ї.

Крім того, слід сказати, що дострокове погашення при його терміни менше 5 років здійснювати не доцільно і не вигідно.

Рекомендуємо ще на етапі вибору банку та кредитної програми ретельно розібратися з усіма нюансами. Особливо зверніть увагу на надані умови дострокового розірвання кредитного договору. Це допоможе уникнути подальших конфліктів з банком, якщо ви вирішите погасити кредит раніше встановленого часу.